pivovar helf

Přestupové mýty

Spousta lidí zde na fóru kopíruje bulvární pomluvy o přestupové politice Rafaela Beniteze. Spousta lidí slepě věří, že Rafa má stejně prostředků na přestupy hráčů jako jeho kolegové z ostatních klubů. Pojďme se tedy podívat tomu trochu více pod pokličku a odkrýt tak přestupové mýty.

Podíváme se na nákupy Rafaela Beniteze:

(Číslo v závorce znamená, kolik hráčů je stále v klubu)

Posily za:

20 a více milionů liber: 1 (1)

F. Torres

15 - 20 milionů liber: 4 (3)

Mascherano, Keane, Aquilani, Johnson

10 - 15 milionů liber: 2 (1)

Babel, Alonso

5 - 10 milionů liber: 14 (7)

Dossena, Riera, Agger, Škrtěl, Reina, Benayoun, Lucas, Kuyt, Pennant, Crouch, Bellamy, Sissoko, Morientes, Garcia

0 - 5 milionů liber: 49 (26)

Maxi, Kyrgiakos, Degen, Cavelieri, Ngog, Plessis, Insua, Leto, Itandje, Voronin, Arbeloa, El Zhar, Aurelio, Palletta, Fowler, Kromkamp, Barragan, Nunez, Zenden, Gonzalez, Carson, Pellegrino, Josemi, Martin, Antwi, Hobbs, Miki Roque, Gulacsi, Padelli, Anderson, Poloskei, Crowther, Hansen, Saric, Ayala, Weijl, Blanco, Flora, Mendy, Ajdarevic, Simon, Bouzanis, Nemeth, Pacheco, Palsson, Brouwer, Durán, Huth, Domínguez, Mavinga.

Tady lze jasně vidět, že drtivá většina posil byla nižší než 10 milionů liber a velká většina z nich jsou mladí talenti do Akademie a mohli by být tak budoucností klubu.

Jeden z velkých mýtů je, že Rafael Benitez přivedl 69 hráčů za 217 milionů liber a prodal jich 60 za 128 milionů liber. Pojďme se na to podívat trochu blíže. Benitez přišel do Liverpoolu v červnu roku 2004.

Hráči koupeni Benitézem: 70

Hráči stále v klubu: 41

A - tým: 21

Reina, Agger, Aurélio, Kuyt, Mascherano, Lucas, Torres, Benayoun, Babel, Skrtel, Degen, Cavalieri, Ngog, Riera, El Zhar, Pacheco, Insúa, Johnson, Aquilani, Kyrgiakos, Maxi.

Rezerva: 16

Gulacsi, Palsson, Brouwer, Durán, Domínguez, Plessis, Hansen, Saric, Ayala, Weijl, Flora, Mendy, Martin, Poloskei, Blanco, Mavinga.

Hostování: 4

Dean Bouzanis, Krisztian Nemeth, András Simon, Charles Itandje

Z 70 hráčů, co Rafa koupil je jich 16 většinou pro rezervu a jsou tak velkým příslibem do budoucna. Klubu to také ušetří spoustu peněz, protože kupovat hotové hráče je opravdu drahé pro náš klub. Z 9 Rafových hráčů, co jsou v klubu jich je 21 v prvním týmu a jejich cena je vyšší než za kterou je Rafa pořizoval. 4 hráči z rezervy jsou na hostování, kde sbírají zkušenosti a poté se vracejí zpět do Liverpoolu a nebo na ně kluby uplatní opci a tím vytvoří zisk pro náš klub.

 

Hráči prodáni Benitézem: 60

Hráči koupeni jiným manažerem a prodáni Benitézem: 39

Hráči koupeni a prodáni Benitézem: 21

Tady je jeden z hlavnách mýtů, opřený o fakt, že Benitéz prodal 60 hráčů a nevydělal nic. Jenže Benitéz prodal 39 hráčů, které nekoupil on, ale jiný manažer. Nemůže být zodpovědný za to, že některé hráče předchozí majitel koupil nad cenou. Soudit se mohou pouze hráči, které sám Benítez koupil a prodal. A to je pouhých 21 hráčů.

Výdělek: 10

Carson +2.25, Barragan +0.43, Sissoko +2.6, Crouch +4.0, Gonzalez +2.0, Bellamy +1.5, Nunez +0.5, Arbeloa +1.55, Alonso +19.5, Voronin +1.79

Ztráta: 7

Garcia -2.0, Morientes -3.3, Palletta -0.8, Josemi (vyměněn za Kromkamp) -0.25, Idrizaj -0.19, Keane -3.0 (může být i méně, v závislosti na smlouvě), Dossena -2.19

Takže skutečný rozsah ztrát v přestupové politice Rafaela Benítéze je 7 hráčů ze 21. Celková ztráta je tedy 11,73 milionů liber s nejdražší ztrátou za 4 a půl roku 3,3 milionů liber. Tedy vůbec žádná ztráta jako u ostatních manažerů v Premier league. Naopak vydělal prodejem 10 hráčů 36,12 milionů liber.

Doufám, že jeden mediální mýtus je tímto vymýcen.

Zdroj: bleachereport.com

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

pastelove_farby.jpg

Facebook