pivovar helf

Konec legrace

 

Blog4

 

Po rozlosování základních skupin jsem už náš tým viděl v osmifinále Ligy mistrů a doufal jsem i v první místo ve skupině. V to první věřím stále, to druhé už bude složitější, ale ne nemožné. V minulosti jsme už dokonce postoupili i po prvních třech prohraných utkáních. Ani do vyřazovacích bojů, které nás přivedly až k triumfu v Istanbulu, nevedla přes základní skupinu jednoduchá cesta, přičemž tehdy se naši podzimní soupeři také opticky zdáli být přijatelní. Ale upřímně řečeno, z těchto dvou zápasů jsem čekal když ne dvě výhry, tak minimálně čtyři body, pouhé dva jsou určitě zklamáním. Přitom v obou těchto střetnutích jsme měli navrch, přes známé bolesti našeho týmu si troufám říct, že kvalita byla na naší straně, ale do vítězství jsme to nedokázali ani v jednom případě přetavit.

Po výhře v Leicesteru jsem i v kontextu s předchozími zápasy napsal, že scénář našich utkání pro zbytek tohoto kalendářního roku je jasně dán. Ale hned v Moskvě to bylo trochu o něčem jiném. Minimálně v tom, že obranu tentokrát budu kritizovat nejméně. Hrála sice na můj vkus dost vysoko a několikrát hrozilo z nakopávaných míčů přečíslení, ale případný požár se vždy povedlo uhasit už v zárodku. Pravdou je, že ruský tým naši defenzívu nijak výrazně neprověřil, i tak však tentokrát vidím mnohem větší důvod ke kritice našich středopolařů a útočníků. A také gólmana a trenérů.

Směrem dopředu se naši hráči často snažili zbytečně postupovat sami, místo jednoduchých přihrávek na volného spoluhráče se často pouštěli s míčem individuálně do přesily domácích, a to většinou skončilo špatně. A nejen to. Po jedné takové situaci udělal Can hrubou chybu, což vedlo postupně k osudnému přímému kopu Spartaku. Emremu tento zápas vůbec nevyšel, hned v úvodu si nechal hloupě utéct míč a když se ho snažil také ne zrovna ideálním způsobem získat zpět, vyfasoval zbytečnou žlutou kartu. Následovaly další nepovedené momenty, navíc jsem se celou dobu obával, že bude vyloučen. Oddychl jsem si, když jej Klopp vystřídal.

Další kritika naší zálohy směřuje k její defenzívní činnosti. Již v několika minulých zápasech jsem si všiml nedostatečné podpory naší obrany ze středu pole a během utkání v Rusku jsem asi dvakrát postřehl, že místo důsledného vracení se po ztrátě míče naši záložníci směrem k vlastní brance jen vyklusávali ve stylu, v jakém to ještě mám v čerstvé paměti u Lucase. Vyloženě čekali, až se jim míč od obránců vrátí, ti jej však neměli zdaleka ve své moci.

Ale nejkatastrofálnější byla naše finální fáze, zejména v situacích před soupeřovou brankou mi v tomto střetnutí připadal Liverpool jako velmi nevyzrálý tým. K pokutovému území soupeře a v podstatě i do něj jsme se dostávali relativně snadno. Ale tam jakoby se hráči polekali, že by mohli vstřelit gól, najednou přišlo nepochopitelné zaváhání v tom, jak s již téměř gólovou situací naložit. Často pokazili už finální přihrávku, ať už z důvodu zmíněné váhavosti, ale i nepřesnosti či zvolení špatného řešení. A když už se naskytla možnost akci gólově zakončit, naložili s tím útočníci prachbídně. Vynikal v tom zejména Firmino, ale při svých zkušenostech se nevyznamenal ani střídající Sturridge. Vrcholem střelecké neschopnosti pak byla situace ze závěru prvního poločasu, kterou má jistě ještě každý před očima, protože zbabrat výrazné přečíslení způsobem, jakým to naši hráči předvedli, to se hned tak nevidí. A nic na tom nemění skutečnost, že důležitou roli hrál v této akci obránce.  

Sturridge vystřídal asi nejen k mému velkému překvapení Maného, který byl spolu s Coutinhem a Salahem v naší ofenzívě nejplatnější. Pokud v tom nehrálo roli nějaké zranění, tak Kloppův tah nechápu. Automaticky bych očekával, že dolů půjde Firmino, kterého jsem nečekal ani v základní sestavě, protože od reprezentační pauzy toho moc nepředvedl. Ještě menší pochopení mám však pro rotaci gólmanů, protože Karius vypadá jako Kloppův velký omyl. Gól v naší síti jde v mých očích na vrub obou jmenovaných německých hráčů rovným dílem.

Nad týmem s kvalitou, jakou předvedl v úterý Spartak, prostě musíme při vší úctě vyhrávat i na jeho hřišti, přestože jim skvěle zachytají gólmani nebo třeba i navzdory přehnanému zdržování hry ke kterému se moskevský celek často urychloval. Rozhodčí měl určitě nastavit víc, než 8 minut, ale zaregistroval jsem si, že se to v evropských zápasech moc nenosí. A stejně se obávám, že by nám to bylo v tomto utkání málo platné.

Je sice teprve začátek sezóny, ale slabin v našem týmu už vyplavalo na povrch dost, přičemž výkony a výsledky konkurence, ať už v Anglii nebo v Evropě, mě znepokojují. Stát se může sice ještě leccos, ale zářijové zápasy mi na optimismu moc nepřidaly. Proto ten titulek, konec legrace. Musíme brát každé další utkání v Anglii i v Evropě s maximální vážností. Tím nechci tvrdit, že naši hráči v Moskvě něco podcenili, že ze sebe nevydali všechno, naopak, spíš na mě působili jakýmsi nezdravě přemotivovaným dojmem. Ale to je taky špatně. Hlavně teď musíme správně zanalyzovat příčiny neúspěchů, protože svádět výsledek z Ruska na nedostatek štěstí doufám nikoho ani náhodou nenapadne. Bavíme se o Lize mistrů, čeká nás dvakrát Maribor, proti němuž už prostě musíme v obou případech naplno bodovat. Přestože se jedná o papírově slabšího protivníka, tak na experimenty už není čas. Z mého pohledu jde minimálně o to, aby nastupovali hráči, kteří mají formu a taky bych vrátil Kariuse na lavičku. Zejména v to druhé ale moc nevěřím.

 

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook