pivovar helf

Henderson o zmene jeho pozície na ihrisku

henderson23

Kapitán Jordan Henderson priblížil rozhovor s manažérom Jurgenom Kloppom, ktorý mali ohľadom zmeny jeho pozície v strede poľa, vďaka ktorej sa opäť dostáva do formy.

Kapitán prevzal úlohu štítového stredopoliara počas druhej sezóny pod vedením Jurgena Kloppa a často bol za výkony na tejto pozícii kritizovaný. Henderson sa dostal do nemilosti určitej skupiny fanúšikov, ale z hráčov, ktorí boli k dispozícii na pozíciu čísla 6, bol tou najlepšou možnosťou a tejto úlohy sa zhostil pomerne dobre. V predchádzajúcom letnom prestupovom okne prišiel Fabinho z Monaca a jeho postupné zapracovanie do základnej jedenástky spôsobilo to, že Henderson už nebol prvou voľbou manažéra na tento post. No začiatkom tohto roka sa spolu s manažérom otvorene porozprávali a Hendersonova forma sa začala vracať. V aprílovom zápase proti Southamptonu nastúpil ako striedajúci hráč z lavičky a pri víťazstve 3:1 zaznamenal gól a asistenciu. Následne odohral skvelý zápas v základnej zostave proti Portu. Momentálne je vo väčšine zápasov neoddeliteľnou súčasťou základnej zostavy po boku Fabinha a Wijnalduma, hrajúc na pozícii klasickej 8. Ako hosť Jamieho Carraghera v jeho programe Henderson podrobne opísal svoju momentálnu situáciu a priblížil tiež, ako sa s Kloppom rozprávali o zmene jeho pozície na ihrisku.

henderson

 

„Ak nie som súčasť zostavy, tak asi nie som dosť dobrý a s tým je pre mňa skutočne ťažké sa zmieriť,“ priznáva. „Vždy rešpektujem spoluhráčov a viem, akí sú dobrí. To, že som kapitán však neberiem tak, že musím automaticky hrávať. Vtedy sa snažím prísť na to, čo musím urobiť alebo v čom sa musím zlepšiť, aby som sa opäť dostal späť do tímu."

„V predchádzajúcom období som hrával na štítovej pozícii, pretože to bolo nevyhnutné, keďže sme nemali pre ňu typického hráča. Učil som sa hrať na tej pozícii a mal som pocit, že som to zvládol v celku dobre.“

„Keď prišiel Fab a začal sa od decembra zhosťovať svojho postu naozaj dobre, keďže je to jeho prirodzená pozícia - a je v nej podľa mňa skutočne výborný - začal som premýšľať o tom, že teraz môžem skúsiť hrať tam, kde je to pre mňa prirodzenejšie. Bolo to asi v tom období, keď som mal rozhovor s manažérom o tom, že by som mohol hrať trochu vyššie, na pozícii čísla 8. Koniec koncov, hrám na nej aj v drese národného výberu.“

Carragher sa ho opýtal, či to nebola skôr požiadavka od kapitána smerom k manažérovi, no Henderson to ihneď vyvrátil a trval na tom, že všetko sa nieslo v pozitívnom duchu a bola to produktívna debata z oboch strán.

„Bol to dlhý rozhovor s manažérom a chcel som zistiť, čo si o tom všetkom myslí a čo je podľa neho pre mňa najlepšie,“ pokračuje. „Skutočne to bol len rozhovor a chcel som zistiť, ako to vidí on, tak som sa ho opýtal, či som pre neho skôr číslo 6 alebo 8. A ak mám byť úprimný, jeho odpoveď bola – oboje. Pre mňa si dôležitý na oboch postoch.“

henderson2

 

„Potom sa ma opýtal, aký mám názor ja a tak som mu odpovedal, že sa skôr cítim ako číslo 8. Táto pozícia mi je bližšia a nastupujem na nej aj za Anglicko a hrá sa mi tam dobre - cítim sa v nej sebaistejšie. A on to všetko očividne zobral na vedomie. V nasledujúcom zápase som nenastúpil ale bol som na to pripravený, keďže sme sa spolu rozprávali a vedel som presne, čo so mnou zamýšľa. Bol som pripravený všetkým ukázať, že v novej pozícii môžem tímu pomôcť ešte viac.“

V tejto sezóne Henderson pravidelne nastupuje v zostave a v jeho posledných 3 vystúpeniach zaznamenal gól a jednu výbornú prihrávku na gól Maného pri nedeľnom víťazstve 3:1 nad City. Zdá sa, že návratom na jeho obľúbenú pozíciu spoluhráči viac využívajú jeho energiu a pracovitosť a ťažia z toho klub aj hráč.

Zdroj: thisisanfield.com

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook