pivovar helf

Kam na Finále

Blog3

Ubehli už viac ako dva týždne odkedy sa zavreli brány Premier League, ktorá bola v tomto roku skutočne napínavá. Boj o titul prebiehal do posledného kola aj keď nakoniec dospel k neželanému záveru. Mám teraz na mysli fanúšikov LFC, ktorí sa síce tešili z deviatich víťazstiev svojho tímu v závere súťaže no štyri remízy po Novom roku ich nútili dúfať v bodovú stratu City. To sa nestalo – City vyhralo 14 zápasov v rade a o jeden bod získalo titul.

Dnes je to presne 10 dní odkedy na Wembley štadióne vrcholila domáca súťaž finálovým zápasom o FA CUP. V tomto ročníku sa v priamom boji o pohár najstaršej klubovej súťaže na svete stretli City s Watfordom. Môžeme polemizovať o tom či to bolo skutočne vyvrcholenie tejto súťaže – no musíme uznať, že pohár vyhralo City s veľkým prehľadom. Konečný výsledok  napovedá, že to nebol rovnocenný boj. City víťazstvom 6:0 vyrovnalo rekord v najvyššom víťazstve vo finále FA Cup-u a nebolo skutočne ďaleko od prekonania tohto vyše 100 ročného rekordu. Takmer štvrťhodinu pred záverom zápasu venovali frustrovaní hráči Watfordu viac pozornosti časomiere ako hre. Možno si to uvedomoval aj Pep Guardiola, ktorý si po vsietení šiesteho gólu skryl tvár do dlaní.

Netradičná sezóna ponúka netradičný záver. Anglické tímy si z dvoch európskych pohárov urobili svoju vlastnú súťaž a vzhľadom na finále môžeme povedať, že tento týždeň sa predsa len ešte budú hrať dva „anglické poháre“ V stredu sa vo finále Európskej Ligy stretnú Arsenal vs Chelsea. V sobotu potom vo finále Ligy Majstrov Tottenham vs Liverpool.

Nás všetkých samozrejme oveľa viac zaujíma sobotňajší zápas. Viacerí pôjdu do Madridu, kde si pozrú zápas priamo na štadióne alebo vo funzóne. Väčšina z nás bude pozerať zápas doma alebo v niektorom šport pube.  Nižšie budeme aktualizovať miesta, kde sa zídu viacerí prívrženci Liverpoolu aby si finále pozreli spoločne.  Ak máte informáciu  o takom mieste a chcete ju zverejniť, napíšte to do komentára. Tieto informácie budeme postupne prepisovať pod článok, aby sme Vám tak uľahčili rozhodovanie o mieste sledovania  Finále LIGY MAJSTROV 2018/19.

 

BRATISLAVA                                 BRICK Pub

BANSKÁ BYSTRICA                        Hawai Pub

JABLONEC n/Nisou                         Modrá ústřice

PIEŠŤANY                                     Etna alebo Budík

VYŠKOV                                        Hotel DUKLA

TRNAVA                                       U Javeho

TRNAVA                                       Chill Point Laser aréna

ZLÍN                                            Bar Podlesí / U Rusa/

BRNO                                          Sportbar ARENA

PRAHA                                         Beckett's Irish Pub and Restaurant

ŽILINA                                         Guinness Pub

OLOMOUC                                    Cabaret

KOŠICE                                        LASER Arena Košice, Jarmočná ulica

LENKA                                          miestny hostinec / táto dedina je v okrese RS, neďaleko Tornale

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook