pivovar helf

Win, lose or draw. This job is too big Roy

blog17 zápasů v Premier League, 6 výher, 4 remízy, 7 porážek, to je 22 bodů při skóre 21:22. To je na klub, jakým Liverpool bezpochyby je ukrutně málo a k tomu přidejme ještě nudnou hru a výmluvy hlavního kouče, který je pokaždé s výkonem svých svěřenců spokojen.

Už samotné hledání nástupce Benítéze vyvolala řadu otázek a pochybností. Vždyť pokud víme, tak Purslow kontaktoval Deschampse, Kennyho Dalglishe na lavičku Reds zavrhl a když i Deschamps raději zůstal v Marseille, tak Purslow dal za jednu povedenou sezonu v Evropské lize s Fulhamem práci hlavního kouče LFC právě Royi Hodgsonovi, který má sice spoustu zkušeností, ale vždy s průměrnými celky, nikdy nevedl žádný velkoklub, krom dvou sezon v Interu Milán, které nebyli zrovna povedené.

A už tady nastávali první otazníky. Ano měl povedenou sezonu s Fulhamem a vyhrál cenu pro nejlepšího trenéra v Anglii, kterou se mimochodem tak honosně chlubí a kritizuje tak novináře, co si něj otevírají hubu, že on je přeci ten nej. Ale já si nemůžu pomoc, kdyby to byl tak skvělý trenér, tak má přeci kariéru prošpikovanou těmi nejvěhlasnějšími kluby a na kontě řadu úspěchů, Roy má kariéru prošpikovanou kupou průměrných týmů, ve kterých vydržel většinou tak 2 roky, to asi taky není vizitka úspěšného kouče.

Ale i tak Roy naskočil do práce hlavního kouče s vervou, jenže už na začátku budil rozpaky svým prvním přestupním obdobím. Prodej mladíku Dalla Valleho a Németha naštval nejednoho fanouška, k tomu příchod Koncheskyho a Poulsena a hostování Insuii. Fanoušky tak aspon potěšil příchod zatím matného Joa Colea a Meirelese, který se konečně usazuje v Liverpoolské záloze.

Začali první zápasy pod novým koučem a byla to jedním slovem katastrofa, fanoušci ale na začátku byli trpělivý, přeci jen to chce nějaký ten čas. Jenže výkony ani výsledky se nelepšili, ba naopak hlavně výkony byli otřesnější a otřesnější a fanoušci si začali všímat, že Roy s nejlepším útočníkem na světě a i s jednou z nejlepších záloh na světě + skvěle laděným útočným bekem, nebude zrovna vyznávat útočný styl. Nedá se pak divit, že podle mnoha spekulací znechutil hru Torresovi, Aggerovi a i Joe Cole jistě není nadšený. A Glenovi se toho namluvilo dost, Royovi se nelíbí, že je asi až moc útočně laděný, sakra když minulé léto přicházel, klub i manažer si mnuli ruce, že přišel hráč, který nám dá více možností, co se týče ofenzivy. Ale my už přeci nejsme ofenzivní tým. Je tohle ta správná Liverpool Way? Chceme se spolu s Hodsgonem prezentovat tímto stylem?

Roy má ještě k tomu naopak řadu výmluv, po špatném výkonu, označí výkon za velmi dobrý. Žádá si čas, nejdříve to je 10 zápasů, pak to bude celá sezona. Další z mnoha výmluv je ta, že musí hrát s kádrem, který mu přenechal jeho předchůdce. Rafa taky zdědil kádr po svém předchůdci a vyhrál s ním Ligu mistrů a dovolim si tvrdit, že to byl kádr o hodně slabší, než ten, co má k dispozici Roy. Sezona 08/09 - Reina - Arbeloa/Johnson, Carragher, Škrtěl, Aurelio - Mascherano/Lucas, Alonso/Meireles - Kuyt, Gerrard, Riera/Cole - Torres. Tak já nevim, kádr se zas tak nezměnil. Krom toho, že tohle je kádr rozhodně navíc než na klidný střed tabulky, hrát na výhry doma a venku maximálně hrát o bod. Po otřesném výkonu, prohlásit, že to byl výkon dobrý.

My hrajeme s týmy jako Ultrecht nebo v PL s týmy z dolní poloviny tabulky a oni s náma hrajou vyrovnanou partii a ještě se přizpůsobíme jejich hře. A Hodgson na to ještě odpoví, že je to silný soupeř. Pane Hodgsone a s náma chcete hrát Ligu mistrů? Co až potkáme Real nebo Barcelonu, ještě před dvouma rokama z nás měli neuvěřitelný respekt a žádný tým si nepřál dostat právě Liverpool.

Takže Win, lose or draw. This job is too big for you

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook