pivovar helf

Torresa nemožno viniť za jeho súčasnú formu

Matt Ladson z thisisanfield.com rozumie Torresovej frustrácii a objasňuje, prečo si myslí, že Hodgsonove využitie španielskeho útočníka je doslova hanbou.

Počas Merseyside derby sa stal jeden incident, ktorý ešte dlho po zápase istotne rozoberal nejeden fanúšik Reds.

Stalo sa to v úvodných minútach duelu, keď sa Jamie Carragher a Fernando Torres dostali do sporu. Carra nebol spokojný s tým, že El Nino nevyvinul úsilie na zachytenie jeho prihrávky. Obranca dal jasne najavo svoje rozčarovanie, Nando mu zase gestom naznačil, aby bol ticho.

Táto situácie by sa dala interpretovať rôzne. Jednou z možností je, že to iba dokumentuje momentálnu Torresovu slabú prácu pre kolektív.

S týmto názorom nesúhlasím hneď z niekoľkých dôvodov. Nielen preto, že rozohrávka nikdy nepatrila k najsilnejším stránkam Carragherovej hry - tak kto potom môže Torresa kritizovať kvôli tomu, že dostal loptu tam, kde ju chce dostávať?

Žarty bokom, kritizovanie Torresa je veľmi, veľmi nespravodlivé.

Jedným z hlavných problémom je určite prílišné spoliehanie sa iba na španielskeho ostrostrelca. V lete opäť neprišiel do klubu nový útočník. Pritom každý z nás dobre vie, že ho potrebujeme ako soľ. Hovoríme predsa o hráčovi, ktorý bol veľkú časť posledných dvoch sezón zranený. Akonáhle sa uzdraví, musí okamžite nastúpiť - ako naposledy proti Evertonu. Iba preto, že jednoducho nemáme nikoho iného.

Fernando Torres je právom považovaný za jedného z najlepších kanonierov na svete. Celé leto bol prenasledovaný európskymi top klubmi, ktoré mu môžu, narozdiel od LFC, ponúknuť Ligu majstrov. Klubu sa ho aj vďaka falošným sľubom podarilo udržať.

Teraz si musí nájsť svoje miesto pod novým manažérom. Hodgson ale bohužiaľ neprispôsobuje hru jeho silným stránkam, ba práve naopak. Počas éry Rafaela Beníteza sme vysoko napádali a keď nám to situácia umožňovala, hrali vo vysokom tempe. Snažili sme sa ovládnuť priebeh hry a poskytovať Nandovi situácie jeden na jedného. Teraz sme ale stiahnutí omnoho hlbšie v poli a preferujeme defenzívu namiesto tlaku na protivníka. Naše útoky sú pomalé a jednoduché na bránenie. Súper získava loptu a tým pádom ostávajú Torresove silné stránky absolútne izolované.

Celý tím dopláca v prvom rade na nedostatok podpory pre naše číslo 9. Nielen čo sa týka výsledkov, ale aj výkonov a počtu šancí, ku ktorým sa dostáva. Momentálne môže maximálne dúfať v nejakú pološancu, podobne ako v prvom polčase proti Evertonu. Nikto nemôže očakávať, že bude takéto šance premieňať. Nanešťastie toto je najviac, čo sú schopní mu spoluhráči ponúknuť - zopár pološancí za zápas. Žiadny útočník potom nemôže byť efektívny. Andy Cole by v rovnakej situácii skóroval raz za desať rokov.

Nechať El Nina ako jediného útočníka a pritom zmeniť systém hry - tým dosiahneme akurát to, že ho úplne vypojíme z hry, čo bude mať za následok ešte väčšiu frustráciu a zníženie jeho záujmu o dianie na ihrisku. Keď už dostane loptu, okamžite sú na ňom nalepení viacerí obrancovia a Torres je nútený vymyšľať niečo sám. Aké to potom prekvapenie, keď sa mu nedarí.

Keď chce Hodgson pokračovať vo svojej taktike z roku 1980, nech aspoň zmení vyváženie tímu a poskytne Torresovi viac podpory. Nemôžete zachovať rozostavenie a zmeniť taktiku. To pochopiteľne nemôže fungovať.

To však podľa mňa nie je riešením. Riešením je zamerať sa na prednosti hráča, ktorý je vo forme najlepším strelcom sveta. Sú dve možnosti - manažér zmení taktiku (nepravdepodobné), zmení sa manažér (dúfam).

Lebo terajšie Hodgsonove využívanie Torresa je doslova hanbou.

Fernando je frustrovaný, tak ako väčšina z nás. Dajme mu podporu, ktorú potrebuje.

Matt Ladson, thisisanfield.com

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook