pivovar helf

Razantní vstup do sezóny

Blog3

 

Mezi fanoušky Liverpoolu panuje ve velké míře shoda, že taková spokojenost s letním přestupovým obdobím už dlouho nebyla. Stále více se během léta objevovaly hlasy, že tato sezóna bude naše, protože i přípravné zápasy se musely líbit a slibovaly velké věci. Bylo to samozřejmě třeba brát s rezervou, protože i když jsme odehráli úspěšná utkání proti týmům zvučných jmen, tak naši soupeři, stejně jako my, nastupovali v kombinovaných sestavách. Ale ač dobře víme, že v tomto období jde především o vyzkoušení hráčů a o vyladění formy na soutěžní střetnutí, tak energie, která z našeho týmu v přípravných střetnutích sršela, se nedala přehlédnout. Hráči, včetně těch nových, se ukazovali ve výborném světle, a když došlo i na bonusy s kterými jsem nepočítal, jako třeba vzkříšení Sturridge, byl optimismus na místě.

Ze svých zkušeností, a speciálně s tím, co jsem jako fanoušek Liverpoolu v posledních dekádách zažil, jsem se však snažil stát před úvodním zápasem nové sezóny nohama pevně na zemi. V prvním kole Premier League jsme sice měli výhodu domácího prostředí, a čekal nás soupeř, který zřejmě nebude hrát o čelo ligové tabulky. Ale také soupeř, který nepatřil v minulých sezónách ani k těm úplně nejslabším a navíc přes léto rovněž hodně posílil. A v nedávné minulosti nám uměl několikrát dost zavařit. Přes veškerou víru ve vítězství Liverpoolu byla tedy určitá zdrženlivost před úvodním hvizdem zcela na místě. Po utkání ale nelze napsat nic jiného, než to, že letos prostě opravdu musíme mít ty nejvyšší ambice. V úspěšný vstup do nového ročníku PL jsem pevně doufal, ale nemyslel jsem si, že bude tak přesvědčivý. Nic na tom nemění ani skutečnost, že jsme třetí gól docílili z ofsajdu, protože naše dominance na hřišti byla po celé utkání více než zřetelná.

Jistě, úplně bezchybné to nebylo. Vzhledem k počtu šancí, které jsme si vytvořili, tak jsme určitě mohli být produktivnější. Tady byla možná důvodem přehnaná motivace, s jakou naši hráči nastoupili do prvního střetnutí v sezóně, aspoň se mi to zdálo. Jinak z těch nemnoha negativ asi nejvíc bily do očí nezdařené centry TAA, ale ani on ani žádný jiný náš hráč si žádnou velkou kritiku nezaslouží. Obrana se zdála být pevná, byť možná i proto, že jsme výbornou, týmovou, ofenzívní hrou nedali kladivářům moc šancí ji prověřit. Vybavuji si jen zaváhání za stavu 1:0, kdy se dostal do asi největší, ne-li jediné šance West Hamu Arnautovič, který ji naštěstí nevyužil. Ve středu pole jsme soupeře jasně přehrávali a směrem dopředu jsme ukázali obrovskou sílu a kreativitu. S tím, co předvedla naše ofenzíva, si troufám tvrdit, že letos by nemusel být ve srovnání s minulými roky takový problém porážet soupeře parkující před svou brankou autobus. Vybrat nejlepšího našeho hráče v nedělním odpoledni je velmi těžké, za sebe bych asi zvolil Keitu, který jakoby vnesl do naší hry zase úplně novou dimenzi. Na straně hostů byl jednoznačně nejlepší gólman Fabianski, který svůj tým zachránil od ještě větší porážky. 

Neregulérní třetí gól je trochu kaňkou na úvodním vystoupení Liverpoolu v novém ligovém ročníku. Nechci tuto věc přehlížet, a už vůbec nechci mluvit o kompenzaci za výroky rozhodčích v náš neprospěch v loňské sezóně, jichž bylo víc, než dost. Náš tým, podle toho, jak se v neděli na Anfieldu předvedl, pomoc tohoto druhu nepotřebuje, jsem přesvědčen, že by si v pohodě došel pro zasloužené vítězství i bez tohoto omylu sudích. Doufám tedy, že nepřesných výroků arbitrů v našich utkáních, ať už v náš prospěch nebo v náš neprospěch, bude co nejméně.  

Co tedy dodat? Budu jen rád, když na výkony a výsledky z přípravy a z prvního soutěžního zápasu úspěšně navážeme, a budeme postrachem pro všechny týmy bez výjimky, v Anglii i v Evropě. Když budu moci co nejčastěji kopírovat s drobnými obměnami dnešní hodnocení, tak to sice bude za nějaký čas nudné čtení, ale bude to zároveň znamenat, že výkony Liverpoolu budou i nadále téměř dokonalé, a že jsme na cestě k úspěchům! Snad tomu tak bude.

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook