pivovar helf

9 hráčov, ktorí by mohli Liverpoolu pomôcť do prvej štvorky

kop

Webový spravodajský portál mirror.co.uk predstavil deväť reálnych potencionálnych cieľov z "nákupného zoznamu" manažéra Reds Brendana Rodgersa, ktorí by mali klubu z Anfieldu dopomôcť po rokoch pôstu opäť do Champions League.

Dohodnutý Kolo Touré má priniesť do stredu obrany LFC pokoj, rozvahu a hlavne skúsenosti, zatiaľ čo Kyriakos Papadopoulos by mohol byť jeho ďalšou alternatívou. Podobne je to aj v prípade Tiaga Illoriho zo Sportingu Lisabon. Príchod ďalšieho útočníka Iaga Aspasa na Anfield je už na spadnutie, hovorí sa ale aj o záujme o arménsku hviezdu Henrikha Mkhitaryana zo Šachťoru Donetsk.

V prípade nie veľmi pravdepodobného odchodu Pepeho Reinu, spomína anglické médium dvojicu možných nástupcov Španiela v bránke - Michela Worma zo Swansea City, resp. Simona Mignoleta z AFC Sunderland.

A tu je uvedená skupina potencionálnych, a podotýkam vcelku reálnych cieľov BR, počas tohto letného prestupového obdobia.

Iago Aspas:
Tento 25-ročný kreatívny útočník je veľmi podobný Suárezovi. Rád vytvára šance aj pre svojich spoluráčov. Aspas by mal s Liverpoolom podpísať zmluvu v priebehu tohto týždňa, pričom jeho cena je približne 7 mil. libier. V španielskom klube Celta Vigo odohral niekoľko sezón, pričom tá posledná bola u tohto bojovníka konečne po rokoch prvoligová.

Luis Alberto:
Vzrušujúci, mladý útočník, svojimi výkonmi presvedčil Barcelonu, aby ho stiahla v priebehu minulej sezóny z hosťovania v Seville. Následne ho zaradila do svojho B-tímu, ktorý hráva v druhej lige. Rodgers dúfa, že do svojich radov tohto 20-ročného talentovaného útočníka za približne 5 mil. libier, nakoniec získa. Dokáže hrať podhrotového ofenzívneho playera, nerobí mu problém ľavá strana. Je to ideálny typ do sytému manažéra Reds, ktorý rád hráva s tromi hráčmi vpredu.

Henrikh Mkhitaryan:
Ofenzívny záložník s výborným čuchom na góly. V minulej sezóne skóroval úctyhodných 25krát, a hneď sa o neho začali zaujímať kluby ako Barcelona, Juventus, alebo Chelsea. Záujem o jeho služby prejavil aj Liverpool. Armén bude stáť nepochybne slušný balík peňazí, ale mnohí o ňom v súčasnosti hovoria, ako o najzaujímavejšom hráčovi na svojom poste v Európe.

Kyriakos Papadopoulos:
Jeho vlastní fanúšikovia z nemeckého Shalke 04 ho prezývajú "blázon". 21-ročný grécky reprezentačný obranca má postavu podobnú Martinovi Škrtelovi, a mentalitu býka. Je ako stvorený pre fyzické súboje v Premier League. Ako člen gréckej U-15 sa stal vôbec najmladším hráčom, ktorý sa kedy objavil v zápase gréckej prvej ligy. Jeho cena by sa mala pohybovať vo výške okolo 12 mil. libier.

Thiago Ilori:
Narodil sa v Londýne, ale je členom portugalskej U-20. Liverpool poslal za tohto obrancu Sportingu ponuku vo výške 3 mil. libier, ktorá bola odmietnutá. Thiago môže byť po prípadnom odchode Coatesa dobrou alternatívou na post "náhradníka" stredného obrancu LFC.

Christian Benteke:
Nepotrebuje sa adaptovať do Premier League. Útočník Aston Villy nemá o záujemcov o jeho služby núdzu. V prípade odchodu Luisa Suáreza môže byť alternatívou gólostrelca v LFC.

Kolo Toure:
Jeho príchod na Anfield môže vyzerať sprvoti trochu divný, pretože Liverpool stavia v poslednom období hlavne na mládeži. Stal sa však voľným hráčom, a bol tiež pripravený znížiť svoju mzdu až o dve tretiny. Získal veľké skúsenosti pri zisku titulov s Arsenalom, a potom aj so svojim posledným klubom Manchester City. Kolo je rozumnou náhradou za odídeného Jamieho Carraghera. Očakáva sa, že tímu dodá hlavne rozvahu.

Simon Mignolet:
Simon je považovaný za jedného z najlepších brankárov Premier League 2012/13. Člen širšieho kádra reprezentácie Belgicka má hodnotu okolo 7 mil. libier. Nik netvrdí, že Liverpool bude musieť v lete hľadať nového brankára, ale človek nikdy nevie...

Michel Vorm:
Dohoda s Mignoletom závisí aj na tom, ako by na prípadnú ponuku zareagoval manažér Sunderlandu Paolo di Canio. V prípade, že by Simona neuvoľnil, Rodgers má v rukáve ďalšie meno možnej náhrady za Reinu. Tým je jeho bývalý zrerenec zo Swansea City - Michel Worm. Treťou možnosťou je Asmir Begovic zo Stoke City, problémom by však bola pravdepodobne jeho vysoká cena.

A ako by vyzeral ten Váš (reálny) rebríček želaných posíl, ktoré by mali The Reds pomôcť do CHL?

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

titi liverpoolsky

Facebook