pivovar helf

Neuvěřitelný vliv Takumi Minamina v Japonsku

Blog3

 

Příchod Takumi Minamina do Liverpoolu vytvořil historii a setkal se s jásotem v jeho rodném Japonsku.Když Minamino podepsal papír o dohodě z Anfieldu, nejen se zavázal svou budoucnost v klubu, ale také se stal prvním hráčem z Japonska, který podepsal v Liverpoolu.Ve své vlasti se jeho podpis setkal se stejnou radostí, rychle osvětlil obrovský vliv a význam, jaký by jeho příchod do klubu měl.Minamino je, samozřejmě, již hvězdou v Japonsku, jeho čas v Salcburku a sleduje obrovské publikum.Debutoval na vítězství Reds ve FA Cupu nad Evertonem a diky tomu se stál devátým hráčem z Japonska,který jsi zahrál v Premier league.A zatímco má mnoho diváků v úmyslu vidět, jak jeho kariéra jde náhoru, ti z japonského oficiálního klubu Liverpool Supporter Club vidí své „sny“, když sledují, jak Minamino hraje pro klub, který milují.Japonsko má základnu fanoušku Liverpoolu a klub v zemi hrál čtyřikrát, to vše na mistrovství světa v klubu, nyní běžně známém jako klubový světový pohár, v letech 1981, 1984 a 2005.

A This Is Anfield hovořil s Yumiko Tamaru, sekretářkou japonského klubu podporovatelů (@lfcjp), aby získal přehled o významu jeho příchodu na hřišti i mimo něj.

 

TakumiMina

 

Jaká byla reakce v Japonsku po příjezdu Minamina do Liverpoolu?

Reakce na přesun Minamina do Liverpoolu byla v Japonsku masivní a jeho příchod určitě přiláká další japonské fanoušky.Když Liverpool oznámil podepsání Minamina, zasáhl titulky ve všech médiích a od té doby se více japonských sportovních médií začalo zabývat příběhy o Liverpoolu.Od jeho podpisu jsou zprávy o Minaminu nebo Liverpoolu každý den.Liverpool je nyní v Japonsku velký!Jsem administrátorem webových stránek a počet návštěvníků našeho webu byl kolem 1200 za týden před oznámením Minamina, ale od té doby to bylo kolem 7400.Mnoho lidí nás také kontaktovalo a ptalo se, jak získat vstupenky Liverpoolu na zápas!

Co pro vás znamená vidět hráče z Japonska hrát za klub, který podporujete?

Jako japonský fanoušek Liverpoolu je opravdu skvělé mít v Liverpoolu japonského hráče.Je těžké popsat, jak jsem se cítila minulou neděli (proti Evertonu), když jsem ho viděla stát v tunelu hráčů, kopat do míče, a hrát před Kopem.Nemohla jsem si pomoct, ale brečela jsem.Nikdy jsem si nepředstavovala, že by se něco takového stalo. Japonský hráč hrající za Liverpool !!! Dokonce i teď to vypadá, jako sen.Liverpool FC je rodinný klub a vždy jsem se cítila blízko klubu a města Liverpoolu. Ale teď, když se připojil, cítím se mnohem blíže klubu a hráčům.Myslím, že teď se všichni japonští fanoušci Liverpoolu cítí stejně. Je to opravdu skvělý pocit.

Jaká jsou vaše očekávání pro jeho kariéru v Liverpoolu?

Skutečnost, že máme nejlepší přední trojku na světě, mu ztěžuje se dostát se do zákládni jedenactky.Je pravděpodobné, že bude startovat v zápasech proti týmum ze spodku ligové tabulky aby Klopp dát odpočinout hráčum jako Firmino,Mane a Salah.Ale na Minaminu je dobré, že je všestranný hráč. Může hrát v jakékoli útočné pozici a myslím si, že jeho všestrannost mu relativně usnadní možnosti hrát.Bylo by skvělé, kdyby mohl zářit, asistovat a dávat góly.Ale nechci, aby cítil příliš velký tlak. Chci jen, aby si užil trénink s nejlepšími světovými hráči a hrál před nejúžasnějšími fanoušky na světě, naučil se hodně od svých spoluhráčů a manažera a zlepšoval se jako fotbalista.

Jak významný bude podle vás jeho dopad v Japonsku?

Když najdete děti hrající fotbal v Japonsku, uvidíte, že většina z nich nosí soupravy Barcelony nebo Realu Madrid.Ale myslím, že pokud bude klub vzkvétat, začnou nosit Liverpoolové soupravy více dětí.V Japonsku máme fotbalovou školu LFC, která má téměř 400 dětí a museli snít o tom, že budou hráčem Liverpoolu.Ale teď si myslím, že být hráčem Liverpoolu, není pro tyto děti sen o nic víc.Myslím, že je to obrovské pro japonské děti, které hrají fotbal.Minamino bude velkou inspirací i pro ostatní japonské hráče.Myslím, že více japonských hráčů se zaměří na hraní v klubech Premier League a věřím, že pokud bude více hraču hrát v nejlepší světové fotbalové lize, zvýší se tak standard japonského fotbalu.

Ještě jednou díky Yumiko, můžete sledovat oficiální japonský klub podporovatelů Liverpoolu na Twitteru a Facebooku.

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook