pivovar helf

Veselý Silvester a Šťastný Nový rok 2020

LFC 2020

 

V priebehu roka máme všetci niekoľko významných dátumov, ktoré si z nejakého dôvodu pripomíname. Niektoré viac , iné menej. Významnejšie oslavujeme, na  menej významné si aspoň spomenieme, alebo nám ich pripomenú naši najbližší. Najčastejšie sú to meniny, narodeniny a rôzne rodinné výročia, ktoré oslavujeme v kruhu svojich blízkych, kamarátov, kolegov, známych.

Týždeň po Vianociach prichádza ďalší významný kalendárny okamih, ktorý registrujeme  všetci aj v tejto uponáhľanej dobe. Veď len nedávno sme rozbaľovali darčeky pod stromčekom a mnohí z nás ešte nestihli odložiť škatule s návodmi, zahodiť baliace papiere a už je tu záver roka – Silvester ! Možno prichádza iba sedem dní po Vianociach práve preto, aby sme v okamihu keď sme trochu spomalili, dokázali na chvíľu aj zastaviť a obzrieť sa dozadu.

V tomto okamihu sa obzrime za tým, čo nás na tomto webe spája. Premier League má rovnako ako väčšina futbalových súťaží vo svete sezónu od jesene do jari a bude sa hodnotiť po jej skončení v máji. Takže, ak sa iba na chvíľu obhliadneme 365 dní dozadu, vidíme tam aj jarnú časť predchádzajúcej sezóny v ktorej nášmu milovanému tímu ušiel titul iba o vlások. Napriek tomu sme sa v jarnej časti mohli tešiť dobrým futbalovým výkonom a výsledkom, ktoré sa napokon skončili ziskom „ušatej“ trofeje za víťazstvo v Lige Majstrov. V novej sezóne Liverpool  vďaka dosiahnutým výsledkom  bojoval o ďalšie trofeje, z ktorých dve vyhral. Do našej vitríny pribudol UEFA Super Cup a prvýkrát sa podarilo získať FIFA Club World Cup. Niekomu sa to môže máliť, ale bol to jeden z najlepších rokov uplynulého desaťročia.

Dianie v klube, dosiahnuté trofeje aj menej vydarené momenty sme sa snažili zachytiť v priebehu roka na našom webe. Chcem sa všetkým fanúšikom poďakovať za priazeň, ktorú Ste v roku 2019 preukazovali klubu Liverpool FC a nášmu webu liverpoolsky.net. Rovnako sa chcem poďakovať všetkým, ktorí svojimi finančnými príspevkami pomohli pri financovaní nákladov na prevádzku.  Verím, že sa naďalej budeme stretávať aj v ďalšom období  či už na tomto webe, alebo na zrazoch v Břeclavi, alebo na mnohých iných minizrazoch, ktoré sa uskutočňujú v priebehu roka naprieč oboma republikami.

Za vedenie redakcie www.liverpoolsky.net by som sa chcel poďakovať ľuďom bez ktorých by web neexistoval a bez ktorých si jeho činnosť neviem predstaviť

- Braňovi za neoceniteľný prínos pri tvorbe a vedení nielen tohto webu

- Rosťovi „Divočákovi“ za bezchybný chod tohto webu a ZRAZU v Břeclavi

- Ondřejovi za prácu okolo Československej LFC komunity

- Ivovi za jeho skvelé blogy, v ktorých prináša nielen pozápasové postrehy

- Partii okolo Kiki a spol. za podcasty, ktoré oživili trento web o nový formát príspevkov

- Martinovi, Marekovi za príspevky a pomoc s Preview, resp. Review

- Ostatným prispievateľom za ich články –  Feri, Jan, Adam, .....

Ďakujem ľuďom, ktorí nám pomáhajú pri tvorbe grafiky a mnohým ďalším, ktorých som nespomenul. Samozrejme aj Vám čitateľom a účastníkom diskusií za Vaše postrehy a podnety.

Na záver by som Vám chcel popriať v mene redakcie veselého Silvestra, Šťastný Nový rok. Do roku 2020 veľa šťastia, zdravia, úspechov a veľa futbalovej radosti !!!

 

 

Happy

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook