pivovar helf

Turnaj Anfield 2014

Turnaj Anfield2014

Aj tento rok sa nášmu fanklubu dostalo pocty vybehnúť na posvätnú trávu Anfieldu a skrížiť kopačky s fanklubmi LFC z celého sveta.

Pred viac ako rokom, myslím tak vo februári 2013 dostal Ondra od človeka zodpovedného v LFC za styk s fanklubmi email či sa náš CZ/SK fanklub nechce zúčastniť futbalového turnaja. A nie turnaja hocijakého. Zápasy sa mali konať priamo na Anfielde a zúčastniť sa mali fankluby z celého sveta. Po Ondrovej opatrnej otázke či do toho ideme, či vôbec dáme dokopy tím 8 futbalistov a rovnako dôležitých fanúšikov, ktorí budú fandiť iba na tribúne som reagoval: "Samozrejme áno!!!"

Takáto šanca môže prísť možno len raz za život. Pri častých návštevách Anfieldu počas zápasov samozrejme vidíte Anfield ako na dlani, ale dostať sa na trávnik nemáte šancu. Rovnako je to aj keď si zaplatíte "Tour" po štadióne. Navštívite kabíny, tribúny. Smiete si sadnúť na striedačku, ale dotknúť sa nohou trávnika, alebo dokonca vybehnúť naň ani náhodou. Nám sa tento sen splnil v roku 2013. Po počiatočných obavách či sa vôbec dáme dohromady sa nakoniec utvorila skvelá partia a po odohratí futbalového turnaja sme zažili aj skvelú afterpárty v miestnom írskom pube, ktorá bola fakt nezabudnuteľná a "Ring of Fire" mi zneje v ušiach ešte teraz. Veľké zastúpenie sme mali aj v hľadisku kde naše farby hájili okrem iných aj Tomáš Procházka, táta Vojtu Škorpíka či manželka nášho gólmana Ondreja Debnára.

DSC 6771

V roku 2013 nás reprezentovala táto partia. Horný rad zľava: Janko Hlavačka, Popbob, Ondra, Janko Hlavačka st. Dolný rad zľava: Vojta "Coutinho" Škorpík, Ondrej Debnár, Marek Gergel, Mates 

Skvelá bola afterpárty v Flanagan Pube v Liverpoole kde sme narazili tuším na fans Aberdeenu a pekne sme tam rozhodili živú muziku :) 

945353 10200156823186648 553286287 n

Tento rok sme už prakticky s turnajom nerátali. Na niekoľko mojich otázok na Ondru či už prišla pozvánka na turnaj som stále dostával odpoveď nie a tak som našu neúčasť považoval za vybavenú vec. Všetko sa zmenilo začiatkom apríla. Ondra dostal email od LFC či sa chceme zúčastniť a po samozrejmej kladnej odpovedi sme už len čakali či nás vyžrebujú do 14-členného zoznamu fanklubov, ktoré sa turnaja zúčastnia. Veľmi sme ani nedúfali, pretože fanklubov je okolo 200 a my sme sa minulého roku dostali medzi 64 vyvolených. Tohto roku malo dostať pozvanie iba 14 tímov a v Ázii sa dokonca hrala o tento turnaj kvalifikácia, ktorú sponzorovala banka Standard Chartered (vyhral DubaiReds).

Šťastie sa na nás nakoniec usmialo a 15. apríla mi Ondra mohol zvestovať skvelú správu. Sme tam! Na prípravu tímu sme tentokrát mali iba jeden mesiac a preto sme najprv oslovili minuloročných účastníkov turnaja a doplnili sme ich o hráčov, ktorí sa minulého roku do nominácie nedostali respektíve boli zranení.

Po uzavretí súpisky sme dohodli nasledovný itinerár cesty. Letíme z Bratislavy v pondelok poobede do Londýna. Tam si prenajmeme 2 autá a presunieme sa do Liverpoolu. Tam sa ubytujeme v Dolby hoteli blízko centra a poriadne sa takticky pripravíme na turnaj. V utorok odohráme turnaj, oslávime to a v stredu skoro ráno znova presun do Londýna a odlet do Bratislavy. Všetko klaplo ako malo a v utorok okolo 16.00 sme už všetci deviati po pokojnom lete Ryanairom sedeli v požičaných autách a smerovali po diaľnici do Liverpoolu. Privítala nás samozrejme prietrž mračien, ale pár drinkov na hotelovej recepcii a motto :"Kto vydrží najdlhšie je zajtra v základe" položilo pevné základy na úspešne odohratý turnaj.

Na druhý deň ráno sme si dali budíček na 7.30, pretože registrácia na Anfielde bolo o 8.45. Po úspešnom zaregistrovaní, sme sa presunuli do kabíny (znova pre away tím tak ako minulého roku), prezliekli sme sa, vypočuli si pravidlá a organizáciu turnaja a za zvukov You'll Never Walk Alone sme vybehli na trávu, ktorá znamená svet. Turnaja sa zúčastnilo 14 tímov rozdelených do dvoch skupín. Hralo sa na štyroch ihriskách a na bránu pri Kope sa kopali doplnkové penalty. Víťazi skupín šli priamo do finále a druhí zo skupín do boja o tretie miesto.

Nám sa od začiatku darilo výborne. V otváracom zápase sme porazili jeden z anglických fanklubov 2:0, potom sme si zgustli na Dubai Reds 1:0 a v predčasnom finále sme po dramatickom priebehu remizovali s neskoršími víťazmi German Reds 1:1. V ďalšom zápase sme tesne porazili Škótov z Eidinburghu 1:0 a v posledných dvoch skupinových zápasoch sme prešli cez miestne anglické fankluby po výsledkoch 2:0 a 7:0. Aj napriek tomu, že sme výborne absolvovali aj doplnkový penaltový rozstrel tak to na prvé miesto nestačilo a v skupine sme skončili o skóre druhí za nemeckými German Reds.

V súboji o tretie miesto sme nedali šancu Škótom z Glasgowa a po výbornom výkone sme ich rozdrvili 5:0 a zaslúžene sme obsadili veľmi pekné tretie miesto.

Výsledky v skupine:

1. CZ-SK Reds - ENG Reds I.   2:0   Góly: Tomáš Procházka, Petr Muras

2. CZ-SK Reds - Dubai Reds    1:0   Gól: Vojta Škorpík

3. CZ-SK Reds - German Reds  1:1   Gól: Vojta Škorpík

4. CZ-SK Reds - Eidinburgh Reds   1:0   Góly: Vojta Škorpík

5. CZ-SK Reds - ENG Reds II.   2:0   Góly: Tomáš Procházka, Petr Muras

6. CZ-SK Reds - ENG Reds III.   7:0   Góly: Tomáš Procházka 2, Mišo Hlavačka 2, Vojta Škorpík, Jaro Šlahor a Popbob

Zápas o tretie miesto:

CZ-SK Reds - Glasgow Reds   5:0   Góly: Vojta Škorpík 2, Petr Muras 2, Popbob

Turnaj Anfield2014

Horný rad zľava: Marek Gergel, Popbob, Jano Hlavačka, Mišo Hlavačka

Dolný rad zľava: Petr Muras (captain), Jaro Šlahor, Vojta Škorpík, Tomáš Procházka

Celý tím odovzdal na ihrisku všetko a z hľadiska nás hlasivkami a dobrými postrehmi podporoval Milan Škorpík. Celkovo to bola vynikajúca akcia a chýbalo nám iba trochu šťastia aby sme si odniesli z Anfieldu pohár, ktorý nakoniec získali borci z Nemecka. Aj takto na diaľku im posielame znova veľkú gratuláciu! V našom tíme skvele zachytal Marek Gergel a poslal tak Brada Jonesa naspäť do Austrálie. Veľkú hrôzu súperom naháňalo útočné kvarteto Vojta "Coutinho" Škorpík, Tomáš "Kewell" Procházka, kapitán Peťa Muras a bijec Mišo Hlavačka. Obranu o ktorú sa už bijú manažéri z celého sveta tvorilo skúsene trio Jaro "Beckenbauer" Šlahor, Jano "Carra" Hlavačka a Braňo "Popbob".

IMG 3344

My sme ešte zhodnotili turnaj pri dobrom jedle a výbornom anglickom pive v Albertových dokoch, nakúpili suveníry a darčeky pre svojich blízkych. V stredu po štvorhodinovom auto presune do Londýna sme odleteli znovu smer Bratislava. Bola to perfektná akcia v perfektnej partii!

IMG 3356

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook