pivovar helf

Našich deväť

 

Blog4

 

Tento názov príspevku by mohol najmä starších, teda pokiaľ im ešte pamäť slúži pomýliť a navodiť atmosféru hudobnej súťaže, ktorú kedysi vysielala ČST. Mám však na mysli našich deväť tohtoročných mesiacov, tak ako ich vidím ja vo vzťahu k LFC.  To, že sme do tohto roku vstupovali s veľkými očakávaniami bolo zapríčinené dobrým postavením v tabuľke, dobrou hrou a podškrtnuté  Silvestrovskou výhrou nad Manchester City. Začínalo sa zimné prestupové obdobie a aj napriek vyhláseniam  Jürgena Kloppa, že v zime nikoho neprivedieme sme živili nádej, že nejaká posila by sa predsa len mohla objaviť. Január však všetko poriadne schladil. V tomto mesiaci sme nevyhrali ani jeden zápas PL a v štyroch zápasoch sme získali iba 3 body za tri remízy. Na konci mesiaci sa naplnili tvrdenia nášho manažéra a neposilnil nás nikto. Prvé tohtoročné ligové víťazstvo sme dosiahli až vo februári. V šiestom tohtoročnom zápase sme porazili Tottenham.  Avšak hneď v ďalšom zápase sme položili základy záchrany pre Leicester, ktorý nás s novým trénerom, postavením v pásme zostupu porazil. Aby bola hojdačka dokonalá o týždeň sme doma porazili Arsenal.  Jednoducho sa nám proti tímom z čela tabuľky darilo. Oberali sme ich o body, ktoré sme ako správna Jánošíkova družina odovzdávali tímom bojujúcim o záchranu. Našu súpisku postihli zranenia a maródka v plnom rozsahu odhalila náš  úzky káder a jeho kvalitu.

Rozkolísané výkony a výsledky v boji o TOP4 pokračovali aj v mesiacoch apríl a máj aby sa to nakoniec  ako v dobrom thrilleri posledným zápasom podarilo. Ligu Majstrov sme ukopali predovšetkým v zápasoch na ihriskách súperov, keď naopak v domácich zápasoch sme infarktovo strácali body. Tento thriller sme ako fanúšikovia znášali ťažko. Na našom webe sa spustila hystéria a nadávalo a preklínalo  sa kompletne na všetko. Od hráčov, trénerov, cez fanúšikov so zmierlivejšími alebo inými názormi až po majiteľov. Pri návšteve nášho webu som si niekoľkokrát pretieral oči, či som si náhodou nepomýlil stránku. Neveriacky som zistil, že nie. To čo som čítal v niektorých komentároch som nechápal. Nemám teraz na mysli vulgarizmy. Môže fanúšik LFC používať na tejto stránke také výrazy smerom do vlastných radov , aké si niekedy nedovolia ani skalní našich súperov ? Vrátane Mufanov.Sú to  výrazy, za ktoré je v krčme facka !! To, že na niektoré veci okolo nášho obľúbeného klubu máme ako jeho priaznivci rozdielne názory – to je úplne normálne. Niektorí sú schopní svoj názor prezentovať a obhajovať  slušným spôsobom, iní však idú cez mŕtvoly a prípadného nesúhlasného partnera v diskusii urážajú až ponižujú. Tak to už nie je celkom v poriadku.  Avšak hrubé výrazy voči hráčom, trénerovi a dokonca klubu samotnému – tak to je podľa mňa jednoducho neprístupné, neakceptovateľné. Na tomto webe určite !!

Ako fanúšik LFC viem veľmi dobre, že  to nie je jednoduché fandiť tímu ako je LFC.  Teda aby som to uviedol na správnu mieru – nie stále J. Som ten typ fanúšika, ktorý pri nezdaroch, inkasovaných góloch nadávam a hreším ako kočiš resp. maďarský žandár. Potom mi trochu vychladne hlava. No úplne ma rozladí  keď si prečítam niektoré príspevky, ktoré nevyberavo urážajú klub, hráčov a trénera a do toho sa ešte diskutujúci navzájom napádajú. Netvrdím, že všetci naši hráči sú hviezdy a nikdy si nezaslúžia kritiku. Avšak  malo by to mať určitú úroveň.

V poslednom májovom zápase sme na Anfielde porazili zostupujúci  Middlesborough a zabezpečili si tak predkolo LM. V tejto pozícii sme vstupovali do letného prestupového obdobia. Začali sme ho rýchlym podpisom Salaha. Rovnako rýchlo sme zbabrali prestup VVD. Náš klub sa ospravedlnil a oficiálne prehlásil, že sa o tohto hráča už nebude zaujímať. Určite nepotešujúca správa, stavajúca našich prestupových manažérov do roly amatérov. Potom prišiel prestup Neymara a začiatok prestupového šialenstva okolo Coutinha.

Rád by som doprial nášmu klubu silné mená, prestupové titulky smerom na Anfield. Súčasne si uvedomujem hrúbku peňaženky  majiteľov LFC.  NIE – neidem  ich obhajovať. Pri konečnom zúčtovaní aj tohto posledného prestupového obdobia je vidieť značné rezervy pri investíciách do nových posíl. Chcem iba naznačiť, že nemôžeme očakávať nákupy typu Chelsea, City ..... Náš tréner nemôže ukázať na hráča, a považovať to za vybavené. Rozumej kúpené – nech je cena akákoľvek. Preto je tu Jürgen Klopp, ktorý je ochotný akceptovať výzvu budovať tím cieľavedome a dlhodobo. Na konci augusta by som bol spokojný ak by sa bol podaril prestup VVD. Keďže sa situácia vyhrotila, mal tu skončiť nejaký iný stopér, pretože bolo jasné že Sakho odíde.

Neymarov odchod z Barcelony je svojou výškou výkupného niečím úplne novým.  Len tak na okraj,  Dembélé má v novej zmluve s Barcelonou výkupnú klauzulu 400 mil. EUR.  Poďme radšej ku Coutinhovi, ktorý bol prvý v hľadáčiku Barcelony po odchode jej hviezdy. Barcelona potrebovala nahradiť odchádzajúceho hráča a vybrala si stredopoliara, s ktorým do ďalšej sezóny rátal aj Jürgen Klopp. Ponuka odísť do Barcelony je lákavá pre každého hráča o to viac ak pochádza z Južnej Ameriky. No a kto sa tešil z možného obchodu najviac  ?  Agent ! Bojím sa, že význam slova lojalita dnes končí len čo sa objavia na obzore peniaze.  Samotný Philippe bol do Barcelony ťahaný lákavou pracovnou ponukou a súčasne tlačený jeho agentom, ktorý spolu s médiami vytvoril tlak aj na rodinu a spustili hotové prestupové peklo, v ktorom málom Philla usmažili. Barca dala prvú ponuku, ktorej podmienky boli smiešne a výsledkom bol vtip, že k nám prestupuje Messi.  Coutinho je jednonohý futbalista / i keď včera proti Burnley vystrihol solídnu strelu ľavou nohou/ avšak Jürgen Klopp sa vyjadril, že jeho prestup v lete neprichádza do úvahy. Barcelona prišla napokon s treťou ultimátnou ponukou, ktorej čas vypršal a podľa tohto ultimáta už Barcelona nemala mať záujem o Philla. Couts nasledujúci deň vysvetľuje svoj výrok, že už nikdy už nenastúpi za LFC. Poodhaľuje tak agentov tlak.  Jürgen Klopp potvrdzuje novinárom, že na vzťahu ku Coutinhovi sa nič nezmenilo, a že s ním ráta. No príbeh nekončí. LFC bojuje v predkole LM bez Philla, ktorý má zdravotné problémy, avšak odlieta do Južnej Ameriky, kde nastupuje za reprezentáciu Brazílie.  Prichádza 4. ponuka Barcelony, o ktorej niekoľko odborníkov hneď naznačuje, že ju LFC zamietne. Novinári  prichádzajú s niekoľkými zaručenými správami až nakoniec Coutinho zostáva. Barcelona získala Dembélé-ho avšak vo vzťahu k Phillovi obstála podobne ako LFC v snahe získať stopéra VVD.

Ale to už je september. V utorok 13. Sme hrali prvý zápas tohtoročnej LM po víkendovom výprasku od City, ktorý Ivoš trefne označuje ako historický kolaps. V zápase so Sevillou sme po úvodnom darčeku pre súpera hrali 2/3 času výborný futbal. Otočili sme výsledok a zahodili niekoľko príležitostí súpera definitívne zlomiť. Prišiel trest v podobe vyrovnania.  Na tomto stručnom hodnotení sme sa zhodli s Ivošom po zápase.  Vzhľadom na priebeh zápasu ironicky poznamenal, že je pracovne tak vyťažený, že „rád“ nestihne tento víkend napísať ani riadok. Akoby tušil priebeh zápasu s Burnley.  Napriek všetkému som v utorňajšom zápase našiel jedno pozitívum. V závere stretnutia striedal Coutinho a tribúny ho privítali potleskom. Týmto dali bodku nielen za letným prestupovým obdobím ale predovšetkým za prestupovým príbehom Coutinha.  Phill sa takto môže plne venovať tréningu a jeho ďalšiemu pôsobeniu v drese LFC s vedomím, že fanúšikovia s ním rátajú rovnako ako Jürgen Klopp.

V zápase s Burnley sme už s Coutinhom v základe opäť darovali súperovi úvodný gól po nedorozumení v obrane, avšak zápas sme aspoň vyrovnali.  Stratili sme dva body a začína to vyzerať, že nám deviaty mesiac prináša „pôrodné bolesti“ , ktoré bolia predovšetkým v obrane. Najhoršie na tom všetkom je, že tieto bolesti budú trvať pravdepodobne až do januára. To je najbližší termín, kedy vieme riešiť nedostatky v našej obrane.

Čo nám teda prinieslo 9 tohtoročných mesiacov ? Dve prestupové obdobia, z ktorých nás neuspokojilo ani jedno, napínavú jarnú odvetu v ktorej sme ukopali predkolo LM, letnú prípravu a letný postup do LM. No a predsa ešte čosi navyše sa mi vybavilo na záver.  Akosi ma straší predstava, že sa zraní alebo vykartuje Matip. Vôbec si ju neviem ale hlavne nechcem pripustiť. Následky si radšej nepredstavujme.

 

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook