pivovar helf

Rozhovor s Angelem Valesem

Liverpoolský trenér vysvětluje svoji roli v klubu a také proč si hodně cení Rafaela Beniteze.

Předpokládám, že přechod z Universidade da Coruna do Liverpoolu FC představuje masivní změnu, je tomu tak ?
Ano, je to odlišný typ práce, více praktický. Doufám, že budu moci použít nové zkušenosti, které budou moci být použity v akademických oblastech.

Takže zatím Vaše anglické dobrodružství stojí za to ?
Nepochybně.

Co jste se od Rafy Beniteze stihl naučit ?
Je toho hodně. Například to, že malé detaily jsou velmi důležité v taktické práci. Co se taktické úrovně týče, je Rafa jeden z nejlepších manažerů na světě. Ale nejlepší věcí je, že navzdory jeho úspěchům nikdy neumí relaxovat, odpočívat. Je na sebe nesmírně náročný. Jeho úroveň náročnosti na sebe samotného je stejná jako byla v první den, kdy jsem ho potkal, což bylo ještě u mladíků v Realu Madrid. Stále hledá způsoby jak něco zlepšit, používá nejnovější metody aby podpořil výkonnost. Je talentovaný z hlediska taktické analýzy, ale je také pracovitý a obětavý. Být součástí jeho týmu pro mě znamená uspokojení, že můžu být po boku těch nejlepších a také to znamená odpovědnost, jelikož laťka, kterou jsme si stanovili, je velmi vysoko.

Je také náročný na ostatní ?
Je jasné, že když je náročný na sebe, tak totéž očekává i od hráčů.

Jaké je Vaše místo v organizačním schématu Liverpoolu ?
Pod vedením Rafy Beniteze trénuji rezervu a mam na starosti oddělení, které se zabývá analýzami.

Rezerva si vedla docela dobře...
Vyhráli jsme těžkou ligu. Náš tým je složen z velmi mladých hráčů, kteří, alespoň doufáme, budou budoucností Liverpoolu do čtyř let. Jsou to hráči, kteří nastupují za národní výběry svých zemí a jsou velmi slibní. Tuto sezonu si například odbyli debuty v první týmu Francouz Plessis, Argentinec Insua a Maročan El Zhar. To je cíl rezervního týmu, aby se určité procento hráčů dostalo do prvního týmu. Být vítězi naznačuje, jak silnou rezervu chce Rafa mít.

Máte nějaký stupeň volnosti, abyste mohl dělat svojí práci ?
Ano mám, ale musí splňovat požadavky Rafy. Ale nesmíme zapomínat, že rezerva sdílí šatnu s první týmem a že trénujeme současně. Naši mladíci také mohou mít snídani například s Fernandem Torresem. A to je dobré.

Mimochodem, jaký Fernando Torres je ?
Velmi dobrý. Fernando si dobře uvědomuje, že má ještě mnoho věcí, které může zlepšit. Je skromný chlapec, což mu také pomáhá. Tento rok byl důležitou součástí týmu. Vstřelil hodně branek a získal si tak respekt celé Premier League. Myslím, že Rafa udělal skvělý obchod a Fernando mu to splatil svými výkony. Jsem si jistý, že příští sezonu nepoleví a bude se snažit ještě vylepšit své výkony z minulé sezony, nebo je přinejmenším zopakovat.

Jak vypadají vaše analýzy ?
Je nás pět. Dva z nás cestují po Anglii a sledují zápasy, jeden vypracovává podrobné zprávy o soupeřích, další člověk se stará o videa a posledním jsem já. Já koordinuji a analyzuji naši hru. Snažím se sestavit všechny možné informace o naší hře, které pak Rafa může analyzovat a použít dle svého uvážení, aby zlepšil výkony týmu. Což je také to o co nám jde.

Jestliže je něco, co je víc než klub, je to Liverpool ?
Je zde několik týmů na stejné úrovni, zejména na společenské úrovni. Máme úžasné fanoušky, tradice a hodnoty, jako oběť a touhu se zlepšit, což nám pomáhá se přenést přes drsné časy. Lidé v Liverpoolu se umějí vypořádat s životními nástrahami. A to vše se přenáší do týmu. Sice nemůžeme být ekonomicky nejsilnějším klubem v Anglii, ale zase jsme nejvyjímečnějším klubem.

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook