pivovar helf

Zážitok na celý život

Liverpool fans

První z reportů z výjezdu na zápas LFC - ManU.

 

Sobota – odlet smer Liverpool

Všetko sa to začalo 3. Marca 2012 kedy som ja spoločne s celou výpravou odchádzali prvý krát so sklonenou hlavou po prehre nad Arsenalom v pomere 1:2. Bol to výlet a zážitok na ktorý som sa už ako 12 ročný chlapec tešil a myslel každý deň na to, že sa raz na Anfield Road dostanem a splním si tým jeden z mojich najväčších snov v živote. Ešte teraz keď píšem tento report mám po celom tele zimomriavky a živo si na to spomínam aký je to pocit prvý krát vstúpiť na Anfield Road a mať pri tom v srdci LFC! Aj napriek tomu, že prvý výjazd nám nevyšiel a LFC bez Gerrardovej pomoci prehralo s Arsenalom, sme boli s výletom veľmi spokojní, kedže sa nám podarilo vidieť asi všetko čo sa dalo, a to sme nečakali. Videli sme príjazd hráčov LFC, ktorí vystupovali od nás z autobusu asi cca na 1 meter a takisto sa nám podarilo vidieť výpravu Arsenalu. Ako aj prehliadka štadióna a pozápasové podpisy na jednom z rohov Anfield Road, kde hráči nastúpujú do áut.

Ako som spomínal na začiatku : a tu sa to celé začalo! Ako sme tak cestovali toho Marca z výjazdu domov začali sme sa baviť, že predsa to tak nemôžeme nechať a chceme vidieť LFC znova no tento krát s víťaznou koncovkou! A prečo hneď nie na najväčšie svetové derby ktoré z historického hľadiska LFC vs. ManU určite je! Po príchode domov sme samozrejme trošku vychladli a povedali sme si, že uvidíme čo sa udeje počas leta a na kedy tento prestížny zápas pri rozlosovaní počas roka bude vychádzať. Rozlosovanie napokom padlo na 23.09.2012 čo nám do veľkej miery vyhovovalo a tak som ani chvíľu nezaváhal a začal vybavovať lístky na toto prestížne podujatie. Boli s nimi trošku problémy, keďže sa nevedelo či Škrteľ zostane v LFC a práve cez agentúru, ktorá zastupuje Martina, sme lístky mali mať. Napokon všetko ale dobre dopadlo, a tak sme sa trojica z predošlej výpravy proti Arsenalu dohodli, že určite ideme. Aby bol výlet pestrejší tak sme k sebe pribrali 2 našich kamarátov fanúšikov Manchestru. Vybavili sa letenky, ubytovanie a už sme len každý deň odpočítavali dni, kedy konečne do Liverpoolu vycestujeme.

Nakoniec prišiel ten deň odletu, keď sme sa všetci zišli na Bratislavskom letisku o 11:00 a hneď sme sa ponáhľali do lietadla, ktoré odlietalo 11:45 miestneho času. Keď som išiel z domu tak som tušil, že by som si mal zobrať so sebou aj pas, keďže môj OP bol v dezolátnom stave a ja majster „lepič“ som sa ho snažil zalepiť – čo mi zjavne nevyšlo. Tak aj bolo, na letisku pri kontrole na mňa policajt pozeral, ako keby som mu ukradol desiatu a pýtal sa ma, čo to mám za OP :). Povedal som mu, že som ho lepil, keďže bol rozlepený, ale že zjavne mi to nevyšlo. Tak som mu ukázal pas, bol trošku spokojnejší a kolegyňa policajtka mi povedala, že keby som ten pas nemal, tak ma nepustia :). Nakoniec sme všetci pekne krásne nastúpili do preplnenej plechovky od Ryanairu a mohli sme nabrať kurz Liverpool.

13.45 sme pristáli na John Lenon Airport, vystáli sme rád na taxík a šli sme sa ubytovať do miestneho Railway Hostel. Myslím si, že je to veľmi príjemné ubytovanie za dostupnú cenu. Samozrejme hneď ako sme sa ubytovali, sme zišli dole do baru, ktorý patril Hostelu a dali si pivko popri sledovaní jedného zo zápasov anglickej ligy. Hneď na to sme skočili pozrieť do mesta, ktoré bolo (kedže bola sobota) preplnené a diskotekové podniky sa bavili už od 18:00 miestneho času. Najedli sme sa a vrátili späť na hostel, kde sme dali nejaké to ďalšie pivko a dali sa s nami do reči miestny fanúšikovia THE REDS!

Nedeľa – veľký deň !

Po vzájomnej dohode z predchádzajúceho dňa sme sa ráno naraňajkovali a vybrali v kľude na pešo smerom k domovskému chrámu Anfield Road. Približne po hodinovej ceste sme konečne dorazili. Už 3 hodiny pred zápasom bolo okolo AR množstvo fanúšikov, ktorí veľkolepo ako my očakávali samotný zápas. Trošku sme sa pokrútili okolo štadióna, pofotili, zdali hold pamiatke z roku 1989 a pomaly a isto sa postavili do radu na lístky. Chvála bohu sme dlho nečakali, všetko dopadlo v poriadku a dostali sme do rúk lístky na tento prestížny zápas. Samozrejme nasledovalo fotenie s lístkami a tak sme sa hneď presunuli na štadión. Prešli úzkymi útrobami štadióna, kde sa motalo kopec ľudí a vyliezli sme do 35 radu k našim miestam. Po niekoľkých minútach vybehli postupne všetci hráči na predzápasovú rozcvičku a samozrejme zožali veľký potlesk od domácich fans. Po 20 minútovom vyčkávaní to prišlo. To po čom túži každý pravý fanúšik LFC! Hráči vstúpili na trávnik, Gerrard spolu s Giggsom vypustili 96 balónov na počesť zosnulých pri katastrofe Hilsborough a hneď potom nasledovala hymna You´ll Never Walk Alone (viď. video).

 

Kamošom fanúšikom Manchestru som dal za úlohu natočiť toto veľkolepé predstavenie, keďže ja som nad hlavou držal šál LFC a z chuti si spolu s celým štadiónom zaspieval hymnu. Po dospievaní ako to už na Anfield Road býva nasledoval úvodný výkop. K samotnému zápasu sa nebudem vyjadrovať, určite si všetci fanúšikovia spravili o tomto zápase obraz. Po záverečnom hvizde som mal neskutočne zmiešané pocity. Nevideli sme poriadne zákrok Shelveyho, kedže bol k nám otočený chrbtom a ani faul či nefaul na Valenciu. Takže sme to nechceli bezprostredne po zápase hodnotiť, no očarenie z toho výsledku na ktorý som sa opäť pri odchode z Anfield Road pozrel a svietil tam stav 1:2 ma uviedol do obrovského sklamania. Snáď za zmienku zo zápasu stojí určite povedať to,čo nasledovalo bezprostredne po góle od Steva Gerrarda na 1:0. V tej chvíli to bol záchvat šialenstva, mal som pocit, že AR v istej chvíli spadne. NESKUTOČNÝ ZÁŽITOK ! ! !

Traja fanúšikovia smutným a dvaja spokojným krokom sme sa vybrali späť na pešo do nášho Hostela. Po ceste sme sa samozrejme hladní zastavali v McDonalde, ktorý bol na každom kroku, a v Tescu nakúpiť nejakú tu fľašu Baccardi a Ruského Štandardu :). Keď sme dorazili do hostela, smerovali sme hneď do miestneho podniku, kde už boli fanúšikovia THE REDS z predchádzajúceho dňa, podali ruky kamarátom, ktorý fandili Manchestru a pýtali sa nás, čo si myslíme o zápase. Vedeli sme odpovedať, len čo sa týka priebehu, čo každý videl, že LFC bolo 75 minút lepším teamom. Následne na to, šiel na SKY SPORT highlight z tohto zápasu a my sme boli veľmi zvedaví či červená karta a penalta mala byť. No to čo som videli priviedlo do úžasu a veľkého hnevu všetkých!!! Ako môže rozhodca v takomto veľkolepom zápase 2x takto HRUBO zaváhať?! Za nadávok miestnych fanúšikov na pozápasové vyjadrenia „Big Sira“, ktorý tvrdil, že to bola čistá červená karta sme si radšej objednali ďalšie pivo J. Keďže aj miestny fanúšikovia popíjali, tak sme sa radšej z baru kvôli bezpečnosti hrotenia situácie LFC vs. ManU ubrali hore do našich izieb, kde sme si spoločne zhodnotili zápas, chlapci fanúšikovia MANU uznali, že LFC bolo lepším mužstvom, že penalta a ani červená karta rozhodne byť nemala, ale že pre nich sú 3 body dôležité, inak je to veľké sklamanie. To čo nasledovalo potom, bolo také typické slovenské až typické „východniarske“ keďže všetci sme z oblasti východného slovenska J.

Pondelok – vyčkávanie na odchod

V pondelok ráno sme sa zobudili poniektorí v poriadku iní s menšími bolesťami hlavy a žalúdku a po vyspávaní sme sa okolo obedu vybrali do centra, kde sme navštívili St. John Shopping Center, kde samozrejme bolo celé doobedie čo robiť, keďže sa tam nachádza aj jeden z najväčších obchodov v Európe, kde samozrejme predávajú výhradne veci LFC.

Utorok – odlet a presun na východ Slovenska

V utorok skoro ráno o 06:45 sme odlietali, prílet do BA bol cca 10:00 nášho času. Hneď na to sme sadli do auta a v kľude sme sa premiestnili na východ republiky. V aute sme stihli prebrať celý výlet, samozrejme aj jeho náklady, ktoré rozhodne neboli malé – skôr naopak. Ale výsledok bol jednotný – určite to netreba ľutovať.

Určite všetkým skutočným fanúšikom LFC odporúčam raz v živote ísť na Anfield Road. Ja som tam bol za pol roka 2- krát a určite viem, že tak skoro sa tam opäť nechystám, ale je to jeden veľkolepý zážitok, ktorý nikto z Vás nebude do konca života ľutovať ! ! ! YNWA!

Pro zobrazení fotogalerie klikněte na tuto fotografii

Byli jste na Anfieldu? Chcete se s ostatními podělit o svůj zážitek? Ozvěte se nám na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook