pivovar helf

Jak dostat zbytečně soupeře do hry

Blog3

Na hřišti Crystal Palace jsme odehráli podobnou partii jako další dva favorizované týmy před námi, také jsme až v závěru vybojovali cenné, jednogólové vítězství. Měli jsme to však složitější v tom, že soupeři se přes reprezentační pauzu uzdravili někteří hráči, takže proti nám nehrál tak oslaben, jako proti Spurs a United. A dále, naším výkonům reprezentační pauzy dlouhodobě nesvědčí, a utkání na Bílou sobotu nebylo v tomto směru výjimkou. O to je zisk bodů z hřiště Eagles cennější.

Nevím, jestli jsem byl sám, komu se v Selhurst Parku herně líbil z naší strany víc první poločas, přestože podle vývoje skóre to nevypadá logicky.  Jenže, co se týče úvodního dějství, byl tu faktor TAA, po jehož dvou zaváháních se Zaha dostal do vyložených šancí. Tu první mu zmařil Karius, druhou svým způsobem taky, ale jen za cenu vyfasování žluté karty a pokutového kopu soupeře, který po necelé čtvrthodině hry dostal Crystal Palace do vedení.  Až do přestávky se pak hrálo prakticky jen na polovině domácích, několikrát jsme je přišpendlili k vlastnímu pokutovému území, ale nevyjádřili jsme to gólově. Tedy až na správně neuznanou branku Maného po rohovém kopu.

Druhý poločas začal dobře, rychle jsme vyrovnali a v dalších minutách se zdálo, že nebude neřešitelný problém vstřelit aspoň jeden gól navíc. Jenže se stalo něco nepochopitelného. Pár zbytečných chyb jsme udělali už v první půli, asi po hodině hry jsme však v rychlém sledu udělali dvě hrubky, díky nimž se Crystal Palace dostal do dvou velkých šancí. Sice je nevyužil, ale jeho hráče to výrazně nakoplo, najednou jich bylo plné hřiště a začali nás přehrávat. Přišla až nepříjemně dlouhá fáze utkání, v níž jsme si museli občas vypomoci jen pouhým odpravením míče do bezpečí, přičemž když jsme se jej snažili podržet, tak jsme o něj většinou přišli. Úplně jsme v těchto chvílích vypadli z role, a můžeme být rádi, že toto naše rozpoložení Eagles nepotrestali a nešli znovu do vedení. Šance k tomu domácí měli.

Teprve v poslední čtvrthodině jsme opět konečně začínali získávat půdu pod nohama, znovu jsme se i tlačili víc dopředu a vypracovávali si šance. A díky tomu, že máme v týmu geniálního egyptského útočníka, tak jsme v závěru dokázali utkání zlomit na svou stranu. Samozřejmě se na obratu utkání v náš prospěch podíleli i další hráči, nelze opět nepochválit zejména Robertsona, a to nejen za klíčový centr, který vedl k druhému gólu. Ale Salah je rozdílový hráč, opravdový poklad v našem týmu. Domácí se nás sice ještě v úplném závěru snažili zatlačit před vlastní branku, chvílemi se jim to i dařilo, ale liverpoolští hráči s vypětím všech sil nakonec těsné vedení uhájili až do závěrečného hvizdu. Zrodila se tak zřejmě nejvíc vydřená výhra v sezóně, možná ani ne úplně zasloužená, ale i ta se počítá. Jsou jisté týmy z čela tabulky, které takto vyhrávají častěji, aspoň o jednom to vím určitě. 

Doufám, že nám velikonoční úspěch dodá sebevědomí pro čtvrtfinálové utkání Ligy mistrů proti suverénovi letošního ročníku Premier League, s nímž to budeme mít hodně těžké. Jestli chceme proti Citiziens v nejprestižnější evropské soutěži uspět, tak se v prvé řadě musíme vyvarovat chyb, kterých jsme se na Bílou sobotu v Selhurst Parku dopustili. Zejména ty dvě slepené minely zhruba po hodině hry nás mohly přijít hodně draho už jen samy o sobě, navíc jsme byly svědky toho, jak takové zbytečné momenty dovedou do té doby až na ten úvod střetnutí nepříliš nebezpečného soupeře nastartovat. Náš tým to velmi rozhodilo a budu opakovat to, co už jsem napsal mnohokrát, kvalitnější soupeř, kterým Manchester City ve středu nepochybně bude, by trestal.

Za sebe bych se přimlouval, aby do zápasu Ligy mistrů TAA raději nenastoupil, i když na druhé straně musím říct, že po přestávce šel jeho výkon nahoru, největší chyby měli v druhém dějství na svědomí především jiní, zkušenější kolegové. Ale v závěru hrál pozičně opět špatně, když jsme v posledních minutách zuby nehty hájili těsný náskok, tak největší nebezpečí ze strany domácích hrozilo zejména přes jeho stranu, protože důsledně nepokrýval křídlo Crystal Palace. Chybí mu prostě ještě zkušenosti. Vzhledem k tomu, že Clyne nemá momentálně pro změnu herní praxi a Gomez je zraněný, nebál bych se postavit na pravou stranu obrany Milnera. I za cenu toho, že o to větší rébus bude co nejlépe postavit záložní řadu, protože těžko budeme moci počítat s Lallanou a zatím nevím, jak je na tom Emre Can. Ale o slabém místu na naší pravé straně už se i podle velikonočního zápasu všeobecně ví a bojím se, že City by toho dokázalo využít.

Nedá mi to, a musím ještě zmínit situaci, kdy se hlavní arbitr dostal do pasti. Neodpískal jasný faul na Maného, který automaticky čekal, že píšťalka zazní a šel po míči zbrkle, úmyslně rukou. Ve chvíli, kdy už měl na svém kontě po jiném sporném verdiktu v první půli žlutou kartu. Sudí ani nepískl faul na senegalského útočníka, ani mu však následně neudělil druhou žlutou, a potažmo červenou, kartu, čímž naštval oba týmy. Nevím, jak to vysvětlí, atmosféře na hřišti to ale rozhodně příliš neprospělo. Nemůžu si pomoci, ale výkon rozhodčího se mi ani tentokrát celkově nelíbil, během utkání bylo více momentů, které podle mě neposoudil správně. Troufám si to říct i přesto, že na nás mohl být v nejen při ruce Maného ještě tvrdší.

Ale zpět k tomu, co už s napětím vyhlížíme, tedy ke čtvrtfinále Ligy mistrů. Citiziens mají větší kvalitu minimálně co se týče šířky kádru, v tomto směru si nic nenalhávejme. Z  tohoto úhlu pohledu jsem doufal, že se nám během reprezentační pauzy a velikonočního zápasu vyhnou zranění, což se bohužel úplně nepovedlo. Také výkon našeho čtvrtfinálového soupeře na hřišti Evertonu byl zřejmě přesvědčivější, než ten náš na hřišti Crystal Palace. Ale každý zápas je jiný, utkání Ligy mistrů mají svou atmosféru, a zejména v této fázi soutěže už se může stát cokoli. Nejsme sice favority, ale chci vidět, že naši hráči budou hrát maximálně koncentrovaně od první do poslední minuty, a že ze sebe vydají na Anfiledu i v dalším týdnu na hřišti soupeře všechno. A uvidíme, co to přinese! Pokud všichni přistoupí k zápasu tak, jak jsem to právě popsal, nebudu se rozpakovat je pochválit ani v případě neúspěchu.                    

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook