PL 2020/2021: Crystal Palace - LIVERPOOL FC 0:7 (0:3)

V 14. kole Premier League sme cestovali do Selhurst Parku, kde sme si zmerali sili s Crystal Palace.

Oproti minulému zápasu sme do zápasu nástupili s doliečeným Matipom namiesto Williamsa. Odpočinok tentokrát dostal Salah a Jones, ktorých nahradili Minamino, respektíve Keita.

Minamino otvoril skóre hneď v tretej minúte zápasu po dobrej asistencii Maného. Domáci si v prvom polčase vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, avšak stroskotali vždy vo finalizácii útoku. V 35. minúte zvýšil po prihrávke Firmina Mané na 0:2. V závere polčasu po ukážkovom brejku zvýšil na 0:3 Firmino, ktorý parádne zakončil po úžasnej prihrávke výborne hrajúceho Roberstona. V prvom polčase boli paradoxne domáci nebezpečnejší a vypracovali si viac útokov, my sme však strieľali góly.

Do druhého polčasu sme nastúpili v nezmenej zostave. V 52. minúte po dobrej kombinácii prichystal Trent loptu Henderson a ten technickou strelou skóroval. Maného nahradil Salah a po pár minútach na ihrisku asistoval na druhý zápis v zápase Firminovi. 0:5. Do zápasu nastúpili aj Jones s Chamberlainom. Posledná desaťminutovka patrila Salahovi, ktorý sa do listiny strelcov zapísal hneď dvomi čiarkami. Prvý z týchto gólov bol naozaj výstavný - obaľovačka na vzdialanejšiu tyč - to by sme určite radi videli častejšie.

Crystal Palale - Liverpool FC 0:7.

Plusy zápasu:

čisté konto

efektivita v zakončení

Firmino našiel formu

čiastočné pošetrenie hráčov (Salah, Mané, Gini)

návrat Alexa-Oxlade Chamberlaina

Firmono 2+1, Salah 2+1, Mané 1+1

Mínusy zápasu:

reakcia Maného na vystriedanie

Crystal Palace  (4-4-2): Guaita - Clyne, Kouyate, Cahill, Van Aanholt - Schlupp, Milivojevic, McArthur, Eze - Zaha, Ayew (manažér Roy Hodgson)

Liverpool  (4-3-3): Alisson - TAA, Matip, Fabinho, Robertson - Henderson, Wijnaldum, Keita - Mané, Firmino, Minamino (manažér Jürgen Klopp)

Crystal Palace
                Liverpool FC
63. ↑Tomkins -  ↓Kouyate            57. ↑Salah -  ↓Mané
69. ↑Batshuayi -  ↓Eze               69. ↑Jones -  ↓Wijnaldum
88. ↑Riedewald -  ↓McArtur 75. ↑Chamberlain -  ↓Firmino

Góly: žiadne - Minamino 3´, Mané 35´, Firmino 44´ a 68´, Henderson 52´, Salah 81´ a 84´

Žlté karty:  Clyne 45´ - žiadne

Rozhodca: Jonathan Moss

MOTM: Firmino

CPLIV

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.