pivovar helf

Mighty Reds v sobotu obhajujú titul

"Elitný" futbalový tím fanúšikov Liverpool FC čaká v sobotu neľahká úloha. Obhájiť v Libchavách titul najfutbalovejšieho fan klubu v Čechách a na Slovensku.

Áno je to znova tu. Už tradičný zraz fanúšikov anglickej Premier league, ktorý sa koná od roku 2008 v Libchavách bude pokračovať toto leto už svojím 6. ročníkom. Túto tradíciu založil  fanúšik Newcastlu United Milan Merhaut a my mu týmto skladáme veľkú poklonu za skvelý nápad. V posledných rokoch sa koná nielen letná časť zrazu v Libchavách, ale aj zimná, ktorá sa odohráva v Prahe. Okrem nekonečných debát o anglickom futbale je neoddeliteľnou súčasťou aj futbalový turnaj. A tam sa má fan klub českých a slovenských fanúšikov čím pochváliť. Teda nielen tam aby som bolo presný. V hospodě vyhrávame celkom pravidelne. Heslo "Hoši vy jste nejlepší, na hřišti i v hospodě" asi najlepšie charakterizuje naše účinkovanie na týchto zrazoch.

Kto tvrdí, že Liverpool FC už päť rokov nevyhral žiaden významný titul tak je úplne vedľa. V posledných dvoch ročníkoch tohto turnaja sme viac-menej zaslúžene triumfovali a získali celkový triumf v podobe krásneho pohára a nehynúceho obdivu všetkých cz-sk fans anglického futbalu. Na letnom turnaji "Libchavy 2010" sme takticky nechali všetky zúčastnené tímy unaviť sa už v základnej skupine a play-off sme v podstate hladko vyhrali Pohodový. Info si môžte prečítať TU.

Zimný 5. zraz, ktorý sa konal v Prahe v hale vršovických Klokanov znamenal pre nás oveľa ťažšiu úlohu, pretože na zraz dorazili aj fanúšikovia Chelsea a Manchestru United. Ani to nás nezastavilo a turnaj sme až na jednu porážku, kedy sme už viac menej slávili postup zo skupiny v bufete, prešli v podstate bez zaváhania. Vo finále sme si dokonca s prehľadom dovolili aj bezgólovú remízu a umožnili nášmu kapitánovi a hviezde americkej MSL Ivovi skórovať v penaltovom rozstrele víťaznú penaltu. Info o turnaji môžte získať v tomto článku.

V tomto ročníku bude konkurencia znova väčšia ako po minulé ročníky. Účasť a konkurencia fan klubov je kvalitná a obhajoba titulu a získanie "treble" bude veľmi ťažké. Tento rok sa organizátori Milan Merhaut a Petr Kotrlík (cottager) snažia obmedziť dominanciu "The Reds" tým, že zvolili ihrisko ihneď vedľa krčmy a veria, že to na nás platí. V neposlednom rade nás znova zaradili do skupiny "smrti" s vynikajúcim Tottenhamom a West Hamom. To však na nás neplatí. Aj keď budeme extrémne postrádať nášho hviezdneho brankára Beardsleyho, posilnia nás naopak hráči napr. ako Mile, Vojto, Sportski a ďalší. Kapitán Ondra tento rok nemôže piť a to bude v konečnom dôsledku veľkým triumfom. Ak nás už v skupine nepotopí nejaký Howard Webb tak naše víťazstvo je v podstate úplne jasné. A ak aj nie, tak určite zvíťazime v hospodě Usmívající se. Alebo minimálne remizujeme a super sa zabavíme spolu s ostatnými fanúšikmi anglického futbalu!!!

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook