pivovar helf

Optimistické vize

 

Blog3

 

Titulkem v názvu vůbec nechci tvrdit, že nemáme slabiny nebo že příští zápas zaručeně vyhrajeme. Naopak, lednové prohry se Swansea či ta pohárová s WBA nás musí varovat. A třeba po zápase na Southamptonu jsem taky nešetřil kritikou, i když jsme jej zvládli. Ale rád konstatuji, že celkově hra Liverpoolu během této sezóny progres zaznamenala, a dokonce si myslím, že dost výrazný. A to už je důvod k optimismu. Sobotní utkání s kladiváři to potvrdilo. Spousta věcí najednou dává větší smysl, včetně toho, že se Klopp nepouští do bezhlavých nákupů. Trpělivé budování týmu je v dnešní době složité, protože úspěchy jsou vyžadovány okamžitě, ale pokud vydržíme jít po cestě, po níž jsme se pod německým koučem vydali, tak se coby fanoušci Liverpoolu můžeme těšit na leccos zajímavého.

Už střetnutí v Portu ukázalo, čeho je současný Liverpool schopen. Možná nám pomohl trochu laciný první gól, ale to nijak nesnižuje náš výborný výkon. Pochvalu za první osmifinálový zápas Ligy mistrů si zaslouží celý tým, prakticky nebylo co hodnotit, všichni jsme si to, předpokládám, úžasně užili. Bývám opatrný, když dělám nějaké závěry, ale nevím, co by se muselo stát, aby nám postup do čtvrtfinále nejprestižnější evropské soutěže unikl. A co víc, v dalších kolech se nemusíme bát vůbec nikoho. Možná nám budou chybět zkušenosti, bojím se trochu i rozhodčích, zejména kdybychom narazili na některý ze španělských velkoklubů, ne každý sudí v Evropě je tak kvalitní, jako ten Ital, který nám pískal v Portu. Ale naše pouť Ligou mistrů rozhodně nemusí skončit ve čtvrtfinále.

V sobotu proti nám stál kompaktní, byť trochu oslabený celek, který nám v nedávné minulosti nadělal dost problémů. Tentokrát jsme však nic takového nedopustili, po drtivou většinu střetnutí jsme byli jasně lepší a svou převahu vyjádřili výrazně i gólově. Na Salahovu tyč odpověděl podobným způsobem Arnautovič, který naší obraně zpočátku dělal problémy. Jeho břevno zahájilo zhruba pětiminutovku, kdy jsme trochu vypadli z role, ale za chvíli už jsme zase vzali otěže utkání pevně do svých rukou a brzy šli i do vedení. Prosadili jsme se hlavou po rohovém kopu, což není v posledních letech úplně obvyklé, ale zároveň už to v této době není něco z říše sci-fi jako by to bylo ještě před nedávnem. I to považuji za jeden ze znaků našeho zlepšení.

Po přestávce jsme vcelku rychle náskok navýšili. Nejprve jsem už začal nadávat Oxovi, že stejně jako několikrát před tím zbytečně kličkuje do plných, tentokrát to však vyšlo, přistrčil Salahovi a bylo to 2:0. Další pojistku přidal krásným způsobem Firmino, jenže jak to tak bývá, v takovýchto chvílích umí přijít polevení v koncentraci. V tomto případě se tak stalo formou chyby Cana, kterou potrestal Antonio, jenž nám v minulosti už několikrát zavařil. Na pár minut nás to možná zmrazilo, ne však natolik, abychom připustili komplikace. Aspoň já jsem vnitřně cítil, že utkání v pohodě dotáhneme do vítězného konce. A dění na trávníku mi dalo za pravdu, postupně jsme znovu přebrali iniciativu. Několik příležitostí jsme promarnili, ale čtvrt hodiny před koncem Mané definitivně rozhodl o osudu utkání. Jsem rád, že se znovu trefil, i když zrovna on před tím dvě velké šance nevyužil.

Vnitřní pocity mohou klamat, ale já na ně hodně dám. Byl jsem za našeho dvoubrankového vedení klidnější, než v podobných situacích v minulosti, protože vnímám, že naše obrana je mnohem jistější, než byla ještě na podzim. Jistě k tomu hodně přispěl příchod VVD, ale zároveň s tím musím vyzvednout pokrok, jaký udělali naši mladí defenzívní hráči. Chybí jim sice ještě zkušenosti, ne všechny zápasy se jim vydaří, jako třeba ten zmíněný proti Southamptonu. Ale TAA, Robertson i Gomez určitě mají na to, aby tvořili základní kamínky mozaiky týmu, který by nám mohl dělat už v blízké budoucnosti velkou radost. A v neposlední řadě chválím za poslední výkony i Kariuse, i když tady mám stále pochyby, zda by se mohl v dalších sezónách stát jedničkou mezi tyčemi. Jak to v příštích letech na tomto postu bude vypadat, je asi nejen pro mě zatím velkou neznámou. Zvláště když jeden známý, fanoušek AC Milan, sledující pravidelně italskou ligu, byl hodně kritický k Alissonovi, a nedoporučoval, abychom jej kupovali.

Ale ještě k těm pocitům. Nejenže jsem byl relativně klidný i po snížení soupeře na 1:3, což bych ještě na podzim určitě nebyl. Moc mnou ani necloumala nervozita při rozích a dalších standardkách soupeře. Dokonce jsem se u obou kopech kladivářů od praporku přistihl, že už dopředu přemýšlím, zda by z toho nemohl být pro West Ham smrtící brejk. No a nechci přitom všem zapomínat, že mám velmi dobrý dojem i z celkového herního projevu našeho týmu. Obraně se věnuji víc proto, že to byla v posledních letech naše achillova pata, ale zlepšení se týká i dalších řad. Nesrazil nás dolů ani odchod Coutinha, sice nám bude chybět zejména jeho skvělá kopací technika při zahrávání přímých kopů, ale situace kolem něj se konečně vyjasnila, což určitě přispělo k pohodě uvnitř týmu. A navíc se mi zdá, že bez něj hrajeme víc kolektivně, zatímco s Philippem v sestavě se hráči snažili hrát většinu míčů přes něj.

Abych to tedy shrnul, jsem velmi spokojen s výkonem hráčů a samozřejmě i s výsledkem proti West Hamu. Zvládli jsme vcelku hladce zdolat další překážku v boji o přední ligové příčky. A moje intuice mi říká, že jsme na velmi dobré cestě. Bude ale ještě dlouhá, tak doufám, že z ní nesejdeme. Jsem ale momentálně směrem k budoucnosti tak optimisticky naladěn, jako už dlouho ne.

 

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook