pivovar helf

Aký bude ich osud? - časť prvá.

liverpoolout

V prvej časti seriálu o budúcnosti hráčov manažéra Brendana Rodgersa (v súvislosti s najbližším prestupovým obdobím), sa pozrieme najskôr na trojicu gólmanov The Reds.

Do konca sezóny chýba Liverpoolu odohrať ešte deväť ligových zápasov, ktoré rozhodnú o jeho účasti (neúčasti) v európskych súťažiach pre ročník 2013/14. Už v tejto dobe t. j. niečo viacej ako tri a pol mesiaca pred oficiálnym otvorením letného prestupového obdobia (od 1. júla do 31. augusta) sa začínajú v súvislosti s kádrom The Reds objavovať rôzne menej, či viac overené špekulácie o tom, kto tím Brendana Rodgersa v lete opustí, resp. kto ho posilní.

V niekoľkých častiach sa budeme postupne venovať súčasnému A-tímu Liverpoolu, pričom sa zameriame na jednotlivých členov zostavy LFC, a zároven naznačíme, čo sa v súvislosti s nimi môže v lete tohto roku na prestupovom trhu udiať. Odhad ich odchodu, resp. zotrvania je vyjadrený v percentách.

B r a n k á r i

1. Brad Jones, nar. 19.3.1982, v klube od 1.7.2010, zmluva do 30.6.2016, trhová hodnota 1.500.000 Eur.
Tento čoskoro 31-ročný Austrálčan prišiel do LFC z Middlesborough, aby kryl chrbát jednotke Pepemu Reinovi, čo robí veľmi dobre doteraz. S pozíciou dvojky je absolútne zmierený. V priebehu tohtoročnej sezóny sa v mnohých ohľadoch ukázal, ako spoľahlivý Reinov náhradník. Klub mu následne ponúkol predĺženie zmluvy, ktorú Brad s radosťou podpísal. "Po príchode Rodgersa som netušil, či ostanem, alebo pôjdem niekam na hosťovanie. Začal som tvrdo trénovať a napokon som trénera presvedčil. Získal som si jeho dôveru. Teším sa, že môžem zotrvať v tomto slávnom klube." - povedal po podpise zmluvy v decembri roku 2012. Či už tu po lete Reina zostane, alebo odíde, s Bradom Jonesom manažér Rodgers počíta len ako s voľbou č. 2. A Brad o tom určite veľmi dobre vie, nakoľko pokiaľ by mal záujem na pravidelnom chytaní a pozícii jednotky, tak by už v Liverpoole nebol.
Percentuálne vyjadrenie zotrvania v LFC aj po nadchádzajúcom letnom prestupovom období: 100%

25. Pepe Reina, nar. 31.8.1982, v klube od 1.7.2005, zmluva do 30.6.2016, trhová hodnota 10.000.000 Eur.
Od svojho príchodu do Liverpoolu je stále jednotkou. Bolo tak samozrejme pod Benítezom, ktorý ho doviedol do klubu zo španielskeho Villarealu, bolo tak aj pod Hodgsonom, Dalglishom, a je tak aj pod manažérom Rodgersom. Reprezentant a "večná trojka" národného tímu Španielska si dlhodobo udržiaval výkonnosť na úrovni, v posledných mesiacoch však prišlo k určitému poklesu. Mnohí pokles jeho formy pripisovali k frustrácii zo stagnácie LFC v poslednom období. A ihneď sa objavili špekulácie o jeho odchode domov do Barcelony, kde futbalovo vyrastal... Dialo sa tak po mediálnych vyjadreniach jeho otca, ktorý v minulosti za FCB chytal. Sám Reina však oficiálne žiadne úvahy o možnom odchode z Liverpoolu nepotvrdil: "Každý hovorí o mojom odchode na Nou Camp, ale je to len špekulácia. Mám zmluvu v Liverpoole a som tu šťastný." - povedal v priebehu februára tohto roku. Jeho zotvanie v klube sa bude v nasledujúcom období odvíjať od dosiahnutých úspechov, resp. sklamaní klubu od rieky Mersey. Odchod v letnom období nepredpokladám a považujem ho za veľmi nepravdepodobný.
Percentuálne vyjadrenie zotrvania v LFC aj po nadchádzajúcom letnom prestupovom období: 85%

42. Péter Gulacsi, nar. 6.5.1990, v klube od augusta 2008, zmluva do ?, trhová hodnota ?
Do Liverpoolu prišiel tento maďarský gólman z klubu MTK Budapešť na skúšku spoločne s krajanmi Krisztiánom Némethom a Andrásom Simonom v auguste roku 2008. LFC si tohto talentovaného brankára ponechal, pričom v priebehu ďalších rokov strávil svoj čas mimo iného aj na hosťovaniach v kluboch Hull City, Tranmere Rovers alebo Hereford United. Momentálne je v LFC po Reinovi a Jonesovi až voľbou č. 3. V zápasovej forme sa udržuje v rezerve The Reds, pričom v priebehu tejto sezóny sa niekoľkokrát ocitol aj na lavičke A-tímu, kde kryl chrbát Bradovi Jonesovi. Ako čoskoro 23-ročný brankár, ktorý za U-21 Maďarska odohral už viac ako 20 medzištátnych zápasov, je vo veku, kedy by mal chytať pravidelne a často. Pokiaľ sa zmieri aj naďalej s postom trojky, v klube zostane. V prípade že nie, pôjde na hosťovanie, alebo klub opustí.
Percentuálne vyjadrenie zotrvania v LFC aj po nadchádzajúcom letnom prestupovom období: 70%

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

pastelove_farby.jpg

Facebook