pivovar helf

Razantní vstup do sezóny

Blog3

 

Mezi fanoušky Liverpoolu panuje ve velké míře shoda, že taková spokojenost s letním přestupovým obdobím už dlouho nebyla. Stále více se během léta objevovaly hlasy, že tato sezóna bude naše, protože i přípravné zápasy se musely líbit a slibovaly velké věci. Bylo to samozřejmě třeba brát s rezervou, protože i když jsme odehráli úspěšná utkání proti týmům zvučných jmen, tak naši soupeři, stejně jako my, nastupovali v kombinovaných sestavách. Ale ač dobře víme, že v tomto období jde především o vyzkoušení hráčů a o vyladění formy na soutěžní střetnutí, tak energie, která z našeho týmu v přípravných střetnutích sršela, se nedala přehlédnout. Hráči, včetně těch nových, se ukazovali ve výborném světle, a když došlo i na bonusy s kterými jsem nepočítal, jako třeba vzkříšení Sturridge, byl optimismus na místě.

Ze svých zkušeností, a speciálně s tím, co jsem jako fanoušek Liverpoolu v posledních dekádách zažil, jsem se však snažil stát před úvodním zápasem nové sezóny nohama pevně na zemi. V prvním kole Premier League jsme sice měli výhodu domácího prostředí, a čekal nás soupeř, který zřejmě nebude hrát o čelo ligové tabulky. Ale také soupeř, který nepatřil v minulých sezónách ani k těm úplně nejslabším a navíc přes léto rovněž hodně posílil. A v nedávné minulosti nám uměl několikrát dost zavařit. Přes veškerou víru ve vítězství Liverpoolu byla tedy určitá zdrženlivost před úvodním hvizdem zcela na místě. Po utkání ale nelze napsat nic jiného, než to, že letos prostě opravdu musíme mít ty nejvyšší ambice. V úspěšný vstup do nového ročníku PL jsem pevně doufal, ale nemyslel jsem si, že bude tak přesvědčivý. Nic na tom nemění ani skutečnost, že jsme třetí gól docílili z ofsajdu, protože naše dominance na hřišti byla po celé utkání více než zřetelná.

Jistě, úplně bezchybné to nebylo. Vzhledem k počtu šancí, které jsme si vytvořili, tak jsme určitě mohli být produktivnější. Tady byla možná důvodem přehnaná motivace, s jakou naši hráči nastoupili do prvního střetnutí v sezóně, aspoň se mi to zdálo. Jinak z těch nemnoha negativ asi nejvíc bily do očí nezdařené centry TAA, ale ani on ani žádný jiný náš hráč si žádnou velkou kritiku nezaslouží. Obrana se zdála být pevná, byť možná i proto, že jsme výbornou, týmovou, ofenzívní hrou nedali kladivářům moc šancí ji prověřit. Vybavuji si jen zaváhání za stavu 1:0, kdy se dostal do asi největší, ne-li jediné šance West Hamu Arnautovič, který ji naštěstí nevyužil. Ve středu pole jsme soupeře jasně přehrávali a směrem dopředu jsme ukázali obrovskou sílu a kreativitu. S tím, co předvedla naše ofenzíva, si troufám tvrdit, že letos by nemusel být ve srovnání s minulými roky takový problém porážet soupeře parkující před svou brankou autobus. Vybrat nejlepšího našeho hráče v nedělním odpoledni je velmi těžké, za sebe bych asi zvolil Keitu, který jakoby vnesl do naší hry zase úplně novou dimenzi. Na straně hostů byl jednoznačně nejlepší gólman Fabianski, který svůj tým zachránil od ještě větší porážky. 

Neregulérní třetí gól je trochu kaňkou na úvodním vystoupení Liverpoolu v novém ligovém ročníku. Nechci tuto věc přehlížet, a už vůbec nechci mluvit o kompenzaci za výroky rozhodčích v náš neprospěch v loňské sezóně, jichž bylo víc, než dost. Náš tým, podle toho, jak se v neděli na Anfieldu předvedl, pomoc tohoto druhu nepotřebuje, jsem přesvědčen, že by si v pohodě došel pro zasloužené vítězství i bez tohoto omylu sudích. Doufám tedy, že nepřesných výroků arbitrů v našich utkáních, ať už v náš prospěch nebo v náš neprospěch, bude co nejméně.  

Co tedy dodat? Budu jen rád, když na výkony a výsledky z přípravy a z prvního soutěžního zápasu úspěšně navážeme, a budeme postrachem pro všechny týmy bez výjimky, v Anglii i v Evropě. Když budu moci co nejčastěji kopírovat s drobnými obměnami dnešní hodnocení, tak to sice bude za nějaký čas nudné čtení, ale bude to zároveň znamenat, že výkony Liverpoolu budou i nadále téměř dokonalé, a že jsme na cestě k úspěchům! Snad tomu tak bude.

 

Bleskové zprávy

TAA si nezahraje 4 týdny

Trent Alexander-Arnold bude muset podle prognóz vynechat 4 týdny kvůli zranění kolene, které utrpěl při sobotní předzápasové rozvičce. Pro nadcházející duel s Crystal Palace je ohrožen i start Giniho Wijnalduma.

Za teplem do Dubaje

Liverpool FC využije jedenáctidenní pauzu mezi utkáními s Crystal Palace a Leicesterem k tréninkovému kempu v Dubaji. LFC tam zavítalo již v rámci loňského ledna.

Awoniyi mění adresu

Útočník Taiwo Awoniyi, který předčasně ukončil své hostování v Gentu, dohraje sezónu v dalším belgickém týmu, Mouscronu. Nigerijec tam působil již minulou sezónou a postaral se o 11 branek mužstva.

Prosincové duo oceněných

Jürgen Klopp a Virgil van Dijk se stali nejlepším manažerem, respektive nejlepším hráčem Premier League za měsíc prosinec.

Müller si proti LFC nezahraje

Thomas Müller z Bayernu Mnichov nenaskočí ani do jednoho z duelů osmifinále LM proti LFC. Na vině je jeho vyloučení proti Ajaxu Amsterdam, za nějž si vysloužil dvouzápasový distanc. První utkání zmešká rovněž van Dijk kvůli žlutým kartám.

zbieraj body liverpoolsky

Facebook