pivovar helf

Prvý raz na Anfielde

Blog3

Blog z prvej návštevy Anfieldu

 

Včera som mal prvýkrát tu česť, vidieť hráčov svojho milovaného klubu na vlastné oči. 

Svoj výlet na Anfield som si plánoval už od doby, kedy som vedel, že budem cestovať do Anglicka za robotou. Vyšlo to ešte lepšie v tom, že sme sa nakoniec dostali do mesta, ktoré sa nachádza len 20 míľ od Liverpoolu. Stačil už len jeden príspevok do miestnej skupiny ohľadom lístkov na The Reds a sen sa začal plniť. 

S priateľkou sme do Liverpoolu cestovali už v sobotu ráno, pretože sme toho v meste chceli vidieť čo najviac. Naše prvé kroky zo stanice smerovali do Museum of Liverpool. Futbalový fanúšik si v tomto múzeu príde najviac na svoje na najvyššom poschodí, kde môže vidieť archivované zápasové lístky, staršie páry kopačiek, či dresov, môže si prečítať o udalostiach v Hillsborough, dokonca tam nájde aj mikinu, ktorú mali na sebe hráči Manchestru United pred zápasom na Anfielde s číslom 96 na chrbte. Následne sme sa presunuli do Albert Dock, ktorý sa nachádza len pár krokov od múzea. Zrovna v týchto dňoch tam je pirátsky festival, takže tam bolo fakt neskutočne veľa ľudí, ale Albert Dock a jeho okolie je naozaj krásne miesto, ktoré by mal človek cestujúci do Liverpoolu určite navštíviť. Po Docku sme ešte vybehli do katedrály, ktorá je tiež veľmi blízko centra. Čas zbehol neskutočne rýchlo, človek nestihol ísť ani z polovice tam, kde chcel (preto ideme o týždeň späť, dopozerať to, čo sme nestihli), nasledoval obed a už 14:50 som hnal priateľku, že nakupovanie si vybaví o týždeň, pred Anfield. Z centra je to pred štadión niečo cez 2 míle.

Už pol míle pred príchodom som vypínal navigáciu, ďalej nás viedli všetci ľudia v červených dresoch, tričkách, mikinách a šáloch. Bary v okolí praskali vo švíkoch a reálne bol problém sa niekde dostať, takže pivo pred zápasom by ma stálo kopu času. Všetka tá atmosféra pred zápasom je super. Ľudia sa striedajú so šálmi pri Shankleyho soche, vzdávajú hold obetiam Hillsborough a do fanshopu sa čaká v dlhánskom rade. Masa ľudí v červenom sa pred štadiónom presúva zo strany na stranu. Vzhľadom na to, že som nechcel nič zmeškať, už hodinu pred začiatkom som vchádzal na štadión. Načítanie membership karty a pohodlný priechod cez turniket. Na anglickú chuligánsku povesť mi to prišlo až príliš jednoduché. Nikoho ani len nezaujímal, čo prenášam v ruksaku. Lístky som mal na vynovený Main Stand, bežal som si kúpiť vodu a utekal na svoje miesto. Ten prvotný moment, keď to človek konečne vidí je neskutočne silný. Následná YNWA neopísateľná. Husina, šál nad hlavou a hymna na plné hrdlo. To sú tie chvíle, ktoré sa vám dokonca života zaryjú hlboko do pamäti. Výhľad z nového Main Stand je takisto výborný, v skutočnosti to vyzerá ešte ďaleko lepšie ako na fotkách.

Samotný zápas na premiéru ako stvorený. Naša ofenzíva je strašne našlapaná. Odohrať vpredu takýto zápas, pričom vám na striedačke sedí Origi, Coutinho a Ings sa na ňu dokonca ani nedostane, je viac než slušné. Firmino a Mané si fantasticky rozumejú, tie Firminove dva dotyky pred prvým gólom, by sa mohli dať do futbalovej učebnice. Takisto aj Sturridgove šikovné odtiahnutie dvoch hráčov. Robertove spracovanie vysokej lopty bolo takisto z iného sveta. Pri druhom a štvrtom góle výborné a pohotové prihrávky od Hendersona, ktorý včera takisto odohral omnoho lepší zápas ako posledné víkendy. Mané sa zatiaľ javí veľmi dobre, veľmi si prajem, aby si udržal súčasnú výkonnosť, pretože takéto krídlo nám tu presne chýbalo. Lallanov screamer bol absolútna čerešnička. Najmä prvopolčasové góly aspoň trochu naštartovali fanúšikov a štadiónom sa preniesol chorál Fields of Anfield Road, We are Liverpool a o čosi intenzívnejšie povzbudzovanie. Aj tak si ale myslím, že prvý domáci zápas v novej sezóne, ešte k tomu na vynovenom Anfielde, si zaslúži omnoho viac. Povedal by som, že v tomto sú nemeckí fanúšikovia o dosť inde. Chalan, ktorý mi dával lístky mi hovoril o tom, že fanúšikovia Augsburgu spravili minulú sezónu na Anfielde ešte väčší rachot ako BVB fans. Jasné, že travelling fans spravia vždy väčší bordel, ale Anfield ho vie spraviť tak isto, tak by som to určite privítal ešte vo väčšom rozsahu aj pri klasických ligových zápasoch. Inak po Lucasovom kikse som si myslel, že opäť ideme dať súperovi, ktorý sa plazí po zemi a je zrelý na uterák, šancu, ale našťastie sme reagovali pomerne rýchlym tretím gólom v druhom polčase a Leicester opäť uzemnili. Zo zápasu by som ešte vyňal moment, kedy The Kop začalo skandovať Kloppove meno, ale ten v momente začal gestikulovať smerom ku fans, aby to zastavili, po zápase som našiel vyjadrenie, že nechce, aby fanúšikovia skandovali jeho meno, keď o zápase ešte nie je rozhodnuté. Takisto top vidieť šalenie Kloppa po Hendovom dobrom sklze v druhom polčase. Ten chlap doslova a do písmena charakterizuje to, o čom Liverpool Football Club je. Lepšieho manažéra sme si nemohli ani priať. 

Takže svoju premiéru hodnotím na 1*. Od počasia, cez splnený sen a zároveň celoživotný zážitok, ktorý bol okorenený výborným výsledkom. Kto ešte osobne nenavštívil Anfield, nemal by váhať ani chvíľu a zobrať sa na výlet do Liverpoolu. 

Pevne verím, že budeme podobne výsledky zažívať v tejto sezóne častejšie. Najmä proti súperov, ktorých porážať je našou psou povinnosťou. Inak písalo mi viac ľudí ohľadom lístkov na zápas, pokojne napíšte aj tu do diskusie, kto by mal záujem, dám vám kontakt na chalana, ktorý má lístky (memberships) na každý domáci zápas našich.

photo

 

20160910 163325 

 

IMG 20160910 191703

 

IMG 20160910 192901983-01

 

IMG 20160910 194909

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook