pivovar helf

We are Liverpool. This means more.

Blog3

Zapínam internet a hľadám diskusie o veciach, ktoré hýbu futbalovým svetom, liverpoolskym svetom. Je to svet, ktorému moje okolie nerozumie, spájam sa v ňom s inými ľuďmi, sú tisícky míl ďaleko a ich tváre nikde neuvidím. Je to akýsi matrix, len nie zelený ale červený. Mám tento svet rád, ľudia v ňom sú moji priatelia, niekedy viac ako rodina a aj napriek tomu o mne ani nevedia. Dnes ale týmto ľuďom nerozumiem. Nedokážem pochopiť slovám, myšlienkam a názorom. Je chyba vo mne alebo v nich? Je to vôbec chyba? Čo ak som jeden z nich, ktorý sa díva na svet čiernymi okuliarmi? Čo ak tieto okuliare nie sú čierne a čo ak to vôbec nie sú okuliare ale reálny pohlad? Asi aj preto píšem tieto vety, pretože chcem hlavne seba presvedčiť, že tomu tak nie je. A o čom to vlastne píšem? Ak poznáš tie momenty keď zaspávaš s horkým pocitom a hovoríš čo sa to deje, čítaj ďalej, ak nie kludne vypni tento web.

Ostal si? Tak ti chcem trocha vynadať. Aj sebe. Posledný zápas som vynechal, ani si nepamätám kedy sa tomu tak naposledy stalo. Už som to jednoducho nezvládol, po zápase so City sa to vo mne zlomilo, všetko čo sme budovali sa zosypalo. Sme bez formy, bez bodov, bez radosti a šťastných momentov. Leicester pre nás nepriniesol nič nové, zas len sklamanie. Ale poviem vám, viete z čoho som bol viac sklamaný? Zo seba. Roky fandím, keď to ide ako po masle, sme najlepší na svete, vyhrávame trofeje a hlavne PL!! Príde kríza a ja opúšťam loď ako taká krysa. Myslel som, že tým ušetrím moje psychické zdravie, aj tak dosť skúšané touto f*cking dobou, ktorá nás všetkých pripravila o toľko nádherných chvíľ, aj tých liverpoolskych. Avšak mal som len výčitky svedomia, že som sa venoval iným veciam a nie fandeniu. Hovorím vám, tu a teraz, radšej sklamanie z hry a prehry ako tento pocit. Fandil som Liverpoolu na 8. mieste po 38. kole, budem fandiť aj dnes, keď nás postihla kríza. Kríza čo dobehne každé mužstvo, aj to najlepšie.

Čo bude ďalej? Keď svojho času City doma prehralo s líškami, hovoril som si, že titul je vo vrecku. Aká márnivosť.. kto si dnes trúfa predpovedať túto súťaž? Ja mám len jeden cieľ, dosť odlišný od toho spred pár mesiacov. Pozrieť si každý zápas s pocitom, že nech prinesie čokoľvek, budem fandiť. Spomeň si na tie futbalové orgie čo sme zažili s Kloppom, spomeň si na Barcelonu, City, Dortmund... Ten chlap si zaslúži našu podporu, nadávajme, kritizujme, ale stojme za ním. A nie len za ním ale za každým jedným hráčom. Necháp to ale zle, nechcem sa zmieriť s tým, že naši súperi sa z nás smejú a že vyzeráme ako Rocky v piatom kole v ringu s Apollom. Som hladný po úspechu a verím tomu, že na Anfielde, v každom jednom hráčovi LFC sa skrýva zviera, ktorý konečne rozdrhne tie reťaze a zničí všetko čo mu stojí v ceste. Dnes zažívame búrku o ktorej sa spieva v našej hymne a je len otázka času kedy zas zažijeme golden sky.

Vrátim sa ešte na úvod tohto textu. Nehľadám len diskusie ale aj články a som sklamaný. Mám rád tento web, sprevádza ma cestou fandenia a bol mi veľa krát aj oporou keď sa veci v živote nedarili. A ja sa teraz pýtam kde sú autori a kde sú články po ktorých sme hladní? Preview, Review, podcast, Ivov blog a sem tam nejaký preklad. To je naozaj všetko? Tak veľká komunita nedá dokopy nič viac? Necháp ma zle, toto nie je kritika na tých čo pravidelne píšu, na ľudí čo sa o web starajú, ale skôr to mierim na tých čo sedia v úzadí a len prijímajú, namiesto toho aby aj niečo dali. Sadni si ku kompu a skús niečo napísať! Vidím v diskusiách okrem hejtu aj veľa rozumných vecí, u mnohých vidím potenciál na pravidelné články. Ber to ako výzvu. Dnes potrebuje Liverpool omnoho viac ako len pasivitu, každý z nás je súčasťou niečoho väčšieho. My všetci sme Liverpool a to znamená viac ako si myslíš.

fanúšik

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook