pivovar helf

Nie je to jednoduché

Nie je to jednoduché! Klub Liverpool FC patrí k najlepším futbalovým klubom sveta a je jasné, že sa od hráčov tohto svetoznámeho klubu očakávajú vždy tie najlepšie výkony. Pravda je však iná a zdá sa, že sa hráči ešte vždy nevedia vyrovnat' s tlakom, ktorý je na nich kladený.Rafael Benitez je mužom, ktorý LFC priviedol k úspechom v Lige majstrov aj v FA Cupe, ale na ten vysnívaný titul z Premier Leage ešte nedozrel. V minulom ročníku bol káder blízko k vysnívanému 19. titulu PL, ale futbalová št'astena sa  priklonila znova ku hráčom červených diablov. Roky nenávidený klub z Old Traffordu si zaistil prvú priečku až v samotnom závere sút'aže Premiership. Spoločnost' okolo kapitána Gerrarda hrala na konci ročníka PL famózne, ale druhé miesto v tabul'ke Premiership samozrejme nikomu až takú radost' neprinieslo. Futbaloví kritici automaticky davali za vinu Benitezovi, ktorému vyčítali neschopnost' zvládat' zápasy proti slabším klubom. V niečom určite mali pravdu, ale len Benitez vie nahliadnút' do pravej atmosféry v Melwoode. Zdalo sa , že nový ročník Premiership sa bude niest' v znamení výhier a mužstvo okolo kapitána Stevena Gerrarda tentoraz zabojuje o titul a bude aj hlavným favoritom v sút'aži. Nestalo sa. Nečakaný pokles formy určil chaos v klube, ktorý opustili Xabi Alonso, Alvaro Arbeloa, alebo fínsky zadák Hyypia. Spominaný hráči bojujú o tituly v španielskej a nemeckej bundeslige. Kvalita a skúsenosti nás opustili, ale Benitez sa nevzdával svojich plánov a káder skúsil posilnit' o hráča z talianskej ligy. Alberto Aquilani hoci prišiel do Melwoodu, ako zranený hráč postupom času sa adoptoval a už stihol nastupit' aj do niekol'kých zápasov. Len Benitez a lekárský realizačný tým vie určit zdravotný stav hráčov a Benitez je známy tým, že sa nerád púšta do riskantných projektov. Ak chce niekto hrat' za LFC musí byt' v stopercentnom poriadku. Nezaleží na tom či je to Gerrard, Aquilani, Torres, Carrargher, alebo Lucas Leiva.

Lucasa som nespomenul len náhodou, lebo ako futbalový fanúšik LFC viem, že pseudofanúšikovia ho nenávidia. Lucas o svojich neprajníkoch určite vie, len by som si teraz položil na jeho mieste otázku či to, čo  dosiahol on , či to dosiahlo aspoň 1 percento z jeho nazvyme to antifanúšikov. Vymenovanie za kapitána Brazílie, ak sa nemýlim dve zlaté lopty v brazílskej lige a ranná výhra  v mládežnických sútažiach PL z neho robia hráča, ktorý má svoje kvality. Ak ma pamät' neklame s Jamiem Carragherom odohrali  najviac minút v základnej zostave The Reds a Lucas bol aj stabilým členom zostavy, ktorá takmer vybojovala titul v PL. Blíži sa prestupové obdobie a o Lucasa prejavil záujem samotný Ancelotti, čo ma neprekvapilo. Jeho herný štýl by sa dokonale hodil do systému hry AC Milan. Nový kouč Chelsea by možno s ním urobil zaujímavý transfer na trati Chelsea-AC Milan. Ako sám vyhlasuje jeho čas ešte len príde a jediné čo by som každému odporúčal je verit' v jeho kvalite.

Možno si teraz položíte otázku prečo on? Prečo je on tým hráčom , ktorého Benitez tak preceňuje a dáva mu najviac
príležitostí a priestoru. Okolo Beniteza sa vystriedalo už takmer 80 hráčov, ale výsledný efekt bol stále rovnaký
a to bez titulu. Obdobia v ktorom za LFC nastupovali hráči, akými ešte stále sú Riise, Alonso, Morientes, Dudek, Sissoko, Crouch, Warnock, Finnan, Hyypia alebo Murphy su už minulost'ou, ktorú by sme mali uzavriet'. Benitez je nekompromisný, ale ked' sa jednalo o financie a prestupy bol neschopný až do obdobia, kedy klub opustil Rick Parry zo šéfa exekutívy. Rafovi to prinieslo nové možnosti a s klubom LFC podpísali zmluvy Alberto Aquilani, alebo d'alší t'ah Beniteza Glen Johnson. Mladého Angličana to t'ahá do útoku až tak vel'mi , že sa zabúda na odkrytú pravú stranu obrany. Pravda sa ukázala aj v stretnutí s Arsenalom. Postrach LFC Aršavin znova predviedol prečo ho volajú ruská raketa.

Nestabilné výkony hráčov nikomu na sebavedomí nepridájú. Počas tohto krízového obdobia sa hrali aj kvalifikácie do MS 2010. Viacero hráčov sa na MS kvalifikovalo a to bol možno aj bod úrazu okrem zmeny herného štýlu po odchode kl'účových hráčov. Hráči možno boli myšlienkami v dejisku MS a to sa do Afriky prebojoval aj Martin Škrtel so slovenskou reprezentáciou, čo bol malý futbalový zázrak. Mascheranova Argentína si poistila postup až v dvoch posledných stretnutiach a o El Jeffa prejavil záujem klub FC Barcelona. Holand'ania, španieli a Angličania si s postupom poradili bez problémov. Poznáme žrebovanie MS tak sa sústred'me na PL. Takýto odkaz nosí v srdci kapitán Steven Gerrard. Po MS pravdebodobne ukončí kapitán LFC reprezentačnú kariéru a boj na MS bude atraktívný, ale nemilosrdný.

V minulom ročníku PL klub predvádzal krásne futbalové momenty, kedy dokázal porazit' Real Madrid, Chelsea, Manchester United, alebo Aston Villu. Benitez hovorí o nových začiatkoch, čo by mohol byt' odrazový mostík k lepším výkonom. Hoci Benitez už neprodukuje rotáciu hráčov, ako po minulé sezóny v kádri má stále Babela, ktorý bol najlepším talentom holandskej ligy, Lucasa, ktorý verím tomu, že ešte svoje kvality ukáže, Glena Johnsona, ktorý si dúfam konenčne uvedomí, že sa má sústredit' na obranu, Gerrarda, ktorý je stále nejlepším záložníkom na svete a obavaného Torresa so statusom najlepšieho útočníka sveta.

Reina, Agger, Mascherano, Aquilani, alebo Carragher sú len doplnením dokonalej Benitezovej mozaiky. Každý hráč po zápasoch vyhlasuje, že im chýba ten povästný futbalový týmový duch a v srdciach duch Billa Shanklyho.

Káder je dostatočne kvalitný, len sa potrebuje dostat' na rovnakú vlnu. Kenny Dalglish prezval kormidlo v akadémií a mladým hráčom určite pomôže. Ngog, Mavinga, Spearing, Irwin, Pacheco, Flora, Eccelston chcú o prvé miesto zabojovat' a pri prítomnosti Dalglisha v klube to nemsuí byt' nereálné. Crouch, Warnock, Guthrie, R.Keane, či Penannt to nemali pri Rafovi jednoduché, ale predsa sa španielský stratég nikdy nevzdáva svojich ideálov.

Novú finančnú injekciu pre klub by mohlo zabezpečit' predaj hokejového klubu Montreal Canadiens a baseballového Texas Rangers , ktorého spolumajitelia sú majitelia aj LFC . Gillet a Hicks chcú naozaj pomôct' klubu, alebo si len chcú finančne privyrobit'?

Už aj majitelia vidia, že futbalový trh znamená obrovské množsto peňazí z čoho bude niekol'ko percentný výnos. Benitez vždy prizvukoval, že nesúhlasí s pristúpom klubov akými sú Man.City , alebo Real Madrid. Futbal sa stal obrovským obchodom a náš klub to môže pocítit' v pozitívnom zmysle.

Zimné prestupové obdobie sa blíži a dúfajme že okrem peňazí bude mat' Benitez aj štastie v podpísaní nových hráčov. Osobne by som privítal posilu do obrany , zálohy aj útoku. Sol Campbell je síce už za zenitom, ale jeho skúsenosti by pomohli v riešení štandarných situácií. Takto si predstavujem cestu, ako vynulovat' náš jediný nedostatok a to inkasovanie po štandardných situáciach.

Mien sa vysytuje čoraz viac, ale len Benitez má to právo rozhodnút', kto klub posilní. Do konca Barclays Premier League je d'aleko, navyše počas afrického pohára futbalisti z čela tabul'ky opustia klub pre svoju vlast'. Zoslabnutá bude Chelsea, Arsenal aj Manchester City. PL už nemá žiadných outsiderov, lebo ako vieme, vo futbale sa môže stat' čokol'vek. Tešme sa na d'alšie kroky Gerrarda s Torresom a fandíme od zápasu k zápasu. Každý bod je dôležitý.

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook