pivovar helf

Liverpool FC zvolil úspěšnou přestupovou politiku

Blog3

V Liverpoolu sídlí hned dva kluby z Premier League, kromě „našeho“ Liverpool FC i spřátelený klub Everton.


Podívejme se na tabulku, kolik utratily kluby  za poslední dekádu za přestupy:TOP25

 

Zde vidíme, že se Reds zařadili na deváté místo. Což se na první pohled nemusí zdát nijak úžasné, avšak musíme si uvědomit, že tento tým v minulém ročníku Ligy Mistrů dominoval a letos si kráčel pro titul v Premier League. Proto si myslím, že utracená miliarda za přestupy není nijak přehnaná. Obzvláště pak když se podíváme na jednotlivé přestupy.


Ještě zajímavější je, že Liverpool je v této desítce druhý nejlepší v bilanci utracených a inkasovaných peněz za přestupy. Momentálně se jedná „jenom“ o mínusových 300 miliónů euro.

Teď se podíváme na jednotlivé přestupy. Již na začátku musím říct, že je pro mě velmi podivující, za jaké částky Reds sehnali své momentální opory. Zkrátka skauti a oddělení managementu patří k naprosté špičce ve svém oboru.

Když se podíváme na deset nejdražších přestupů v historii klubu, tak zde nalezneme hned sedm hráčů, kteří momentálně tvoří skelet mužstva.

Asi nejzářnějšími příklady jsou Virgil Van Dijk, Sadio Mané a v neposlední řadě Mohammed Salah. Obzvláště pak musím vyzvednout přestup Salaha a Maného. Oba stáli Liverpool okolo 40 miliónů euro, což je vzhledem k jejich výkonnosti neuvěřitelně směšná částka. Navíc starší z dvojice měl v době přestupu teprve pětadvacet let.

A poté je tu samozřejmě Virgil Van Dijk, který nepřestává udivovat a mnohdy připomíná spíše skálopevnou zeď než obránce.

Tuto trojici angažoval Liverpool za necelých 170 miliónů euro. Dnes se jejich hodnota odhaduje na 450 miliónů euro.

Ovšem nic není jednoznačné. I Liverpool se na přestupovém poli párkrát spálil. Za nejhorší nákupy považuji Andyho Carrolla, Christiana Bentekeho a Lazara Markoviče.

Musím vyzvednout i záložní řadu Liverpoolu. Tu vyztužuje James Milner, Jordan Henderson, Fabinho či Wijnaldum. Jako obzláště vydařený počin, pak vybírám Jamese Milnera a Jordana Hendersona. Prvně jmenovaný dokonce přišel jako volný hráč a Henderson přišel za necelých 20 miliónů euro.

V bráně pak máme Alissona, který přišel do klubu za necelých 60 miliónů euro, což za brankáře není málo, ale myslím, že nikdo nepochybuje o tom, že se tento přestup skutečně vyplatil.

Na závěr bych chtěl vyzvednout defenzivu Liverpoolu. Konkrétněji Alexandra Trent Arnolda a Andrewa Robertsona, kteří většinu své hráčské kariéry strávili právě v Liverpoolu.

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook