pivovar helf

Je čas na rotaci?

Blog3

Začátek sezóny z říše snů pokračuje a kalendář začíná houstnout.

Chelsea doma, Chelsea venku, Neapol venku a Manchester City doma. 3 soupeři, 3 soutěže. Takový je los v následujících dvou týdnech před další reprezentační pauzou. Zápasy to budou určitě z ranku těch těžších. 

Jako první nám Jürgen Klopp napoví ambice v pro mě zvaném "Micky mouse cupu", nebo-li Carabao cupu, který se povětšinou hrává v prvních kolech s lavičkou, doplněnou mladíky (proto ten název :-). Sami uvidíme, jak se k tomu postaví oba soupeři. Osobně si myslím, že to bude, alespoň u LFC, jakási kombinace obou, s maximálním vyvážením sestavy s ohledem na zaneprázděný hrací kalendář. Chtěl bych proto jmenovat hráče, kteří budou v takových obdobích pro nás nesmírně důležití. 

První dva budou navíc klíčoví v rámci celé sezóny. Pro mě jsou to Xherdan Shaqiri a Daniel Sturridge. Momentálně se nedostávají tolik do hry, nicméně právě tyto zátěžové měsíce, kdy hrajou hráči v červeném zápas každé tři dny, budou pro ně příležitostí přidat ruku k dílu a pomoci kádru. Xherdan a Daniel jsou navíc hráči, kteří dokážou sami rozhodnout zápas. Daniel to ukázal v Lize mistrů proti PSG a Xherdan o víkendu proti Saints. Nesmírně si cením, že máme takové hráče na lavičce a můžeme se na ně (zatím) spolehnout.

Dalšími hráči, kteří mohou ovlivnit průběh této sezóny jsou Fabinho, Alberto Moreno, Nathaniel Clyne a Joel Matip. Fabinha jsem původně chtěl přiřadit k předchozím dvěma, nicméně zatím si nejsem jistý plánem tohoto roku pro jeho adaptaci. Bude obhospodařovat velmi takticky svázanou pozici, a proto si myslím, že to Klopp nechce uspěchat, dokud má k dispozici alternativy. Alberto Moreno pořad ještě neřekl poslední slovo, nicméně přes Robertsona se v tuto chvíli nedostane. To samé můžeme říct o Clynovi. Tito dva hráči budou ulevovat herní zátěži našim bekům a určitě budou platnými členy prvního týmu.

Momentálně vypadá, že můžeme dlouhodobě počítat s velmi kvalitní stoperskou dvojicí Gomez - Van Dijk (pro mě radost pohledět). Je však jasné, že ani stopeři neodehrají téměř 50 zápasů za sezónu bez odpočinku. Již o víkendu se po zranění vrátil Matip, udržel spolu s kolegy nulu a přispěl krásnou hlavičkou z rohu. I to je hozená rukavice pro trenéra, za což jsem nesmírně rád. Snad se všem stoperům vyhnou zranění a budeme moct počítat s velmi kvalitním obranným čtyřlístkem Gomez - Van Dijk - Matip - Lovren.

Nevím jak moc se dostane do branky Mignolet, protože Alisson, jak jej tak pozoruji, může úplně v pohodě odchytat všechny zápasy sezónu ligy a všech tří pohárů. Dlouhou dobu jsme neměli na brankářském postu takovou jistotu. 

Závěrem bych chtěl napsat, že i když se náš kádr nezdá až tak široký, je velmi kvalitní. Pokud se vyhneme zbytečným zraněním několika hráčů "najednou". Všechny výkony byly zatím velmi týmové, což je dalším dobrým znamením a příslibem výsledku.

Bleskové zprávy

TAA si nezahraje 4 týdny

Trent Alexander-Arnold bude muset podle prognóz vynechat 4 týdny kvůli zranění kolene, které utrpěl při sobotní předzápasové rozvičce. Pro nadcházející duel s Crystal Palace je ohrožen i start Giniho Wijnalduma.

Za teplem do Dubaje

Liverpool FC využije jedenáctidenní pauzu mezi utkáními s Crystal Palace a Leicesterem k tréninkovému kempu v Dubaji. LFC tam zavítalo již v rámci loňského ledna.

Awoniyi mění adresu

Útočník Taiwo Awoniyi, který předčasně ukončil své hostování v Gentu, dohraje sezónu v dalším belgickém týmu, Mouscronu. Nigerijec tam působil již minulou sezónou a postaral se o 11 branek mužstva.

Prosincové duo oceněných

Jürgen Klopp a Virgil van Dijk se stali nejlepším manažerem, respektive nejlepším hráčem Premier League za měsíc prosinec.

Müller si proti LFC nezahraje

Thomas Müller z Bayernu Mnichov nenaskočí ani do jednoho z duelů osmifinále LM proti LFC. Na vině je jeho vyloučení proti Ajaxu Amsterdam, za nějž si vysloužil dvouzápasový distanc. První utkání zmešká rovněž van Dijk kvůli žlutým kartám.

zbieraj body liverpoolsky

Facebook