pivovar helf

Tak kolik trofejí?

Blog3

Panika?! Liverpool FC prohrál 3 ze sedmi přípravných zápasů. Porazil pouze Tranmere, Bradford City a v posledním zápase Lyon. Hra je otřesná, obrana s brankářem děravá, záloha pomalá a bez nápadů a útok? Ten jako by nebyl. Pokud chce Liverpool FC v další sezoně aspirovat na nejvyšší příčky, musí bezpodmínečně posílit. Hlavně na pozici ofenzivního záložníka, hrotového útočníka a pořídit dva hráče na kraje obrany. Největší rivalové a konkurenti mocně posilují a pokud s nimi chce Liverpool FC držet krok, musí také. Tímto bych shrnul nejčastější nářky fanoušků na diskuzních fórech s nimiž jsem se setkal v uplynulých týdnech. Padaly návrhy na posily typu Hakim Ziyech, De Light, Pepé a spousta dalších. V minulých létech probíhaly velké nákupy. 17/18 Salah, Ox a Robertson. 18/19 Alisson, Keita, Fabinho, Shaqiri. Toto léto je v tomto ohledu chudé. Elliot, van en Berg a zdarma Adrián. Ani s jedním nelze počítat jako s hráči, kteří budou mít vliv na hřišti. Pokud budou sbírat herní praxi, tak maximálně po minutách. Ovšem skutečně bude mít na sezonu vliv to, že jsme zbytečně nerozhazovali miliony liber za hráče, kteří by převážně vysedávali na lavičce? Skutečně jsou internetoví diskutéři natolik erudovaní, aby do týmu viděli více než do něj vidí náš manažer? Nemyslím si. V tomto ohledu stojím maximálně za Kloppem.

Co však já vidím jako zdaleka největší problém je to, že náš tým neměl prakticky žádný čas na přípravu v kompletním složení. Co nám řeknou přátelské zápasy, v nichž nemůžeme nastoupit ani s hlavní kostrou. Nic. Maximálně se v nich proběhne pár mladíků, kteří se tímto zaintegrují do týmu a hráči vypadnou z dřiny, kterou jim Klopp a jeho tým během léta ordinují. Větší význam tyto přátelské zápasy neměly, proto ani výsledky a už vůbec předváděnou hru neberu jako něco, s čím se budeme prezentovat v sezoně. Příprava je také důležitá v tom, že z ní hráči těží ve zbytku sezony. Z čeho však bude těžit Mané, když o celou přišel? Z čeho Firmino, Salah a další? V loňském roce Firmino a Salah přišli o část přípravy a ze začátku sezony rozhodně nebyli ve svojí kůži. Nehledě na psychický odpočinek, na vypnutí po náročné sezoně. Na regeneraci po velké porci zápasů. Uvidíme, jestli se to nějak projeví.

Co mě však naplňuje optimismem je to, jakým způsobem jsme se popasovali s prvním soutěžním zápase nového ročníku. V zápase o Community Shield. V první půli mi přišlo, že hráči ještě nemají přepnuto z režimu přátelský zápas a o nic nejde. Byly tam neuvěřitelné chyby. Zvláště v obraně, nepřesné nahrávky, obrovské prostory pro útočící hráče soupeře, nepohyblivá záloha, která byla bez míče a ani po něm nijak zvláště netoužila. Pouze útok snesl nějaké měřítko kvality. Salah běhal, dribloval a střílel. Zinchenko z něho mohl být nešťastný. Origi se snažil a Firmino byl všude. Opět se však ukázalo, že ačkoli Salah nastřílí za sezonu 30 branek, tak na jednu potřebuje tak čtyři čisté šance. Ovšem pořád je toto lepší než hráč, který promění všechny příležitosti, ale vytvoří si jich během sezony pět. Nicméně najít hráče, který má jeho pohyb, dravost, dribling a dokáže proměňovat šance, by byl mokrý sen. Druhá polovina zápasu byla z naší strany neskutečná. Dostat pod takový tlak suverény z ManCity je slast. Sice tam pořád byly mezery v obraně, kterých protihráči dokázali využívat, ale Sterlingova nekvalitní řešení nám pomohla. Všechna střídání naší hře neuškodila, naopak přitopila pod kotlem. Od Matipa po Lallanu. Pouze štěstí zachránilo City od porážky a penalty jsou loterie. A že se nejednalo pouze o podřadný pohár a další přátelský zápas v řadě se ukázalo jasně. Emoce na obou stranách, různé postranní taktiky Pepa a jeho svěřenců a naše touha zápas otočit a nakopat protihráčům, co se do nich vejde. Bohužel v několika případech nás od gólu a poháru dělily centimetry. Smůla v prvním zápase snad nastartuje vysněnou sezonu zakončenou titulem. Hráčskou kvalitu a zkušenosti na to máme. Pojďme v pátek rozbít Norwich a ukázat ostatním mocně posilujícím konkurentům, že letošní sezona bude naše.

Na závěr menší prognóza do počínající sezony.

            LFC - superpohár, trofej v prosinci, vzhledem k tomu, že Klopp neumí prohrávat ve vyřazovacích fázích evropských pohárů, tak minimálně finále ligy mistrů a titul v PL. Další anglické poháry nejsou důležité a když budeme hrát v sestavě složené z mladíků a nevytěžovaných hráčů, tak je mi jedno, kam se dostaneme. Nejvíce nás překvapí záloha. Keita rozjede druhou sezonu ve velkém stylu, od Oxe očekávám bomby a Fabinho se stane nepropustnou zdí. A tajný trumf? Rhian Brewster.

            City – 2. místo v PL, nějaký ten anglický pohár a v LM jim to opět nevyjde.

         Arsenal – v lize se poperou o první čtyřku, jejich zápasy by mohly bavit. Nicméně obrana je hrůzostrašná.

            Chelsea – nová éra s Lampardem, kterou by chtěli nastartovat, nezačne podle mě úplně šťastně. Po odchodu Hazarda zde nevidím nikoho o kom by se dalo říct, že je naprostá špička. Možná Kanté, ale to je vše. A ten zápasy nevyhraje. A to, že si nechali rozmazleného Kepu není úplně nejlepší vizitka. Nedovedu si představit, že by někdo z našich hráčů udělal něco podobného a zůstal v kádru. Do šestého místa by se měli vejít.

            Slepice – banda neférových simulantů. Posílení slušné, ale nemyslím, že by měli ohrozit LFC nebo City. Ztrácet pro ně slov je dle mě zbytečné.

            ManU – myslím, že přes obrovské částky na posílení, budou nejpozději v polovině sezony hledat nového trenéra.

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook