pivovar helf

Skončila ďalšia séria

Blog3

Ťažko sa píšu riadky aj deň po zápase, nieto ešte pár okamihov po ňom. Veľká vďaka za Rewiev, ktoré Erik v ťažkom okamihu bravúrne zvládol.

Uprostred tohto týždňa bola popolcová streda, ktorú často voláme škaredá streda. To ma podnietilo k tomu aby som dal prívlastok aj ostatným dňom v tomto týždni. Pondelok keď sme čakali na zápas v lige Majstrov by som teda nazval vyčkávací. Utorok radostný. Štvrtok  obyčajný, piatok netrpezlivý, sobota ... kurňa škaredá !!

V sobotu Bohužiaľ pokračovala naša séria neúspešných zápasov na Anfielde. Napriek tomu, že sme tak veľmi chceli opačný výsledok práve proti mestskému rivalovi, ktorého ja a pár mojich priateľov označujem pojmom Teplákoši. Práve tento náš súper bol totiž na začiatku našich strát na stopérskych pozíciách.

Všetko sa ale začalo v lete, keď na odchode z  klubu boli okrem iných hráčov aj Dejan Lovren a Nathaniel Phillips. Prvý odišiel, transfer druhého sa nepodaril. V A-tíme zostali traja stopéri, z ktorých dvaja sú náchylní na zranenia. Ako prvý sa na listinu zranených dostal paradoxne Virgil po zákroku  Pickforda. Po ôsmom kole Premier League sa zranil na reprezentačnom zraze Gomez. Najsmutnejšia na oboch zraneniach je skutočnosť, že nám stopérska dvojica zo základnej zostavy vypadla do konca sezóny. V tomto okamihu sa v plnej nahote odhalil fakt, že sme v lete Lovrena nenahradili. Na pozíciu stopéra sa posunul Fabinho, pri ktorom sa striedali Matip, Phillips, Rhys Williams. Odchodom stopérskej dvojice VVD – Gomez sa zmenil systém bránenia a teda aj celej našej hry. Tým že bránime hlbšie hráčom vpredu sa ťažšie robí pressing, útočníci nemajú takú podporu. V strede ihriska začal chýbať Fabinho, neskôr aj Henderson. Napriek nepresvedčivým výkonom, rovnako tak výsledkom sa Liverpool pohyboval na horných priečkach tabuľky, v decembri dokonca na jej špici. To pravdepodobne upokojilo, uspalo vedenie klubu na čele s majiteľmi.

Napriek tomu, že všetci fanúšikovia si želali posilu na stopérskom poste, začiatkom januára sa na prestupovom trhu zo strany The Reds nič neudialo. Po ďalších neúspešných výsledkoch v januári sa konečne ľady pohli. Nezískali sme adekvátne náhrady za VVD a Gomeza, pretože našim majiteľom na účet netečú petrodoláre, dokonca ani Ruble. Do tímu prišli Davies s Kabakom. Je to však aspoň nejaká záplata, a na jej hodnotenie si počkajme do konca sezóny.

Keď sa už zdalo, že medzi zranenými hráčmi budú figurovať iba dlhodobo zranení, začali pribúdať nové zranenia takže sa počet zranených hráčov vyšplhal opäť na číslo 10, čo nebolo prvý krát v tejto sezóne. Ak k tomu prirátame „prajnosť“ rozhodcov a VAR systému je postavenie Liverpoolu v tabuľke stále prijateľné. No nie pre rôznych kuvikov a mrdky. Napríklad nejaký „Roy“ označil tieto fakty za vyplakávanie a celý tím Liverpool za zlého šampióna. Nie, rozhodne nechcem tvrdiť, že za všetko môže VAR a rozhodcovia, ktorí nás poškodili. Je jasné, že keby naši hráči premieňali strelecké príležitosti efektívnejšie, boli by výsledky lepšie a s veľkou pravdepodobnosťou by sa aj hráčom vrátila pohoda na kopačky. Chcem len poukázať na to, že v tomto okamihu je tu systém s VARom a rozhodcami, ktorí to našim hráčom jednoducho „nezľahčujú“.

Keď sa v minulej sezóne zranil v City Laporte, tak nikto neoznačil reči Guardiolu za vyplakávanie. V tejto sezóne prišiel Liverpool o troch stopéroch a ďalší hráči sa na tomto poste zranili – zrazu je optika úplne iná. Od deviateh kola premier League hráme bez našej prvej stopérskej dvojice. Na tomto poste sa zranilo už 5 hráčov. Ak by sme mali byť úplní tak šiestym je Davies, ktorý sa zranil na tréningu, siedmym Rhys Williams, zranený počas novembrovej reprezentačnej prestávky anglického tímu do 21 rokov.  Vďaka tomu sa v doterajších 25-tich kolách Premier League  predstavilo 11 stopérskych dvojíc v základnej zostave Liverpoolu. Včerajší zápas dohrala dvanásta stopérska dvojica. Ak k tomu prirátame zápasy Ligy Majstrov a pohárové zápasy, tak máme 16 rôznych stopérskych dvojíc v tejto sezóne. Pre zaujímavosť, najväčší počet zápasov Liverpoolu v lige doteraz odohrala dvojica Fabinho – Matip (6zápasov). Najvyťaženejším hráčom uprostred obrany je Fabinho, ktorý napriek svojmu zraneniu odohral v tejto sezóne na tomto poste 12 ligových zápasov + 6 zápasov v pohároch. Jediným stopérom, ktorý sa v tejto sezóne nezranil je Nathaniel Phillips. V Premier League odohral 7 zápasov, 5 krát v základnej zostave, dvakrát ako striedajúci hráč.

Aké má možnosti Jürgen Klopp ? Na stred obrany mu zostala dvojica nových stopérov. Do poľa niekoľko unavených hráčov, ktorým sa napriek ich snahe lepí smola na kopačky. V poslednom zápase sa navyše zranil kapitán tímu Jordan Henderson. Momentálne sa čaká na lekárske vyšetrenia, ktoré určia rozsah jeho zranenia. Koncom mesiaca, najneskôr začiatkom marca by mohli byť pripravení na zápas Fabinho s Jotom. Kloppovi môžeme vyčítať tvrdohlavosť ale, nezabudnime, že hráčov má dennodenne na očiach pri tréningu. Má teda lepšie informácie ako my všetci za monitormi svojich PC. Navyše už neraz dokázal, že sa futbalu rozumie. Nezostáva nám nič iné iba veriť, že sa mu spolu s hráčmi opäť podarí vrátiť na víťaznú vlnu. Nebuďme ako malí „Roykovia“, ktorí tu budú kydať do vlastných radov a maľovať čerta na stenu už teraz.

Čo sa týka označenia tohto týždňovej nedele. Včera vyhrali teplákoši derby zápas čím ukončili sériu 23 vzájomných zápasov, v ktorých Liverpool nebol porazený. Smutné na tom je, že o výhru sa pričinili hráči, ktorí nám v zápase na jeseň zranili dvojicu VVD, Thiago. Ešte smutnejšie je, že z tých štyroch prehraných zápasov na Anfielde bol náš včerajší súper najslabším tímom. Preto jeden z tipov na prívlastok tejto nedele je:  smutná nedeľa. Zo mňa pomaly ale určite smútok opadáva ...

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook