pivovar helf

Neoblíbený měsíc skončil

Blog3

K obrazovce na zápas proti Leicesteru jsem přišel v šesté minutě, a i když jsem tedy náš gól v přímém přenosu neviděl, tak jsem měl samozřejmě radost při pohledu na titulek ukazující skóre. Zároveň jsem se ale vyděsil toho, na jakém se hraje terénu, a na optimismu mi nepřidalo ani když jsem uviděl, že utkání řídí Atkinson. Neměl jsem celý den čas si přečíst preview, a neznal jsem tedy předem ani jméno hlavního arbitra. No a když k tomu připočtu, co se proslýchalo o zdravotním stavu více hráčů, tak jsem ani přes rychlé vedení přehnaný optimista nebyl. Bohužel se ukázalo, že právem.

Navzdory tomu, že míč se pohyboval po trávníku pomaleji, než obvykle, tak jsme na začátku střetnutí vcelku dokázali hrát svou hru. Dobře jsme drželi míč, a vytvořili si pár možností na zvýšení náskoku. Postupně se však projevilo to, čeho jsem se obával, totiž, že zrádný terén bude více vyhovovat hostům. Ti s přibývajícími minutami vyrovnali hru, a nebyli daleko k tomu, aby srovnali i skóre. Allison udělal dvě hrubé chyby v rozehrávce, přičemž zejména ta druhá se nám mohla hodně vymstít, naštěstí tuším Maddison hlavičkoval ve vyložené šanci nepřesně. Ke konci poločasu se nám soupeře opět povedlo zatlačit k vlastní šestnáctce, měli jsme další šance pojistit si náskok, což se ale bohužel nepovedlo. Když už se zdálo, že do kabin půjdeme s jednogólovým vedením, tak Leicester provedl možná trochu zoufalý nákop dopředu, který skončil zbytečným faulem Robertsona. Co z toho rezultovalo, všichni bohužel víme.

Když je neúspěch, tak se většinou v první řadě hledají viníci mezi těmi nejméně oblíbenými hráči, a ani toto střetnutí, jak jsem v komentářích zaregistroval, nebylo výjimkou. Ale abychom byli spravedliví, tak středeční zápas nevyšel ani některým tradičním oporám. Už jsem zmínil Allisonovy chyby, i když ten je v druhé půli napravil, za očekáváním ale zůstali třeba i Robertson a Van Dijk. U prvně jmenovaného nešlo jen o onen zbytečný faul před gólem, celkově zahrál pod své možnosti. No a holandský stoper? Před utkáním byl jeho start nejistý, což mě znervózňovalo, čekal jsem dlouhé nakopávané míče na Vardyho, takže jsem ve středu večer speciálně doufal v přítomnost Van Dijka na hřišti. Nevím, do jaké míry byl Virgil schopen hrát kvůli avízovaným zdravotním problémům naplno, ale nebylo to z jeho strany úplně ono. A co je nejdůležitější, byl to právě on, kdo neustrážil Maguira při vyrovnávacím gólu.

Inkasování do šatny je vždy nepříjemné, a bohužel i v tomto případě hosty výrazně povzbudilo. Ač nerad, tak musím konstatovat, že 15 – 20 minut po přestávce byl Leicester lepším týmem. Mohli jsme být rádi, že jsme nedostali druhý gól, zejména při dvou závarech před naší brankou při nás stáli všichni svatí. Mnozí kritizují, že v polovině druhého poločasu přišel při dvojím střídání na hřiště Lallana, a do jisté míry právem, protože nic světoborného ani tentokrát nepředvedl. Na druhé straně si však troufám říct, že tato změna v naší sestavě soupeře hodně zabrzdila v jeho útočných aktivitách. Keita se během zápasu sice postupně rozehrával, ale ani on ani Shaqiri nebyli moc platní směrem dozadu. Po vystřídání těchto dvou hráčů měl Leicester v podstatě už jen jedinou šanci z brejku, byť velkou, ale jinak jsme jejich útočnou aktivitu po příchodu nových hráčů výrazně eliminovali. Od sedmdesáté minuty už to bylo, s trochou nadsázky, v podstatě jen o tom, zda se nám povede dát vítězný gól nebo ne.

Naše útočné snahy však vedle špatného terénu ztroskotávaly zejména na nedůslednosti, a na špatných řešeních našich akcí. Hráči v červeném jakoby se báli chodit víc do soubojů, jakoby se jim v mnoha případech nechtělo nadoraz zabojovat o míč. Že se pak také báli vystřelit, i když terén si o to přímo říkal, bylo do očí bijící, a také to správně zaznělo v mnoha komentářích. Další problém byl v tom, že se reds snažili procházet přes soupeře příliš individuálně nebo se pokoušeli kombinovat v přehuštěném prostoru, což speciálně na terénu, jaký na Anfieldu ve středu večer byl, nemělo velkou naději na úspěch. Největší šanci na strhnutí vedení na naši stranu měl čtvrt hodiny před koncem Firmino, jehož však skvěle vychytal Schmeichel. No a co nepokazila naše špatná hra a terén, to dorazili rozhodčí. Sporné verdikty v náš neprospěch už byly z více stran komentovány, tak se k nim raději ani nebudu vracet.

Střetnutí s Leicesterem tedy skončilo 1:1, což je pro nás v každém případě ztráta, i když náš největší soupeř prohrál a my jsme navýšili náskok na něj na pět bodů. Všichni litujeme, že to není o dva body víc, ale kdyby nám někdo v první polovině prosince řekl, že na konci ledna budeme mít k dobru pět bodů na City a sedm na Tottenham, a že další týmy už budou hodně vzdáleny, tak nevím, zda by se našel někdo, kdo by to nebral. Je to ještě umocněno tím, že leden není aspoň v poslední době pro fanoušky Liverpoolu oblíbený měsíc, většinou v něm máme víc potíží, než by bylo zdrávo. A ani tentokrát se to bez ztrát neobešlo, tak buďme rádi, že tento zrádný měsíc je u konce, aniž by nám zničil naše sny o úspěchu, o němž sníme.

Jinak celé 24. kolo ukázalo, jak fotbal nemá logiku a jak nevyzpytatelná je anglická nejvyšší soutěž. Třicet osm zápasů během tři čtvrtě roku je obrovská porce, během níž se musí jednotlivé týmy vyrovnávat se spoustou rozličných faktorů. A takové zaváhání, jaké potkalo v předposlední lednový den Liverpool, se prostě logicky občas přihodí každému, za 38 kol se tomu některý tým vyhne jen výjimečně. Buďme svým způsobem rádi, že se nám to stalo až na konci ledna, když tedy budu počítat jen střetnutí s papírově slabšími protivníky, mimo hlavní šestku favoritů. Tím spíš, že jsme museli čelit spoustě nepříznivých faktorů. Zároveň však věřme, že každý zápas je jiný, a že po víkendu v Londýně budeme mít mnohem více důvodů ke spokojenosti.    

Pondělní večer se mi termínově pro sledování zápasu s WHU vůbec nehodí, nevím v tuto chvíli, co z něj uvidím. Na druhé straně je tu o nějaký ten den více času, aby se někteří hráči, kteří to potřebují, dokázali doléčit. Také věřím, že se na utkání Olympijském stadiónu odehraje na kvalitnějším terénu, než byl ve středu na Anfieldu. Pokud máme mít i nadále ty nejvyšší ambice, neměli bychom další ztrátu proti týmu ze středu ligové tabulky dopustit.

 

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook