pivovar helf

Liverpool vo finále!

DSC 6771

Náš tím sa pred týždňom  v rámci 11. Zrazu CZ/SK fanúšikov anglického futbalu zúčastnil tohto roku tretieho futbalového turnaja. 

Keďže patríme k najpočetnejším účastníkom týchto zrazov, rozhodli sme sa ho zúčastniť aj napriek „povesti“  , ktorá zahmlieva toto stretnutie fanúšikov predovšetkým v Prahe.  Tento rok to bolo vidieť aj na nominácii nášho tímu. Prihlásili sa Ivoš, Kurt, Marek, MajkLFC, Yankojan a Janci83, ktorý sa turnaja nakoniec nezúčastnil (Brendon ho vyškrtol! Nepomohlo mu ani to, že zmenil imidž z Andyho  na Škrťa). Napriek takto oklieštenej zostave sa náš tým poctivo pripravoval a nebral reči, ktoré mu predurčovali neúspech vážne.  V piatok večer sa Marek a MajkLFC  zúčastnili posedenia s ostatnými fanúšikmi anglického futbalu v hospode v ZLATÉ  KOVADLINĚ. Ich úlohou bolo zistiť taktiku a stratégiu súperov.  Zvyšok tímu vzhľadom na ich vek a skúsenosti  zvolil individuálnu prípravu. 

V sobotu ráno  bolo zrejmé, že s prípravou na turnaj to prehnalo oveľa viac ľudí ako sa očakávalo. Prvý zápas sme mali hrať s United o 10:30. Nám síce chýbal Kurt /zdržalo ho colné komando na letisku hneď po prílete pravidelnej linky Brno – Praha/ , avšak náš súper nedorazil vôbec.  A tak sa organizátori šikovne rozhodli za pochodu upraviť program čo sa neskôr ukázalo ako správne.

LIVERPOOL – PL.cz     3 : 0

Prvý zápas sme tak hrali so zmeskou fanúšikov označujúcou sa Premier League CZ. Nezasväteným  by sa mohlo zdať, že sa jedná o jednoduchého súpera. Ide však o partiu, ktorá hrá už dlhšie spolu a my sme im navyše mali čo vracať z Libcháv. Do tohto zápasu, tak ako počas celého turnaja nás viedol kapitán Ivoš.  Chýbajúceho Kurta  sme nahradili brankárom z iného mužstva. To tiež nebolo jednoduché, pretože pri pohľade na náš tím nikto nechcel ísť chytať.    Nakoniec sme za dve pivá a jedného panáka zjednali chalana z Arsenalu.  V zápase sme využili moment, keď nás súper podcenil  a po jeho vlastnom góle im dal Marek rýchlo dva ďalšie. Potom sme už súpera k ničomu nepustili.

LIVERPOOL  - ChelsUnited   0 : 1

Postupom času našli cestu do haly niekoľkí fanúšikovia United a Chelsea aby vytvorili spoločný team. (brrrrrrr)  Nám naopak dorazil usmiaty Kurt.  Už sme nepotrebovali nikoho do brány. Tam sme sa postupne striedali  v tomto aj nasledujúcom zápase.  Jadro nášho súpera tvorili fanúšikovia United z Prahy, ktorí sú dobre zohratí. Napriek nášmu poctivému výkonu v obrane sme raz prepadli a tak sme zápas prehrali najtesnejším rozdielom.

LIVERPOOL – Tottenham   0 : 3

Totálny výbuch sme zaznamenali v treťom zápase. Naším súperom boli  Slipky, ktoré dovtedy nezískali ani bod. Napriek našej snahe v útoku sme gól nedali, naopak po prečíslení obrany sme inkasovali .  Po tomto zápase sa začalo šuškať, že náš tím chce rýchlo odohrať turnaj aby nepostúpil do druhej fázy. Tento postup mu zabezpečoval, že stihne TV zápas LFC vs FULHAM vo Hvězde. Chlapci si však urobili poradu a keďže sa ukázalo, že i v prípade postupu TV zápas stihnú – urobili rozbor svojej hry a rozhodli sa zabojovať o PLAY OFF . Ich posledným súperom základnej časti bol Arsenal. Postupová matematika bola nekompromisná. Ak chceli postúpiť, museli jednoznačne bodovať.

LIVERPOOL  - ARSENAL  2 : 1

Napriek tomu, že nám na turnaji chýbalo zázemie, sa naši chlapci nevzdali. Naopak - zomkli sa. Zatvorený bufet a nefungujúce automaty s občerstvením nahradil Marek, ktorý sa pred zápasom objavil s pivom pod pazuchou. Začal čapovať GAMBRINUS z PET fliaš. Do haly prišiel Radim Salajka, čoho hneď využil náš kapitán. Vybartroval  fľašku slivovice za fľašku vína.  Takto narýchlo vytvorené materiálno-technické zázemie umožnilo dokonalú predzápasovú prípravu.  Po nej naši reprezentanti nastupovali na zápas odhodlaní bodovať a hrať Play Off.  Do bránky sa od tejto chvíle postavil Yankojan s boľavým kolenom a rozostavenie napovedalo, že budeme hrať zo zaistenej obrany.  Podarilo sa !!  Dvakrát Dostal MajkLFC  loptu napravo do voľného priestoru a bolo 2:0. V nasledujúcich minútach sme pod tlakom súperovi dovolili iba znížiť  na konečných 2:1 a postup bol istý.

PLAY OFF 

Všetky tímy rátali tabuľku a zrazu sme boli tím, ktorému sa chceli vyhnúť všetci. V tabuľke sme skončili na treťom mieste za vedúcim PL.cz, mixom ChelsUnited pred Arsenalom a Tottenhamom. V prestávke sme opäť pokračovali v tréningu penált a samozrejme čerpali občerstvenie. Na našej lavičke bolo najvlhkejšie prostredie a vlastne aj pod ňou.   

LIVERPOOL  -  ChelsUnited   3 : 1

V zápase o finále sme hrali s mixom našich obľúbených súperov. O motiváciu bolo postarané. Okrem toho, že sme im chceli vrátiť prehru zo základnej skupiny bol tu ešte jeden fakt. „Kedy inokedy máte možnosť vyhrať naraz nad mrdkami a čukčanmi“ ??   Súper bol mladší a pohyblivejší  tím a my sme vychádzali zo zabezpečenej obrany. Dlho to bolo o tom kedy opäť inkasujeme, avšak potom Marek dostal klasický šlapák uprostred ihriska a tak zreval faulujúceho hráča, že sa zľakla celá lavička. Na podčiarknutie tohto, takmer prekopol loptu cez strop haly. Oprávnene.  Potom prišli okamihy nášho kapitána. Pán Borbély by prvý opísal asi takto : „Marek rozbehal centrálnu vertikálu, následne vyslal koherentne vykanalizovanú diagonálu na agilného Ivoša, ktorý presílil kvalitatívnu hierarchiu súperovej obrany vďaka svojej kreatívne rovnobežne devizujúcemu ostrovnému bojovému statusu kulminujúceho z fyziologických dispozícií deštrukturálnej konzistencie umocnenej priestorovým luxusom dáva gól.“   Jedným slovom  PARÁDA ! O pár okamihov prišiel druhý skvelý moment nášho kapitána, na jeho okomentovanie si tentoraz požičiam slová nášho slovenského komentátora „Lyrika“ (Merčiak)  : „Na pravo sa ako blesk z jasného neba objavil Ivoš a svojím gólom nadobro roztrhal chmáry pražského smogu, za ktorým sa objavili jasné kontúry finále“.  Vyhrávali sme 2:0 a ďalej úporne bránili. Súper síce znížil na 2:1 ale my sme už hrali na istotu, samozrejme využívali pomalé rozohrávanie. Frustrovaný súper už kričal : „Hrajte !!  Hrajte!!“    Tak sme začali hrať a Marek dal v poslednej minúte gól  na 3:1 na radosť nás samotných ako aj povzbudzujúcich – predovšetkým hráčov Arsenalu.

Finále :  LIVERPOOL – Arsenal  0 : 0

Pred zápasom opäť tréning penált. Avšak náš súper  nás odpozoroval a robil to isté. Zápas sa hral strategicky, opatrne z oboch strán. Nikto nechcel riskovať inkasovaný gól a tak nebolo divu, že už 4 minúty pred koncom brankár Arsenalu rozohrával ako keby išlo o poslednú rozohrávku v zápase. My sme neboli proti. Ojedinelé strelecké pokusy zlikvidovali brankári a tak sa zápas skončil bez gólov. V nasledujúcom penaltovom rozstrele sme mali menej šťastia a tak sme napokon obsadili druhé miesto. Zo zápasu je urobený záznam. Zatiaľ sa ho nepodarilo upraviť tak aby sa dal pozerať – spomaliť rýchle striedania útokov na oboch stranách, ale vraj je to na dobrej ceste a už našli software, ktorý to spomalí do pozerateľnej verzie .

Nasledoval rýchly presun do HVĚZDY, kde sme pri Guinnesse  vzhliadli na veľkom plátne zápas Liverpool-Fulham.  Mali sme to šťastie, že keď sme sa dvakrát otočili na malý televízor za barom, tak čukotka dostala dvakrát gól. Nakŕmení dobrým futbalom, pizzou a Guinnessom sme sa vrátili na posedenie s ostatnými účastníkmi zrazu, kde bolo pri pohári piva o čom debatovať  .....

Na tohtoročnom zimnom zraze bolo menej ľudí. Neprišlo zopár „provokatérov“ ale napríklad ani sympatický tím Sunderlandu. Tohto roku neprišla takmer tretina prihlásených a to je nie je veľmi radostné, navyše to predražuje poplatok za halu na osobu. Podľa najnovších vyjadrení organizátorov sa zimné zrazy budú organizovať už len ako pokec pri pive. Tak či onak, ten tohtoročný bol pohodový!

IMAG0180

Na fotografii môžeme vidieť našu omladinu. Ivošovi  tá kapitánska páska sekne !

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook