pivovar helf

Pár měsíců pro Kariuse

Loris Karius1

Po oznámení Jurgena Kloppa, že Loris Karius převezme po Mignoletovi roli brankářské jedničky, to vypadá, že Belgičan drží v rukou jednosměrnou jízdenku z Anfieldu. Tato novinka byla fanoušky Liverpoolu přijata při nejlepším se smíšenými pocity. Mnoho fanoušků pak volá po posílení problémové pozice přivedením nového hráče.

Uvolněné místo mezi tyčemi však bylo vloženo do rukou mladého Němce Lorise Kariuse. 24-letá posila z Mainzu přišla roku 2016 jako konkurence pro Simona Mignoleta. Nutno podotknout, že při příchodu do klubu ho provázela dobrá reputace. Byl zvolen druhým nejlepším brankářem Bundesligy a to ihned za nedostižným Manuelem Neuerem. Většina fanoušků v tu chvíli doufala, že přinese mezi tyče kýženou jistotu, která týmu scházela od odchodu Pepe Reiny. Nicméně rychlý start jeho liverpoolské kariéry byl přibržděn zlomeninou ruky. Po zranění pak Karius odchytal v Premier League pouhých 14 zápasů za 18 měsíců na Anfieldu. Během těchto startů se prezentoval pár do očí bijícími hrubicemi, včetně té v Bournemouthu, kdy v klíčoví moment propustil střelu, která znamenala prohru 4:3 (v minulé sezóně). Nathan Aké tehdy zařídil pro Cherries veledůležité 3 body. Dejte to dohromady s nedávnými výkony, jako například s výkonem proti Spartaku Moskva v Lize mistrů, kdy Karius určitě mohl krýt volný přímý kop z kopačky Fernanda a nezapomínejme také na průstřel Leroye Saného v nedávné přestřelce s Man City.

Tyto příklady jsou však spíše příkladem malé sebedůvěry, než-li nedostatku schopností. Tento chlapec jen stěží dostával 90 minutové příděly od doby, kdy ho Klopp do klubu přivedl. Tento fakt se tak musel podepsat na jeho psychice. Pokud ve fotbale nehrajete pravidelně, pak je těžké udržet se ve formě a na tento fakt očividně Karius trpí. Nicméně po přiklepnutí role jedničky v Kloppově týmu už dlouho tato omluva platit nebude a Loris musí příležitost chytit oběma rukama, pokud si chce na Anfieldu zajistit dlouhodobou budoucnost i po letním přestupovém termínu. Musí setřást onu nejistotu, která ho nyní provází a ukázat sebevědomé a konzistentní výkony. Musí prokázat, že on může být tím, na koho se lze v klíčových chvílích spolehnout. Loris ukázal i dobré výkony, jako ten v Seville, při remíze 3:3, kdy předvedl fantastické zákroky. I přes dobrý výkon však dostal tři goly, které mu však může jen těžko někdo vyčítat. Naopak! Pokud by tehdy nebylo Kariuse, tak by Liverpool zřejmě odjížděl s vyšším přídělem. Ukázal také, že může být dominantní ve vzduchu, když v utkáních předvedl několik nekompromisních vyboxování a ke všemu přidává skvělou rozehrávku. To vše jsou atributy, které nepochybně přitáhli pozornost Jurgena Kloppa, když hrál Karius v Mainzu. To je to, co potřebuje předvádět pravidelně, aby zavřel ústa pochybovačům a zároveň donutil manažera si dvakrát rozmyslet příchod nového brankáře.

Chtěl bych něco objasnit, možná si myslíte, že Kariuse považuji za špatného brankáře, ale tak tomu opravdu není. Myslím si, že 24-letý němec má velký potenciál se zlepčovat a může se stát opravdovou jedničkou v liverpoolské bráně. Očividně předvádí v tréninku pozoruhodné věci, když donutil trenérský tým ke změně. Ti zřejmě vidí potenciál, se kterým Mignolet ve svých 30 letech nemůže soupeřit. Nyní má Karius čtyři měsíce na to, aby se stal neohrozitelnou jedničkou mezi tyčemi. Aby se mu to povedlo, musí stabilizovat svou hru na vysoké úrovni, protože jak už FSG několikrát ukázalo, nebojí se utrácet ve velkém v případě, že Jurgen Klopp na někoho ukáže. Poslední věcí, kterou by si totiž mohl přát. by bylo dopadnout jako Simon Mignolet.

Zdroj: thisisanfield.com

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook