pivovar helf

"Zničili" sme Fulham. Je všetko v najlepšom poriadku?

V dohrávke 18.kola sme zdolali "chalupárov" z Fulhamu 1:0, eufória môže pokračovať....


Dnes večer sme získali prepotrebné 3 body, v tabuľke sa posúvame vyššie, Kenny Dalglish plní svoju úlohu, LFC je naspäť a všetko je ok... Fakt? Je všetko ok? Páčil sa vám dnešný výkon chlapcov v dresoch Reds? Mne určite nie. Je chyba v manažérovi, alebo v hráčoch? Dnes vidím, že jednoznačne v slabom kádri LFC. Momentálny stav kádra Reds nemôže stačiť na to aby sme hrali o najvyššie priečky a bojím sa, že ani o to aby sme hrali o zisk pohára Európskej ligy.

Je nespochybniteľné, že po príchode "Kinga" Kennyho sa posunuli veci k lepšiemu. Hráči viac bojujú, kompaktnosť tímu je omnoho väčšia a pomaly sa dostavujú aj čiastočné výsledky. Máme dve víťazstva po sebe a nedostali sme v nich ani jeden gól. Ale...Kto dnes nastúpil proti nám? Fulham FC... Ak ste čítali knihu Douglasa Adamsa "Stopárov sprievodca po galaxii"  tak tam tento spisovateľ použil výraz "Prevažne neškodná"...Týkalo sa to síce našej rodnej Zeme, ale presne ten istý výraz môžme použiť na Fulham. "Cottagers" neboli prakticky vôbec nebezpečný a my s nimi horko ťažko vyhráme  1:0. 

Áno, mali sme prvých 25. minút viac z hry a niekoľko sľubných šancí, ale potom akoby uťal, hra sa vyrovnala a trúfam si tvrdiť, že viac šancí mali hráči Fulhamu. Ešte že sú "prevažne neškodní"....Všetci tu chválite Kellyho. Je to veľká nádej LFC, ale čo hral dnes? Bohužiaľ doba v ktorej sme mu boli ochotní odpustiť technické aj herné priestupky už uplynula. Nastupuje pravidelne a tak musí podávať výkon hodný základu LFC. Dnes? Neskutočne veľa zlých prihrávok a rovnako zlá pozičná hra. Dirk Kuyt? Hral v prvom polčase? Podľa mňa nie... Joe Cole má asi hodne nákazlivú nemoc, keď sa nedostal na ihrisko ani vtedy keď Kenny striedal Dirka...Namiesto neho nastúpil stredný záložník Jonjo Shelvey...Hráč s výbornou technikou, výborným ťahom na bránku a veľkým potenciálom ostal znova na lavičke. Niečo to naznačuje?

Celkovo dnes naša hra aj napriek výhre bola podpriemerná. Jasne. Niektorí z vás budú namietať. Veď sme vyhrali! Áno, vyhrali, ale za chvíľu nás čakajú iní súperi ako Fulham. Príde ManUtd, Chelsea, City, Arsenal a v EL renomovaní súperi z Európy. Môžme uspieť? Ťažko. Ak Comolli a spol. v januári vhodne nedoplnia káder o hráčov, ktorí výrazne podvihnú našu výkonnosť, tak na trofeje v tejto sezóne môžme zabudnúť. Urgentne potrebujeme posilniť najmä rýchlostnú zložku o hráčov, ktorí v sebe majú rýchlosť a prinesú zo sebou do LFC dynamiku. Ak sa pozriete dnes na naše krídla Maxiho s Kuytom a porovnáte ich napríklad s Nanim a Giggsom. Vidíte ten rozdiel? Hráči ManUtd sú rýchlejší bežecky a aj v práci s loptou. Plus majú dvoch zakončovateľov, z ktorých každý je schopný rozhodnúť zápas. U nás? Ak znechutia Torresa môžme maximálne remizovať 0:0...

Kenny z tohoto mužstva určite dostane maximum, ale ak sa vedeniu nepodarí kúpiť už v januári vhodné posily, na úspechy a možno aj na účasť v pohárovej Európe môžme zabudnúť..

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook