pivovar helf

Spokojenost se mísí s obavami

Blog3

V první říjnový týden odehrál Liverpool dva zápasy, a přestože ani jeden nebyl z kategorie jednoduchých, tak nedat gól dvakrát po sobě, na to v poslední době nejsme coby fanoušci tohoto klubu zvyklí. Po utkání v Neapoli jsem neměl čas napsat hodnocení, ale v krátkém příspěvku pod review jsem vyjádřil prakticky všechno, takže víc už se k onomu hodně nevydařenému vystoupení necítím potřebu vracet. Doufal jsem, že v neděli v lize proti Manchester City uvidím úplně jiný Liverpool. Toto očekávání bylo naplněno jen částečně.

Nemusel jsem tentokrát s hodnocením spěchat, a tak jsem si nechal pár dní čas, s tím, že možná bude lepší sepsat postřehy z tohoto střetnutí s určitým časovým odstupem. Ale ani ve chvíli, kdy píšu tyto řádky, nejsem moc moudrý z toho, co bych měl z posledních dvou zápasů našeho týmu vyvodit. A tím pádem si ani netroufám v tuto chvíli odhadnout, co bude po reprezentační pauze následovat. Nedávno jsem vyjádřil bezmeznou důvěru v Kloppa, což samozřejmě stále platí, některým věcem však, přiznám se, úplně nerozumím. Ale to teď nechme stranou.

Proti Citiziens jsme začali aktivně, byli jsme prvních dvacet minut lepším celkem, ale vyloženou šanci jsme si nevytvořili. Hosté postupně hru vyrovnali a zvláště po nuceném odchodu Milnera to spíš byli oni, kdo měli více ze hry. Na obou stranách však převládala opatrnost, bylo vidět, že soupeři mají jeden z druhého respekt. Druhý poločas jsme se snažili opět začít náporem, ale tentokrát nám to vydrželo snad jen pět minut. Potom už se mi víc líbil Manchester City. Říkám to sice nerad, ale s přibývajícími minutami jsem byl stále spokojenější s rodící se remízou. Mohli jsme o ni v závěru přijít, protože penalta pět minut před koncem řádné hrací doby nás mohla srazit do kolen. Myslím si, že faul na Saného to opravdu byl. Atkinson nepatří k mým oblíbeným rozhodčím, ale klíčové verdikty tentokrát posoudil podle mého názoru správně. Hosté se totiž dožadovali pokutového kopu už v prvním dějství, kdy hasil požár Lovren po zkratu Gomeze. Ale hráč City to hodně přifilmoval, trochu mi to připomenulo herecký výkon Eriksena v únorovém utkání s Tottenhamem. Jenže v tomto případě penalta nebyla nařízena, stejně jako v druhé půli po ruce Van Dijka, kterému předcházel jasný faul na našeho stopera. Pískalo se až potřetí, ale naštěstí nám v tomto kritickém momentu přálo štěstí. K naší cti slouží, že jsme se snažili po onom penaltovém momentu využít psychologické výhody. Zvýšili jsme aktivitu se snahou strhnout v závěrečných minutách výhru na naši stranu, ale ani v těchto momentech jsme si žádnou velkou šanci nedokázali vytvořit.

V čem si myslím, že byl rozdíl ve hře obou týmů, proč bych byl spokojen s remízou i bez ohledu na penaltu? Podle mého názoru jsme nechávali hráčům City poměrně dost volného prostoru, zatímco oni ty naše hlídali perfektně, natěsno. A dále, hosté, pokud se dopouštěli nějakých nepřesností, tak jich bylo mnohem méně, než na naší straně, přičemž prakticky vždy šlo o nevydařenou přihrávku směrem dopředu. Hráči Liverpoolu naopak jakoby nevěděli, že pokud se rozhodnou míč nasměrovat dozadu, tak to musí být na jistotu. Několikrát během zápasu tímto způsobem hazardovali, a mohlo z toho být hodně zle. A aby toho nebylo málo, tak k vidění byly i přihrávky podobné té, kterou Salah způsobil vyrovnání Paris St. Germain v utkání Ligy mistrů na Anfieldu. Mnohokrát také šel míč z našich kopaček i na obsazeného spoluhráče nebo do soubojů, kdy nám vedle nabídnutí šance soupeři hrozilo i zranění někoho v červeném. V těchto případech to bylo ale také nedostatkem pohybu, tím, že se naši hráči dostatečně nenabízeli do kombinace.       

Z důvodů, které jsem právě popsal, se mi Manchester City líbil v utkání na Anfieldu víc, proto jsem za bezbrankový výsledek opravdu rád. I když velkých šancí moc nebylo ani na jedné straně. Za nás měl nejblíže ke skórování Salah po pasu Robertsona, jenže branku soupeře bohužel přestřelil. Na druhé straně, jak už bylo řečeno, to byla hlavně neproměněná penalta, kterou měl na svědomí Mahrez. Tentýž hráč mohl skórovat už dříve, dostal se do situace, která hodně připomínala tu Hazardovu, při níž šla Chelsea před týdnem nad námi do vedení. Na rozdíl od belgického reprezentanta však Mahrez naši branku netrefil. Těch několik příležitostí, které zápas přinesl, tedy gólem neskončilo. Zrodil se tak bezbrankový výsledek, který před střetnutím asi málokdo čekal, podle jeho průběhu to však žádné velké překvapení není.

Asi nejen já jsem přesvědčen, že reprezentační pauza tentokrát přichází jako na zavolanou. Nevím, jestli nám pomalu docházela energie, protože většina střetnutí od minulé ligové přestávky patřila do kategorie těch nejtěžších, a nebylo tak příliš prostoru na potřebnou rotaci hráčů. To by se mělo v následujícím období, při vší úctě, k soupeřům, kteří nás v nejbližší době čekají, změnit. Otázkou však zůstává, kdy se konečně začnou naši ofenzívní hráči prezentovat v plné síle. Čekání na výkony, na něž jsme od našeho útoku byli zvyklí z loňské sezóny, je už na můj vkus dost dlouhé. Do nedávna jsme se bez toho dokázali obejít, ale poslední zápasy ukázaly, že věčně to nepůjde.

Nicméně, po sérii těžkých utkání máme stále v nejdůležitějších soutěžích, tedy v Premier League a v Liga Champions, dobrou pozici. Mít v ligové tabulce na třetím místě stejný počet bodů jako první a druhý tým je po těžkém losu dokonce skvělé, a prohru v Neapoli by také neměl být problém napravit. Na druhé straně, nic navíc nahráno v ani jedné z těchto soutěží nemáme, a pokud chceme naplnit naše ambice, tak musíme bezpodmínečně ve střetnutích s papírově slabšími soupeři vítězit. Jak nám to půjde, na to si musíme ještě pár dní počkat.

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook