pivovar helf

Bude Fabinho výraznou postavou zálohy ?

Fabinho 1

Fabinho v posledných zápasoch ohúril výkonmi, máme sa ešte načo tešiť ?

Tak ako je vo väčšine prípadov, hlavne u Kloppa, dobre známe, svoje posily zapracúva do systému dlhšiu dobu. Čo všetko za tým je, je otázne, no určite v tom je mnoho pozitívnych vecí. Táto záležitosť sa dotkla aj Fabinha, ktorý čakal na svoju šancu dlšhiu dobu. Netreba však nad tým lámať hlavu, Fabinho k nám prišiel z inej ligy, do úplne iného herného systému. Jurgen takýmto spôsobom zapracoval napríklad Robertsona či Oxlade-a, ktorý naplno ukázali svoj potenciál a prínos klubu. V tomto prípade už aj Fabinho ukázal prečo Jurgen siahol po "alternatíve Fabinho". 

Je priskoro na hodnotenie či analyzovanie toho, či je alebo nie je Fabinho dobrý nákup. Poďme sa však pozrieť podrobnejšie na to, čo nám brazílčan ukázal v posledných zápasoch a čo môžme od neho očakávať. 

Crvena Zvezda a Cardriff

V zápase s Crvenou Zvezdou mal Fabinho slabší štart do zápasu, no postupne nabral na sebavedomí a ukázal svoje kvality. Dominal v stredovej formácii, fantasticky sa pohyboval a podporil aj útok. Čo sa týka ligového zápasu s Cardriffom, dá sa skonštatovať, že odohral kvalitné stretnutie a odviedol dobrú prácu pre mužstvo. Keď vezmeme do úvahy, že absolvoval plnú minutáž po dlhej dobe, výkony hodnotím veľmi pozitívne.

Len pre informáciu, Fabinhove štatistiky proti Czrvenej Zvezde: úspešnosť prihrávok celkovo 90%, úspešnosť prihrávok na súperovej tretine ihriska 95%, úspešnosť osobných súbojov 75%, získaných lôpt 5, úspešnosť vzdušných súbojov 100%, odkopnutie lopty z nebezpečného priestoru 1 a 2 vytvorené šance. 

Čo môžme očakávať? (porovnanie Henderson-Fabinho)

Prejdime k dôležitejšej téme. Čo môžeme od Fabinho v blízkej ale i ďalekej budúcnosti očakávať ? Medzi Fabinhove hlavné schopnosti patrí predovšetkým defenzívna činnosť. Na klasickú 6-ku disponuje fantastickou postavou - trošku by možno nezaškodilo nabrať svalohú hmotu, ale aj to predpokladám príde. 

Poďme k prínosu, ktorý môže priniesť do našej stredovej formácie. Už dlhé roky máme problém s týmto postom. Aktuálne za našu klasickú 6-ku považujeme kapitána Hendersona. Hendo však či sa Vám to páči alebo nie, nie je klasický defenzívny hráč a bol naň prepracovaný. Z môjho pohľadu a myslím, že aj z pohľadu mnohých fanúšikov nie je Hendo defenzívny záložník svetových kvalít. To je z jediného dôvodu - konzistentnosť. Striedanie slabých a výborných výkonov. Tento problém nám môže vyriešiť práve Fabinho. Hlavný rozdiel v ich poňatí hry spočíva v rozohrávke. Hendo využíva v našom systéme obrovské množstvo šírkových prihrávok. Áno každé mužstvo potrebuje hráča, ktorý vie kedy treba dať loptu kolejšie, kedy upokojiť hru a podržať loptu aj pomocou šírky. No každé mužstvo potrebuje hrať v istých momentoch priamočiaro. Hendo jednoducho nevie z tejto pozície tvoriť, riskovať. Fabinho nám už len v týchto zápasoch ukázal, že núdzu o kolmú rozohrávku z tejto pozície v jeho prípade nebude. Navyše je to hráč, ktorý dokáže pridať niečo navyše aj v predfinálnej fáze - a to neplatí len pre posledné dva zápasy za naše farby ale rovnako to platilo ešte aj za Monaco, napríklad v LM. Ďalši dôležitý ukazovateľ je odoberanie lôpt - tu je Hendo viac než dobrý, no veľa krát ide do súboja neskoro a jednoducho vie len v minimálnom množstve odzbrojiť o loptu úplne čisto a napríklad rozvinúť protiútok. Fabinho môže byť presne ten hráč, ktorý vie fantasticky odzbrojiť súpera o loptu v kľučovom priestore a taktiež rozhodiť loptu do rozumného priestoru. 

Neberte tento článok, respektíve porovnanie ako útok na nášho kapitána. Tak či onak tieto veci ohľadom Hendovej hry sú, či sa vám to páči alebo nepáči, faktami. Osobne mám Henda veľmi rád a však v istých herných situáciách je to nerozvinutý hráč. Dúfam, že sa Fabinho zapracuje do systému čo najrýchlejšie a najlepšie, pretože v ňom je veľký potenciál a konečne môžme mať svetového hráča na tejto pozícií. 

 

 

Bleskové zprávy

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

kalendare2019

Facebook