pivovar helf

Co čekat od závěru přestupového okna?

transferwindow

Ačkoli to na začátku přestupového okna vypadalo i přes nesouhlas fanoušků na poměrně klidné přestupové období, opak je nakonec pravdou. Nad Kirkby se prohání legendární Babbelcopter a fanoušci netrpělivě aktualizují své informační zdroje, zdali se dočkají vytoužených posil. Co lze tedy očekávat od počínání LFC v závěru zimního přestupového okna?

Sportovní úsek s Michaelem Edwardsem v čele se nakonec rozhodl reagovat na nedostatek hráčů v zadních řadách vinou dlouhodobých zranění. I přestože se nejprve zdálo, že ani dlouhodobá zranění Virgila van Dijka a Joe Gomeze nedonutí vedení klubu jednat, opakované zdravotní problémy Joela Matipa a v neposlední řadě vypadnutí Fabinha v posledních týdnech změnily postoj LFC k lednovému přestupovému oknu. Původně byl klub připraven jednat pouze v případě, když by byl k mání perspektivní stoper, který by dokázal vyřešit nejen současnou krizi, ale také by byl pro klub přínosem v dlouhodobém horizontu.

Dle posledních informací novinářů, kteří mají blízko ke klubu (např. James Pearce, Paul Joyce, atd.) je na spadnutí přestup stopera Bena Daviese z Prestonu za 2 miliony liber. LFC využil příležitosti, kdy pětadvacetiletému anglickému zadákovi končí na konci sezóny smlouva. Během pondělního dopoledne by měl hráč podstoupit zdravotní prohlídku a podepsat v Liverpoolu smlouvu. Opačným směrem by pak měl na hostování zamířit mladík Sepp van den Berg.

Podle Paula Joyce by se však nemuselo jednat o poslední zimní příchod. Klub údajně pracuje na příchodu dalšího stopera. V hledáčku má být dle vícero zdrojů čtyřiadvacetiletý hráč Marseille, Duje Ćaleta-Car. Hráč měl být dle informací novinářů francouzského webu RMC Sport připraven během neděle odcestovat soukromým letadlem do Manchesteru, kde by mohl projít zdravotní prohlídkou. Celý transfer je ovšem podmíněn schopností francouzksého klubu najít za chorvatského stopěra náhradu. V této chvíli nevypadá přestup příliš pravděpodobně, ale nelze jej ani zcela vyloučit. V minulých dnech se v souvislosti s Liverpoolem zmiňovalo i jméno Shkodrana Mustafiho, který se stal nepotřebným pro Mikaela Artetu na Emirates.

V předchozích měsících se dále spekulovalo, že pokud přijde správná nabídka, tak se klub nebude bránit odchodům Divocka Origiho či Xherdana Shaqiriho, avšak v posledních dnech nedošlo k žádnému posunu a nelze očekávat, že by se na tom něco v příštích hodinách mělo měnit. Reálně by tak kádr mohl opustit náhradní gólman Adrian, který v průběhu letošní sezóny přišel o post dvojky na úkor Caoimhina Kellehera a na konci sezóny mu ke všemu končí smlouva. Příchod stopera, který v minulosti nepůsobil v anglickém, či velšském mládežnickém systému, by ho navíc mohl vyřadit ze soupisky pro Premier League, pokud by zároveň realizační tým doufal v návrat Virgila van Dijka z marodky před koncem letošního ročníku. Každý klub Premier League má totiž povoleno zapsat na soupisku jen určitý počet dospělých "non-homegrown" hráčů a LFC má momentálně zaplněnu celou kvótu.

Zdroj: The Times, The Athletic, RMC Sport, Goal

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook