pivovar helf

Liverpool sa pripravuje na život bez Suáreza

janmolby

Jan Molby o tohtoročnej prestupovej politike.

Najnovšie liverpoolske posily, Iago Aspas a Luis Alberto, sú nepochybne talentované, no nepreverené na najvyššej úrovni. Klub neurobil rozhodný krok a nepriviedol ostrieľaných mužov, od ktorých by sme vedeli, čo očakávať. Namiesto toho sa rozhodol ísť cestou potenciálu.

Z troch potvrdených príchodov, Kolo Touré je jediným známym harcovníkom, ale veľmi pochybujem, že bol do klubu privedený, aby hrával pravidelne, zatiaľ čo ostatní dvaja môžu zohrávať dôležitú rolu v tíme.

Majitelia dali jasne najavo, aká bude prestupová politika pod ich vedením. Kúpiť mladých a talentovaných, neskôr predať so ziskom. Nie som si istý, prečo by niekto chcel kupovať hráčov s vidinou ich ďalšieho predaja, ale takýto je zámer majiteľov.

O rok od dnešného dňa môžeme o oboch ofenzívnych prírastkoch hovoriť v superlatívoch, alebo ich považovať za risk, ktorý nevyšiel. Čokoľvek sa stane, LFC musí vstúpiť do novej sezóny naplno a od začiatku atakovať prvú štvorku. Inú možnosť nevidím.

Prvé tri mesiace napovedia mnoho. Zažijete úspešný štart a ste tam, v opačnom prípade je škriabať sa hore nesmierne náročné.

Je to veľký hazard, touto cestou však chcú ísť. Majitelia vkladajú veľkú dôveru do manažéra Brendana Rodgersa a do jeho kolektívu skautov.

Keď sa obzrieme za januárovým prestupovým obdobím a príchodmi Daniela Sturridga a Philippe Coutinha, dodáva to optimizmus, že nás čaká ešte výrazné zlepšenie.

Mladých hráčov čaká ťažká úloha, prísť a podávať kvalitné výkony počas dlhej sezóny, avšak absencia európskeho futbalu paradoxne Liverpoolu pomôže. Myslím, že by to mali zvládnuť.

Vidím, čo Alberto aj Aspas prinesú do kádra.

Obaja sú technicky na úrovni a dokážu zbadať prihrávku. Aj jeden aj druhý sa budú významne podieľať na strielaní i tvorbe gólov.

Brendan chce počas leta pridať do tímu ďalších 20 gólov, ako povedal. Ak sa dva už uskutočnené prestupy vyplatia, veľmi to veciam pomôže. Ide o vysoko techincky nadaných futbalistov.

Myslím, že Luis Suárez veľmi túži po prestupe do Realu Madrid, no nie som si celkom istý, ako veľmi túži Real Madrid po Luisovi Suárezovi. Zaujal svoje stanovisko, ale Liverpool je v silnej pozícii dikatovať čo sa stane s prípadným predajom.

Liverpool sa pomaly pripravuje na život bez Suáreza.

Je to iba otázka obdržania čo najväčšieho balíku peňazí jeho predajom. Či to bude od Realu Madrid alebo niekoho iného, neviem.

Ale som presvedčený, že sa pripravujú na jeho odchod.

Vyzerá to ako snaha získať správny pomer mladosti a dostatku skúsenosti.

Budúci ročník už v kabíne nebude Jamie Carragher. Samozrejme bude chýbať.

Touré je obrovsky skúsený muž, no nebude schopný nahradiť Carraghera čo sa týka vzťahu ku klubu a podobne.

Všetko bude o konzistencii pre Liverpool. Keď majú svoj deň, sú rovnako nebezpeční ako ktorýkoľvek iný tím v Premier League.

Dokážu skórovať a dosahovať vysoké víťazstvá. Nie je problém vytvárať si šance a premieňať ich, všetko závisí od schopnosti ukazovať to pravidelne.

Minulý rok sme zažili aj katastrofálne výkony, ktoré stáli LFC šancu bojovať o Champions League.

Manchester United, Manchester City a Chelsea budú zápasiť o titul. Potom nasleduje trojica Arsenal, Spurs a Liverpool FC.

Som optimistický, že sa dokážeme umiestniť na štvrtom, prípadne piatom mieste.

Posledné štyri mesiace minulej sezóny priniesli Brendanovi veľa dobrého. Aj bez Suáreza bude Liverpool silnejší.

Keď toto dokážete ako manažér, tak idete správnym smerom.

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook