pivovar helf

"Luis je špeciálny talent" - vraví Lucas

lucassuarez

Lucas Leiva je presvedčený o tom, že Luis Suárez v sobotu popoludní plne preukázal svoje schopnosti jedného z najlepších futbalistov na svete.

Zároveň si myslí, že práve on môže pre Liverpool znamenať rozdiel v boji o úspech v podobe zisku miestenky do Champions League. Suárez pomohol tímu hetrikom s WBA (4:1), pričom jeho brazílsky spoluhráč a kamarát sa nad jeho výkonom doslova nadchýňal.

"Luis je taký zvláštny talent." - povedal Lucas. "V minulej sezóne bol najlepším hráčom Premier League. Vieme čo miluje, a že chce pomôcť tímu. Jeho myseľ sa sústredí na to, ako pomôcť tímu, aby dosiahol veľkých vecí. Každý hráč tu, chce hrať v Lige majstrov. Nikto nechce ďalej sledovať v utorky a stredy večer zápasy iba v televízii. Luis je jedným z najlepších hráčov na svete, a chce hrať veľké zápasy. To je dôvod prečo mu na tomto tíme tak záleží. Chce Liverpool doviesť späť do Ligy majstrov."

"To je to čo všetci chceme - hráči, zamestnanci klubu a fanúšikovia. Ak všetci zostaneme spolu, a to najmä v ťažkých chvíľach, myslím, že sa tam dostaneme. Ešte je pred nami dlhá cesta, ale každý týždeň ukazujeme, že sme čoraz silnejší. Musíme zachovať pokoj, tvrdo pracovať a udržať si vieru."

Daniel Sturridge dal na výsledku s WBA záverečnú pečať v podobe štvrtého gólu, krásneho lobu z 25 metrov. Anglický útočník spoločne so svojim partnerom Suárezom skórovali doposiaľ každých 60 minút, keď boli spolu na ihrisku. V 16-tich zápasoch dali spoločne 21 gólov.

"Spolupráca medzi Danielom a Luisom je čoraz lepšia." - pokračoval Lucas. "Minulú sezónu nemali toľko možností hrať spolu. V tejto sezóne môžme vidieť ako dávajú góly. Keď máme dvoch útočníkov v tak dobrej forme, musíme sa snažiť ich v tom podporovať, pretože vieme, že si budú vytvárať šance a strielať góly."

"Bolo to jedno perfektné popoludnie, ale boli sme sklamaní, že sme inkasovali gól." - povedal Lucas o zápase s WBA. "Videl som to po zápase znovu, ale nemyslím si, že to bola penalta. Bolo to veľmi kruté, ale aspoň som nemal dostať žltú kartu! Potom sme sa vrátili gólom späť, Daniel zavŕšil skóre naozaj veľmi dobre. 75 minút zápasu sme predviedli veľmi vyrovnaný výkon. Napádali sme, a hrali veľmi dobrý futbal. Celkovo to bol skvelý výkon. Teraz musíme zregenerovať a pripraviť sa na Arsenal. Bude to veľký test, pretože sú v úžasnej forme. Ukázali sme však, že sme schopní hrať proti akémukoľvek tímu, a do zápasu pôjdeme s veľkým odhodlaním."

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook