pivovar helf

Nová hrozba pre súperov

Rafael Benítez tak označuje dve čertvé kúpy. Dossena a Degen majú prinieť do hry LFC trochu viac ofenzívy aj zo zadných radov.

Liverpool posilnil kraje obrany. resp. krídelné priestory hráčmi, ktorí dokážu zahrať kvalitne aj dopredu. Teda aspoň taký chýr ide o Andreovi Dossenovi, ktorý sa stal najlepším ľavým bekom uplynulej sezóny Serie A a Philippovi Degenovi, ktorý prichádza z Dortmundu s povesťou perspektívneho ale večne zraneného futbalistu.

"Myslím, že si každý myslle to čo my, potrebovali sme posilniť kraje obrany a to sa nám podarilo," začína tlačovú konferenciu, na ktorej boli obaja futbalisti predstavení už ako hráči LFC vysmiaty Benítez.

"Kostru tímu tvoria Gerrard, Torres a Mascherano, pričom to ostatní hráči vedia. Možno sme však potrebovali zmenu práve v krídelných priestoroch, potreboval isme niečo zmeniť, resp. priviesť ofenzívne zmýšľajúcich obrancov," hovorí Rafa pričom z jeho slov jasne vyplýva, že by sa LFC ďalšieho obdobia mal prezentovať útočnejším poňatím hry, ktoré už konec koncov nastolila zmena herného systému zo 4-4-2 na síce defenzívne vypadujúci, ale za to veľmi elastický 4-5-1.

"Dossena má rád futbal, Degen to isté. Priviedli sme teda dvoch hráčov, ktorí vedia zaútočiť. Máme obrancov, ktorí sú ochotní zabojovať o šancu v základnej zostave, pričom dúfame, že to bude pre tím len a len dobré."

"Nie je to teda o veľkých nákupoch drahých hráčov, ale o tom, či z hráčov dokážete dostať to, čo potrebujete. Potrebovali sme krajných obrancov s inými kvalitami, ako sme mali doteraz v kádri a myslím, že Dossena a Degen sú tieto prípady. Neskôr samozrejme môžete kúpiť veľké mená a ľudia budú šťastní, prioritou je ale dotiahnuť hráčov, ktorých potrebujete a chcete - v tomto prípade dvoch krajných obrancov, ktorí môžu nášmu tímu niečo priniesť,"´dopĺňa Španiel.

"Podľa mňa každý zahraničný futbalista potrebuje čas na prispôsobenie sa novým podmienkam. Veľa však záleží na hráčovej mentalite. Obaja sú veľmi dobrí profesionáli a to bola jedna z vlastnosrtí, ktorú sme hľadali a samozrejme aj schopnosť byť konkurencieschopným. Myslím, že to bude OK. Hrali v talianskej, resp. nemeckej lige, čo sú vysoko kvalitné súťaže, sú naučení nastupovať proti zdatným súperom a myslím si, že sa skoro prispôsobia."

"Degen hovorí po anglicky, ale lepšie mu je vyjadrovať sa v nemčine, takisto sa dohovorí po francúzsky. jeho angličtina je ale OK. Dossena sa učí. Rozumie po španielsky, takže tu jazyková bariéra odpadá, na druhej strane nemám problém sa s ním baviť po taliansky, takže je to bez problémov."

Liverpool má momentálne k dispozícii až7 hráčov, ktorí dokážu hrať na poste krajného beka. Okrem Dossenu s Degenom je v kádri aj Fabio Aurélio, Finnan, Arbeloa, Insua či Carragher. Naskytá sa teda otázka, čo s ními, resp. aký bude boj o základnú zostavu? Na druhej strane všetci veľmi dobre vieme, že sa bude rotovať a rotovať a rotovať ...

"Samozrejme to bude boj o dve dve miesta do zostavy. Noví hráči potrebujú spoznať svojich konkurentov, resp. spoluhráčov, pričom treba povedať, že hráči, sa postupne vrátia z dovoleniek. Andrea Dossena s najväčšou pravdepodobnosťou proti Tranmere nenastúpi," prináša Rafa čerstvú info pred prvým prípravným duelom sezóny 2008/09, ktorý je na programe už túto sobotu.

"S Degenom sme už pracovali viac. Ak obaja v predsezónnej časti potrénujú, budú pripravení na Premier League. Ak by sa im obom podarilo preniesť na trávnik ich ofenzívne kvality, tak by to bolo ľahšie tak pre útočníkov, ako aj pre celý tím."

A čo útočník Valencie David Villa?

"Po druhýkrát v krátkom čase hovorím, že je to meno, ktoré máme na našom liste, v tomto momente to však nie je naša priorita. Vieme, že je veľmi dobrým futbalistom, poznáme jeho cenu, ale aj to, akých máme hráčov v kádri. Zvážili sme však situáciu a v tomto momente sme rozhodnutí, že to nie je náš prestupový cieľ. A Keane? Takisto je to jedno z mien z nášho transfer listu, boli sme v kontakte a uvidíme, čo sa bude ďalej diať," odpovedá Benítez aj na otázky možných ofenzívnych posíl, keďžeje už takmer isté, že Peter Crouch skončí v Portsmouthe.

zdroj liverpoolfc.tv

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook