pivovar helf

Exhibice s vykřičníkem

 

Blog4

Všem, kdo se zasloužili o úspěch v předkole nejprestižnější evropské soutěže, patří velké poděkování. Mám obrovskou radost, že Liverpool dotáhl úspěšně svou cestu do základní fáze Ligy mistrů a moc se mi líbil i způsob, jakým to zvládl. Tedy aspoň co se týče ofenzívního představení, nad kterým se i přes absenci Coutinha mohou fanoušci právem rozplývat. Nemůžu však přehlédnout, jak naši hru sráží nekvalitní bránění. A taktéž nemůžu překousnout, že s tím stále nejsme schopni nic udělat. Díky tomu všemu jsem si odvetu předkola Ligy mistrů sice velmi užíval, ale zároveň jsem dlouho trnul, aby náhodou zápas nenabral nežádoucí směr.

Náš útok nám může většina týmů závidět, navíc máme v této formaci více variant. A když se k tomu přidá kvalitní podpora ze středu pole, jako tomu bylo proti Hoffenheimu, tak si bez přehánění myslím, že v plné ofenzívní síle je Liverpool momentálně schopen porazit kohokoli. Vždy však bude hodně záležet na tom, jak zrovna bude fungovat obrana a to píšu s velkým vykřičníkem! Trápí mě to takovým způsobem, že po ukončení včerejšího utkání jsem si s trochou nadsázky snad i přál, abychom za tu poslední částku Coutinha Barceloně prodali, za předpokladu, že za obdržené peníze přivedeme dva nebo raději i tři opravdu kvalitní defenzívní hráče. A především se to týká postu stopera. Ale pojďme se vrátit k střetnutí po pořádku.

Prvních 20 minut bylo z říše snů, ale málokdo si už možná vybaví, jak ještě za stavu 0:0 jsme poprvé nezvládli situaci v obraně. Bez ohledu na to, že se pískal těsný ofsajd a soupeř i tak vyloženou šanci neproměnil, odhalily se v tu chvíli naše slabiny opět v plné nahotě. Moreno si jistě zaslouží za tento zápas pochvalu, co se týče hry dopředu, ale směrem dozadu má stále velké rezervy a tento moment to potvrdil. Naštěstí jsme tedy tento okamžik přežili bez úhony a ke slovu přišla naše ofenzívní smršť, při níž jsme se rychle dostali do tříbrankového vedení a to jsme ještě další velké šance neproměnili. Už jen za tuto úvodní pasáž si celý útok a záloha zaslouží vynikající hodnocení. A pochvalu za ofenzívní snahu přidávám vedle Morena i druhému krajnímu bekovi, Alexandru – Arnoldovi.

Bylo po třetím gólu v síti Hoffenheimu vymalováno?  Pro mě tedy rozhodně ne a hned další minuty to potvrdily. Velmi jsme polevili, začali jsme dost chybovat a pouštět soupeře do šancí. Několik jich zůstalo nevyužito, ale po necelé půlhodině hry jsme si už gól v naší síti doslova vykoledovali. Vinu na něm pro mě nese jednoznačně Lovren, jeho odehrání míče před gólovou akcí soupeře se nedá nazvat jinak, než školácky nezodpovědné. Chorvatský stoper byl pro mě v tomto utkání jednoznačně náš nejslabší článek a nebylo to zdaleka poprvé. Jsem sice rád, že Klopp už nemůže podlehnout pokušení nahradit jej Lucasem, ale personální změna na tomto postu je už velmi žádoucí.

Dal se po inkasovaném gólu ještě postup ztratit? Určitě ano, vždyť byla před námi ještě hodina hry. A stačí si vzpomenout na dva naše zápasy v loňském roce. Dortmundu nestačilo proti nám vedení 3:1 k uhájení postupu ani půl hodiny před koncem. A kromě této příjemné vzpomínky je tu i jedna identická, méně radostná. Bournemouth s námi prohrával stejným rozdílem, jakým jsme po půlhodině vedli nad Hoffenheimem, dokonce ještě v 75. minutě a dokázal utkání otočit. Jasně, nehrálo se na Anfieldu a v brance byl nejistý Karius. Ale naše současná obrana určitě není o tolik kvalitnější, než byla tehdy. Do konce poločasu mi ještě několikrát zatrnulo, i když na druhé straně je potřeba říct, že spíš to byl Liverpool, kdo mohl do přestávky přidat nějaký ten gól navíc. Mezi prvním a druhým dějstvím jsem tak sice zůstal optimistou, ale jistotu, že se vše dobře skončí, jsem zatím rozhodně neměl.                       

V druhém poločase přišlo uklidnění naštěstí celkem brzy, i když ve dvou etapách. Nejdříve nám pomohlo vystřídání Gnarbyho, který dělal TAA a potažmo celé liverpoolské obraně velké problémy. Dalo se předpokládat, že to ofenzívu Hoffenheimu přibrzdí, což se myslím i stalo. No a něco málo po hodině hry jsme po hrubce tuším kapitána soupeře přidali čtvrtý gól, po kterém jsem už i já definitivně uvěřil, že máme postup v kapse. Utkání už se pak víceméně dohrávalo, i když na kvalitě neztratilo. Ještě jsme sice jednou inkasovali, ale to už mě tolik nerozhodilo, času na vstřelení dalších tři gólů už v tu chvíli hosté moc neměli.

Naše hráče musím pochválit za zodpovědný přístup k zápasu, tentokrát šli od první chvíle cílevědomě za svým cílem. Na rozdíl od minulých utkání této sezóny jsme úvod nepromarnili a hned to všechno bylo snazší. K výborně hrajícím útočníkům se konečně přidali i středopolaři. U nich jsem ale věřil, že je to jen otázka času, věděl jsem, že naše záloha má na víc, než zatím v této sezóně předvedla. Výkon a výsledek však nechci přeceňovat, narazili jsme naštěstí na tým, který, stejně jako my, také vyznává ofenzívní pojetí hry a má slabiny v obraně. Čeká nás hodně zápasů s urputnými defenzívami a tam to bude o něčem jiném. Hlavně však jsem se znovu přesvědčil, že úspěšnou sezónu zažijeme jen za předpokladu, že posílíme tu naši defenzívu, a to minimálně o jednoho stopera. To vidím jako naprostou nutnost, asi ještě důležitější, než udržet Coutinha, právě o tom je ten vykřičník z nadpisu! Nechci, aby to vypadalo, že jsem si poté, co je Lucas pryč, zasedl na Lovrena, není samozřejmě všechno jeho vina. Problémy při bránění jsou určitě dány třeba i naším ofenzívním pojetí hry, včera bych třeba v rámci hlídání postupového náskoku čekal víc hráčů za míčem, než jich po většinu času bylo. V tomto směru bych se nebránil zakoupení kvalitního štítového záložníka coby další priority. Ale sleduji chorvatského stopera v našem dresu dlouho, a vím, o čem mluvím. Kdyby k sobě Matip dostal lepšího parťáka, tak jsem přesvědčen, že i jeho výkony půjdou nahoru a potažmo se zlepší hra celé naší obrany. Takže opakuji, že jedině když posílíme zadní řady, tak můžeme v této sezóně dokázat něco víc, než loni. A nemusí to být zrovna mnohokrát skloňovaný VVD, jsem přesvědčen, že dobrých hráčů do zadních řad, kteří by byli dostupní, běhá po světě víc. Pořád si myslím, že nám ke spokojenosti moc nechybí a že problémy s kterými se potýkáme, jsou řešitelné. Když si s nimi poradíme, tak cítím velkou šanci vrátit na Anfield úspěchy. Celkový potenciál současného týmu pod vedením Kloppa se mi zdá být velmi dobrý.

 

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook