pivovar helf

Je čas na rotaci?

Blog3

Začátek sezóny z říše snů pokračuje a kalendář začíná houstnout.

Chelsea doma, Chelsea venku, Neapol venku a Manchester City doma. 3 soupeři, 3 soutěže. Takový je los v následujících dvou týdnech před další reprezentační pauzou. Zápasy to budou určitě z ranku těch těžších. 

Jako první nám Jürgen Klopp napoví ambice v pro mě zvaném "Micky mouse cupu", nebo-li Carabao cupu, který se povětšinou hrává v prvních kolech s lavičkou, doplněnou mladíky (proto ten název :-). Sami uvidíme, jak se k tomu postaví oba soupeři. Osobně si myslím, že to bude, alespoň u LFC, jakási kombinace obou, s maximálním vyvážením sestavy s ohledem na zaneprázděný hrací kalendář. Chtěl bych proto jmenovat hráče, kteří budou v takových obdobích pro nás nesmírně důležití. 

První dva budou navíc klíčoví v rámci celé sezóny. Pro mě jsou to Xherdan Shaqiri a Daniel Sturridge. Momentálně se nedostávají tolik do hry, nicméně právě tyto zátěžové měsíce, kdy hrajou hráči v červeném zápas každé tři dny, budou pro ně příležitostí přidat ruku k dílu a pomoci kádru. Xherdan a Daniel jsou navíc hráči, kteří dokážou sami rozhodnout zápas. Daniel to ukázal v Lize mistrů proti PSG a Xherdan o víkendu proti Saints. Nesmírně si cením, že máme takové hráče na lavičce a můžeme se na ně (zatím) spolehnout.

Dalšími hráči, kteří mohou ovlivnit průběh této sezóny jsou Fabinho, Alberto Moreno, Nathaniel Clyne a Joel Matip. Fabinha jsem původně chtěl přiřadit k předchozím dvěma, nicméně zatím si nejsem jistý plánem tohoto roku pro jeho adaptaci. Bude obhospodařovat velmi takticky svázanou pozici, a proto si myslím, že to Klopp nechce uspěchat, dokud má k dispozici alternativy. Alberto Moreno pořad ještě neřekl poslední slovo, nicméně přes Robertsona se v tuto chvíli nedostane. To samé můžeme říct o Clynovi. Tito dva hráči budou ulevovat herní zátěži našim bekům a určitě budou platnými členy prvního týmu.

Momentálně vypadá, že můžeme dlouhodobě počítat s velmi kvalitní stoperskou dvojicí Gomez - Van Dijk (pro mě radost pohledět). Je však jasné, že ani stopeři neodehrají téměř 50 zápasů za sezónu bez odpočinku. Již o víkendu se po zranění vrátil Matip, udržel spolu s kolegy nulu a přispěl krásnou hlavičkou z rohu. I to je hozená rukavice pro trenéra, za což jsem nesmírně rád. Snad se všem stoperům vyhnou zranění a budeme moct počítat s velmi kvalitním obranným čtyřlístkem Gomez - Van Dijk - Matip - Lovren.

Nevím jak moc se dostane do branky Mignolet, protože Alisson, jak jej tak pozoruji, může úplně v pohodě odchytat všechny zápasy sezónu ligy a všech tří pohárů. Dlouhou dobu jsme neměli na brankářském postu takovou jistotu. 

Závěrem bych chtěl napsat, že i když se náš kádr nezdá až tak široký, je velmi kvalitní. Pokud se vyhneme zbytečným zraněním několika hráčů "najednou". Všechny výkony byly zatím velmi týmové, což je dalším dobrým znamením a příslibem výsledku.

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

darcek nakup

Facebook