pivovar helf

"Siamský" štadión v Liverpoole?

Liverpool FC a Everton by mohli hrávať na revolučnom "siamskom" štadióne. Tento zaujímavý až bláznivý projekt predstavilo jedno obchodné konzorcium.

Rivali z Merseyside by mohli efektívne zdieľať územie Stanley Parku. Podľa prvotného projektu uverejneného v Liverpool Echo by boli štadióny oboch klubov spojené budovou s potrebnými zariadeniami.

Mersey Stadia-Connex group, skupina, ktorá je za týmto projektom odhaduje, že kluby by mohli ušetriť v rozmedzí 180 až 220 miliónov libier.

Návrh predpokladá 60 000 miest pre Reds a 50 000 sedadiel pre Toffees. Unikátny projekt by mohol byť dokončený v roku 2013. 10-poschodová spájajúca budova by obsahovala 300-lôžkový hotel, zdravotnícke zariadenia, administratívne miestnosti a obrovské parkovisko.

Hovorca Mersey Stadia-Connex group povedal: "Budeme sa musieť skontaktovať s novými majiteľmi Liverpoolu FC a informovať ich o skvelej investičnej možnosti. Väčšina fanúšikov určite chápe množstvo nielen finančných výhod projektu. Schéma sa odlišuje od všetkých doterajších za posledných desať rokov. Veríme, že môžeme vyhovieť všetkým požiadavkám z oboch strán."

Avšak, hovorca Evertonu je oveľa skeptickejší, keď v Liverpool Echo označil ideu za nepoužiteľnú, neakceptovateľnú a nezrealizovateľnú.

Liverpool FC minulý týždeň oznámil stratu 55 miliónov libier a nový, väčší štadión označil za kľúčovú možnosť riešenia finančných problémov. Plány Reds na výstavbu nového štadióna v Stanley Parku zatiaľ zostanú iba plánmi, keďže spolumajitelia Tom Hicks a George Gillett sa pokúšajú predať klub. Odhady novej kapacity sa pohybujú od 55 000 až po 73 000 miest.

Hovorca LFC: "Ostávame verný našej vízii o novom štadióne v Stanley Parku."

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

pastelove_farby.jpg

Facebook