pivovar helf

BLOG: Liverpool - City priamo z diania (+video)

blog3

Fantastický zážitok, neopísateľná atmosféra, výborný zápas. To všetko a mnoho viac mal v sebe zájazd na zápas Liverpool - Man City. 

Je piatok 5.10.2018 - 16:00 a my sa z Bratislavského letiska vyberáme na potencionálne nádherný víkend. Po niečo vyše dvojhodinovom lete sme dorazili do Manchestru, odkiaľ sme sa presunuli do Liverpoolu. Po ubytovaní sme sa hneď vybrali na obhliadku. Od začiatku na nás Liverpool pôsobil veľmi charizmatickým dojmom, klasické "ostrovské" ulice majú svoje čaro. V uliciach v blízkosti Anfieldu bolo už v piatok večer cítiť, že sa Liverpool pripravuje na veľký zápas. 

Pozn. krátke video zo zájazdu.

V sobotu ráno nás čakala obhliadka štadióna - Stadium Tour. Tá nám zabrala takmer tri hodiny. Samotná vec na recepecii, kde sme okrem Slovákov streli ľudí hádam z celého sveta ma usvedčila v tom, aká je veľkosť klubu Liverpool FC. Obhliadka začala úvodným videom, ktoré vtiahlo ľudí do veľkosti a histórie klubu. Následne sme z Main Stand, takmer úplne z hora, zbystreli tu krásu naživo - Anfield. Nasledovala prechádzka útrobami štadióna, cez konferenčné miestnosti až po samotný "tunel" na trávnik. Po pár fotkách sme sa kochali nádherným "pažitom", ktorý bol na nedeľu fantasticky pripravený. 

Nedeľa - deň "D" alebo skor deň "M" - keďže bol tzv. Matchday. Keďže sme mali ubytovanie v blízkosti štadióna, už od skorého rána sme pri klasických anglických raňajkách nasávali atmosféru. Okolo 14:30 - teda dve hodiny pred výkopom sme sa vybrali k štadiónu na pivko, niečo pod zub a pomaly sme čakali na príchod domácich. Stovky ba až tisícky fanúšikov čakali pri Main Stand na príchod autobusu, v ktorom sedia ich miláčikovia. Autobus za potlesku fanúšikov úspešne zaparkoval pod tribúnou pri nápise "Power of Anfield" a toto anglické slovné spojenie sme pocítili už o pár minút. Rýchle občerstvenie pred vstupom na tribúnu a sme tu. Ja ako dlhoročný fanúšik LFC, ktorý sa po toľkých rokoch konečne ocitol na tomto čarovnom mieste, som sa cítil ako v siedmon nebi. Tribúny sa postupne napĺňali, začala rozcvička. Mimochodom na tej ma celkom prekvapilo, že Jurgen Klopp počas celej predzápasovej rozcvičky nespustil oči z hráčov Man City a neustále si niečo zapisoval - zaujímavé. Bolo 16:30 miestneho času a na ihrisko vstupujú rozhodcovia a základné jedenástky. To čo sa odohrávalo potom vie snaď každý správny fanúšik, ktorý tento zápas videl a mal vidieť. Na tribúnach panovala výborná atmosféra, futbal bol v prvom polčase síce dosť taktický, no aj napriek tomu, že sme mali na mále a takmer sme mohli ísť do manka 0:1 (Mahrez dík), sme zažili fantastický deň, výborný zápas. Koniec koncov čo si budeme klamať - this is my sen, and now is realita. 

Bleskové zprávy

TAA si nezahraje 4 týdny

Trent Alexander-Arnold bude muset podle prognóz vynechat 4 týdny kvůli zranění kolene, které utrpěl při sobotní předzápasové rozvičce. Pro nadcházející duel s Crystal Palace je ohrožen i start Giniho Wijnalduma.

Za teplem do Dubaje

Liverpool FC využije jedenáctidenní pauzu mezi utkáními s Crystal Palace a Leicesterem k tréninkovému kempu v Dubaji. LFC tam zavítalo již v rámci loňského ledna.

Awoniyi mění adresu

Útočník Taiwo Awoniyi, který předčasně ukončil své hostování v Gentu, dohraje sezónu v dalším belgickém týmu, Mouscronu. Nigerijec tam působil již minulou sezónou a postaral se o 11 branek mužstva.

Prosincové duo oceněných

Jürgen Klopp a Virgil van Dijk se stali nejlepším manažerem, respektive nejlepším hráčem Premier League za měsíc prosinec.

Müller si proti LFC nezahraje

Thomas Müller z Bayernu Mnichov nenaskočí ani do jednoho z duelů osmifinále LM proti LFC. Na vině je jeho vyloučení proti Ajaxu Amsterdam, za nějž si vysloužil dvouzápasový distanc. První utkání zmešká rovněž van Dijk kvůli žlutým kartám.

zbieraj body liverpoolsky

Facebook