pivovar helf

Dárek k výročí

Blog3

 

 

Ze zápasů minulého týdne jsem viděl pouze úryvky. Konkrétně proti Stoke jen poslední půlhodinu, tedy asi tu nejlepší pasáž z naší strany v tomto utkání. Proti Brightonu jsem pak sledoval jenom prvních 20 minut vzájemného oťukávání, abych se pak vrátil k obrazovce právě ve chvíli, když si Coutinho stavěl míč k přímému kopu, z nějž zvýšil na 4:1. Skóre z těchto dvou střetnutí 8:1 je vynikající, a to jsme ještě inkasovali z nepochopitelně nařízené penalty. Přesto jsem si k oběma zápasům přečetl poměrně dost negativních připomínek z našich řad, což mě ale moc nepřekvapuje. Nikoho z nás by ale nemělo zaskočit, že i soupeři ze spodní poloviny tabulky v Premier League si dokáží proti nám vytvořit nějakou tu šanci. Až tak špatný nikdo v nejvyšší anglické soutěži není, zdravý respekt z každého protivníka není nikdy na škodu a v Anglii to platí dvojnásob. Druhá věc je, že slabiny prostě máme, a víme i kde. Realita je taková, že naše defenzíva má stále k dokonalosti daleko. Zejména ve Stoke to asi poté, co jsme šli do vedení, nevypadalo nejlépe, a nemuselo to tak dobře dopadnout. Zvlášť kdyby Mignolet dostal červenou kartu, ke které bych zřejmě neměl výhrady, přestože už jsem určitě viděl nepotrestané horší zákroky.

Ale po třech zápasech se skóre 15:1 se mi moc kritizovat nechce, navíc mě v posledním utkání základní skupiny Ligy mistrů naši hráči speciálně potěšili, ale o tom až za chvíli. Takže jestli jsem naznačil, že ta jednička v počtu inkasovaných gólů v posledních třech utkáních není úplně věrohodným úkazem naší defenzívy, tak o to víc si myslím, že těch 15 vstřelených gólů, byť proti papírově slabším soupeřům, už o něčem svědčí. Jestli mám v této sezóně z něčeho největší radost, tak samozřejmě právě ve hře směrem dopředu, ale speciálně z našich rychlých přechodů do protiútoků. V tomto má současný Liverpool kvalitu, jakou nepamatuji. Máme pro tento způsob hry typově velmi vhodné hráče, kteří si, zdá se, velmi sedli. Na naše ofenzívní kvarteto, složené ze dvou Brazilců a dvou Afričanů se právem pějí ódy, a po střetnutí se Spartakem speciálně.

Pravda, ani tento zápas nebyl z naší strany bez chyb. Zdálo se mi, že střed pole hrál příliš vysunutý, takže několikrát stačila jediná přihrávka dopředu a bylo z toho nebezpečí. Naštěstí z toho ruský tým nedokázal nic moc vytěžit. Možná hráčům Spartaku chyběla větší kvalita, a asi postrádali i víc klidu, takže se jejich akce dařilo zneškodnit většinou už v zárodku. Ale nešlo přehlédnout, že směrem dozadu to prostě stále není ono. Nechci ale, aby to vyznělo primárně jako kritika obrany, naopak, z TAA a z Gomeze mohou vyrůst výborní hráči, Moreno se v této sezóně hodně zlepšil a proti Lovrenovi toho od nešťastného utkání proti Tottenhamu také moct říct nemůžu. Zápas proti Spartaku mi tedy především znovu potvrdil, jak moc potřebujeme kvalitního defenzívního záložníka.

Naše opěvovaná ofenzíva se za stavu 3:0 také nevyhnula hluchým místům, ve zbytku první půle působili naši útočníci na můj vkus tak trochu uspokojeným dojmem, bylo to v těch chvílích z jejich strany takové nějaké laxní. Některé další dobré šance do přestávky tak zůstaly nevyužity. Po poločase jsem však věřil, že se Sevilla opakovat nebude a na hřišti se to také hned na začátku druhé půle jednoznačně potvrdil. Nádherný volej Maného, vzápětí skvělá kombinace několika hráčů, a hned bylo všechno jasné. Pak už šlo jen o to, aby někdo další nedopadl jako Moreno, případně aby nepřišel nějaký zbytečný karetní trest.

Nakonec tedy sedm gólů, jeden krásnější, než druhý a hladký postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů, i když jsme většinou očekávali, že tento úkol bude splněn už před posledním zápasem ve skupině. Nicméně byl to krásný mikulášský dárek pro všechny příznivce Liverpoolu, a pro mě speciálně. Možná se vám budu zdát nenormální, ale po skončení utkání mi začalo vrtat hlavou, co mi datum 6. 12. se sedmičkou na konci připomíná, a za chvíli mi to docvaklo! Ještě jsem si to raději ověřil na internetu, a ano, bylo to opravdu tak.

Přesně před 40 lety, 6. prosince 1977, jsem totiž viděl poprvé celý zápas Liverpoolu! A ne ledajaký, šlo o odvetu Superpoháru s Hamburgem, který reds vyhráli 6:0! Ze staré, černobílé obrazovky na mě tehdy sálala neskutečná atmosféra a já jsem se v ten večer definitivně spojil na dálku s tímto úžasným klubem. Vlastně se během toho střetnutí moje osudové spojení s Liverpoolem už jen stvrdilo. Rozhodnutí o tom, komu budu fandit, padlo už o nějaký rok nebo i dva dříve, ale teď už nebylo cesty zpětJ. Onen pozdní večer před čtyřiceti roky je pro mě prostě nezapomenutelný! A jsem rád, že mi následovníci Thompsona, McDermotta, Fairclougha, Dalglishe a dalších (vyjmenoval jsem ty, co tehdy dali góly, přičemž žádnou další úspěšnou trefu prvně jmenovaného už si nevybavuji, zatímco druhý jmenovaný vstřelil v onom zápase Hamburgu hattrick) dali k tomuto výročí, byť asi nevědomky, koš plný dárků v podobě krásných gólů, přičemž ve srovnání s tehdejší slavnou jedenáctkou přidali dokonce ještě jeden navíc. A vše podtrhli výborným výkonem. U fotbalu, jaký náš tým proti Spartaku předváděl, jsem se velmi bavil, a hráčům i trenérům patří z mé strany za toto představení velký dík! Kdyby se tak ještě povedlo nastartovat éru, podobnou té, jaká zrovna před oněmi 40 lety začínala, to už by byl dárek z říše snů. To bych si teprve nechal líbit! 

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook