CHL 2020/2021: FC Midtyjlland - Liverpool FC 1:1 (0:1)

CHL review

V poslednom kole skupinovej fázy Ligy Majstrov sme cestovali do dánskeho Midtyjllandu, na zápas, ktorý nijakým spôsobom neovplyvní postavenie v tabuľke.

Domáci sa s najprestížnejšou pohárovou súťažou lúčia a naopak Liverpool je jasný postupujúci z prvého miesta. O druhom postupujúcom sa rozhodlo v priamom súboji medzi Ajaxom a Atalantou. Miestenku do vyraďovacej fázy si spolu s našim mužstvom zaistil taliansky celok z Bergama.

Klopp zvolil pomiešanú zostavu, aby nechal odpočinúť najviac vyťažených hráčov alebo hráčov náchilnych na zranenia, a zároveň ponúkol šancu mladým hráčom. Do základnej zostavy nastúpil Rhys Williams a Leighton Clarkson, obaja z liverpoolskej rezervy.

Do vedenia sme sa dostali už v prvej minúte. Salah využil zaváhanie v defenzíve domácich a so šťastím poslal loptu do brány pomedzi nohy domáceho brankára. 0:1. Postupom času sme kontrolovali priebeh zápasu a vytvorili si niekoľko sľubných príležitostí, ktoré sme však nedokázali premeniť. Domáci si v závere polčasu vypracovali dobrú šancu, lopta sa dostala za chrbát Kellehera, našťastie pre nás stál na čiare pripravený Fabinho.

Do druhého polčasu vystriedal mladý Koumetio práve Fabinha. Domáci vycítili šancu na úspech a v druhom polčase pôsobili istejším dojmom. S pribúdajúcim časom, rástlo aj ich sebavedomie a dostávali sa do dobrých šancí, čo v 62. minúte vyústilo k pokutovému kopu a bolo zrovnané. Oba tímy ešte raz rozvlnili siete, napokon však po preskúmaní videorozhodca góly neuznal. Zápas skončil 1:1.

V poslednom zápase skupinovej fázy ligy majstrov sme nepodali dobrý výkon a nenadviazali na posledný ligový zápas, v ktorom nás zdobila ľahkosť pri prechode do útoku. Z Dánska si ta odvážame jeden bod a s 13 bodmi postupujeme z prvého miesta skupiny D.

Midtyjlland (4-3-3): Hansen - Cools, Sviatchenko, Scholz, Paulinho - Cajuste, Onyeka, Evander - Dreyer, Kaba, Mabil (manažér Priske B.)

Liverpool: (4-3-3): Kelleher - TAA, Williams R, Fabinho, Tsimikas - Keita, Clarkson, Minamino - Origi, Salah, Jota (manažér Jurgen Klopp)

Plusy zápasu  :
- pošetrenie kľúčových hráčov (Matip, Wijnaldum)
Mínusy zápasu :
- neefiktivita vo finálnej fáze, nedotiahnutie útočných akcií do konca,
- zranenie dobre hrajúceho Tsimikasa

midliv

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.