pivovar helf

BLOG: Liverpool - City priamo z diania (+video)

blog3

Fantastický zážitok, neopísateľná atmosféra, výborný zápas. To všetko a mnoho viac mal v sebe zájazd na zápas Liverpool - Man City. 

Je piatok 5.10.2018 - 16:00 a my sa z Bratislavského letiska vyberáme na potencionálne nádherný víkend. Po niečo vyše dvojhodinovom lete sme dorazili do Manchestru, odkiaľ sme sa presunuli do Liverpoolu. Po ubytovaní sme sa hneď vybrali na obhliadku. Od začiatku na nás Liverpool pôsobil veľmi charizmatickým dojmom, klasické "ostrovské" ulice majú svoje čaro. V uliciach v blízkosti Anfieldu bolo už v piatok večer cítiť, že sa Liverpool pripravuje na veľký zápas. 

Pozn. krátke video zo zájazdu.

V sobotu ráno nás čakala obhliadka štadióna - Stadium Tour. Tá nám zabrala takmer tri hodiny. Samotná vec na recepecii, kde sme okrem Slovákov streli ľudí hádam z celého sveta ma usvedčila v tom, aká je veľkosť klubu Liverpool FC. Obhliadka začala úvodným videom, ktoré vtiahlo ľudí do veľkosti a histórie klubu. Následne sme z Main Stand, takmer úplne z hora, zbystreli tu krásu naživo - Anfield. Nasledovala prechádzka útrobami štadióna, cez konferenčné miestnosti až po samotný "tunel" na trávnik. Po pár fotkách sme sa kochali nádherným "pažitom", ktorý bol na nedeľu fantasticky pripravený. 

Nedeľa - deň "D" alebo skor deň "M" - keďže bol tzv. Matchday. Keďže sme mali ubytovanie v blízkosti štadióna, už od skorého rána sme pri klasických anglických raňajkách nasávali atmosféru. Okolo 14:30 - teda dve hodiny pred výkopom sme sa vybrali k štadiónu na pivko, niečo pod zub a pomaly sme čakali na príchod domácich. Stovky ba až tisícky fanúšikov čakali pri Main Stand na príchod autobusu, v ktorom sedia ich miláčikovia. Autobus za potlesku fanúšikov úspešne zaparkoval pod tribúnou pri nápise "Power of Anfield" a toto anglické slovné spojenie sme pocítili už o pár minút. Rýchle občerstvenie pred vstupom na tribúnu a sme tu. Ja ako dlhoročný fanúšik LFC, ktorý sa po toľkých rokoch konečne ocitol na tomto čarovnom mieste, som sa cítil ako v siedmon nebi. Tribúny sa postupne napĺňali, začala rozcvička. Mimochodom na tej ma celkom prekvapilo, že Jurgen Klopp počas celej predzápasovej rozcvičky nespustil oči z hráčov Man City a neustále si niečo zapisoval - zaujímavé. Bolo 16:30 miestneho času a na ihrisko vstupujú rozhodcovia a základné jedenástky. To čo sa odohrávalo potom vie snaď každý správny fanúšik, ktorý tento zápas videl a mal vidieť. Na tribúnach panovala výborná atmosféra, futbal bol v prvom polčase síce dosť taktický, no aj napriek tomu, že sme mali na mále a takmer sme mohli ísť do manka 0:1 (Mahrez dík), sme zažili fantastický deň, výborný zápas. Koniec koncov čo si budeme klamať - this is my sen, and now is realita. 

Bleskové zprávy

Shaqiri do Srbska neodletí

Xherdan Shaqiri neodcestuje s týmem k utkání Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Na vině je jeho kontroverzní oslava na Mistrovství světa, kde dával najevo sympatie svému rodnému Kosovu. To vzbuzovalo mezi Srby negativní reakce. Jürgen Klopp se tudíž rozhodl nevystavovat celý tým zbytečnému tlaku a Švýcara vynechal. Do nominace se naopak vrací Dejan Lovren a Naby Keita.

Virgil van Dijk vicekapitánem

Podle slov Jürgena Kloppa si hráči zvolili 2. vícekapitána, jímž se stal Virgil van Dijk. Pozici 3. vícekapitána bude zastávat rovněž na základe rozhodnutí hráči Georginio Wijnaldum.

Robertson kapitánem Skotska

Andy Robertson se stal novým kapitánem skotské reprezentace. První zápas s páskou by měl odehrát už tento pátek v přátelském utkání s Belgií.

Los 3. kola Carabao Cupu

Los 3. kola Carabao Cupu přisoudil LFC střet s Chelsea FC. Utkání se odehraje na Anfieldu. Datum bude upřesněno.

Kelleher prodloužil kontrakt

Brankář Caoimhin Kelleher upoutal svými výkony v předsezonní přípravě natolik, že si vysloužil nový víceletý kontrakt. Podle všeho by měl irský mládežnický reprezentant zastávat pozici trojky za Alissonem a Mignoletem.

kalendare2019

Facebook