pivovar helf

liverpoolske kloppoviny 3

Blog3

Liverpool je ako droga, chceme aby naši hráči hrali každý deň. Škoda, že je to nemožné, na druhej strane aspoň sa s nami naše ženy nerozvedú. Pre niekoho našťastie, pre iného žiaľbohu. O to viac ma teší keď vidím, že je medzi nami čoraz viac fanúšičiek, len tak ďalej! Ale k veci. Poriadny absťák zažívam vždy počas reprezentačnej prestávky, sledujem národné tímy, no nedá sa to porovnať s LFC. Tobôž sa to nedá porovnať s momentálnym slovenským nároďákom. Nemôžem im prísť na chuť a po odchode starej gardy  sa čoraz menej zaujímam o tieto zápasy. Naopak, teší ma eufória a úspech bratov Čechov. Veľká gratulácia k postupu. Mám množstvo kamarátov z Česka a necítim žiadnu rivalitu, naopak cítim povinnosť fandiť aj na ME. Lepšou správou ako český postup bol už len fakt, že sa prestávka konečne končí a my sa môžeme opäť sústrediť na našu milovanú PL. Ako hovoríme u nás pod Tatrami, prvý zápas po repre pauze býva ťažký, preto sa cez víkend drž fľašky! Predtým sa ale posaď a prečítaj si pár viet.

Ó, Mané Mané!

Som našim hráčom nesmierne vďačný, keď mi sami dajú inšpiráciu napísať o nich pár riadkov. Naposledy to bol Milner a tentokrát ma motivoval Mané. Osobne som si to nevšimol, nebyť skvelého postrehu Kiky v jednom z jej článkov. O čom je reč? Ešte v zápase s United po Lallanovom góle (divne to znie, však?) ho Mané doslova ťahá späť na ihrisko. „C'mon, čo toľko oslavujete, poďme si po výhru!“ povedal si Sadio. Ukážková symbolika zmýšľania nášho momentálne najlepšieho ligového strelca. Mám ho veľmi rád ako človeka. Je skromný, usmiaty, vie odkiaľ prišiel a koľko toho musel obetovať. Vyšlo už niekoľko článkov o tom aké mal ťažké podmienky v Afrike, aké náročné bolo sťahovanie do Európy a aké sklamania zažíval počas kariéry. Ťažké životné skúšky ťa môžu buď položiť alebo z teba spraviť lepšieho človeka, myslím že u Maného platí jednoznačne druhá možnosť. Nedávno mal krásne vyjadrenie o tom, ako nepotrebuje drahé autá alebo luxusné dovolenky. Naopak, snaží sa aby jeho rodina bola šťastná a spokojná. Aké krásne, že? Hlavne v časoch, keď sa už skromnosť a slušnosť veľmi nenosí. Dokázal to aj počas tohto reprezentačného zrazu, kedy pomáhal s odnášaním vody z tímového autobusu – áno, dobre čítaš, najväčšia hviezda a superstar PL. Okrem toho, že je dobrý človek je aj výborný futbalista. Dovolím si povedať, momentálne náš najlepší. Brilantný smerom dopredu, poctivý a obetavý dozadu. Hladný po úspechu - presne takýchto hráčov potrebujeme. Veľmi hlúpo, až primitívne zneli slová Pepa Guardiolu, ktorého mimochodom veľmi rešpektujem, že Mané je simulant. Takéto vyjadrenia sú nebezpečné. Nuž, Kamerunčan mu to vrátil najlepším možným spôsobom. Nemyslím si, že niekto z kádra LFC bol s vyššie spomínanou remízou na Old Trafford spokojný, určite chceli všetci vyhrať, ale Maného gesto sa stalo akýmsi symbolom túžby po víťazstve. Želám si, aby ostal takýmto inšpirujúcim hráčom do konca kariéry a inšpirujúcim človekom navždy.

Kedy sa dočká(me)?

Písal sa rok 2005 a po úžasnom finále v Istanbule bola na dosah jedna z najväčších tragédii akú si fanúšikovia po celom svete ani nevedeli predstaviť. Ikona, kapitán a Scouser v jednej osobe nemal veľmi ďaleko od prestupu k Mourinhovi do ropáckej Chelsea. Fú, až ma striaslo keď si na to spomeniem. Ale nie, teraz klamem, nespomínam si na to, lebo v tom čase bolo moje fandenie ešte v plienkach. Avšak keď som o tom čítal v Gerrardovej knihe, nevyhol som sa predstave ako by to pre Stevieho dopadlo kebyže naozaj kývne na veľkorysú ponuku. Na 100% by PL vyhral, jedinú chýbajúcu klubovú trofej v jeho vitríne. Určite by si tento úspech zaslúžil, na druhej strane získal omnoho viac, srdcia a rešpekt všetkých generácii naprieč celým futbalovým svetom. Príbeh našej ikony je tak trochu smutný. S nostalgiou spomínam na časy keď brázdil ihriská, bojoval a drel, takého hráča bohužiaľ už nikdy nebudeme mať. Príbeh ale neskončil rozlúčkou na Anfielde v jeho posledný zápas, stále pokračuje. Cez Kaliforniu a krátku anabázu u mládeži LFC si ho vybrali jazdci z Glasgowa. Červené srdce neuveriteľne zapadlo do modrých farieb najväčšieho mesta v Škótsku. Okamžite som sa stal ich fanúšikom a o to viac ma teší, že dáva nádej našim mladým talentom ako napríklad Ojo alebo predtým Kent. Odporúčam všetkým pozrieť pár zápasov Rangers, buď v domácej lige alebo v pohárovej Európe. Gerrard vie čo robí, jeho tím má silu, charakter, hráči bojujú a niet pochýb aký veľký vplyv má na nich práve naša ikona. Výborný trénerský štart v jeho novej kariére. Jazdci to môžu dotiahnuť veľmi ďaleko, všetci prajeme našej bývalej osmičke vytúžený ligový titul. Síce za modré farby ale mal by pre nás všetkých veľkú váhu. A aby sme nezabudli akým bol skvelým hráčom, pred niekoľkými týždňami si Stevie obul kopačky a vybehol na trávnik. Opäť to bol ten starý dobrý líder. V rámci charitatívneho zápasu sa proti sebe na Ibrox Stadium postavili legendy Rangers proti legendám Liverpoolu a práve Gerrard bol ústrednou postavou. Tomuto chlapovi budem fandiť zakaždým, aj keď bude hrať s kamošmi na dvore šípky.

STEVIEG

Divadlo Anfield.

Nikto nepochybuje o tom, aký je náš stánok nádherný, veľkolepý a aká skvelá atmosféra vie na ňom panovať. Želám každému nech ho aspoň raz v živote navštívi. Zápasy so City, United, Evertonom v lige alebo európske noci v CHL vedia priniesť nezabudnuteľné zážitky. Ale tí, ktorí sú už v dianí nejaký ten piatok vedia, že Anfield je niekedy za očakávaniami. Všimol som si v diskusiách príspevok fandu, ktorý opisoval Main Stand ako miesto plné turistov.  Bohužiaľ je to realita všetkých štadiónov veľkých klubov. Na jednej strane zisky, na druhej atmosféra. Prísť na zápas, odsedieť si ho v tichu, alebo horšie, natáčať si ho na telefón, prípadne robiť celý čas selfie je pre mňa nepochopiteľná stupidita, ale hold, je to obraz dnešnej doby. Nemusíte byť priamo na štadióne aby ste cítili a počuli ten rozdiel. Je to badať aj cez TV, mám preto rád zápasy kedy je proste hlučno. Zväčša to býva, ako som spomínal, vo veľkých zápasoch alebo keď na Anfield dorazia dobrí fanúšikovia súpera. Čo to znamená dobrí? Jednoducho takí, čo povzbudzujú svojich, veľakrát aj navzdory zlému výsledku. Takým boli aj fans z Genku. Od prvej minúty bolo jasné, že Belgičania si prišli zápas užiť a bolo ich počuť. Doslova mi učarovali gólovou oslavou, kedy spievali fantastický chorál na svojho kanoniera. Tanzánsky rodák Samatta sa trafil parádne, podobných gólov nastrieľal mnoho a tak si zaslúžene môže užívať svoju vlastnú pieseň (názorná ukážka čas 1:40 https://www.youtube.com/watch?v=baN2Szv5AkY). Belgičania tak prispeli k dobrej atmosfére vo spomínanom zápase. Síce sledovali na zelených doskách skvelý výkon svojich 11 hrdinov, ale nesedeli na Anfielde ticho ako v divadle.

Dámy a páni, kupujte letenky do Liverpoolu.

Chcem sa vám všetkým s niečím priznať. Nie, nie je to žiadna téma o alkohole (tentokrát). Za prvé, som veľký romantik a za druhé v roku 2020 sa to všetko zlomí. So všetkou pokorou a skromnosťou vám hovorím, že sa to v tento magický rok po 30. rokoch podarí. Dlho som váhal, či napísať tieto riadky, ale inšpiroval ma parádny článok z dielne thisisanfield.com od Mareka. Myšlienky z neho úplne opantali moju myseľ. Neexistuje lepší futbalový príbeh ako je ten náš. Z dna až na vrchol, v jednej súťaži sme to dokázali, prečo nie aj v tej ďalšej? Zápas so City sme zvládli až príliš dobre, samozrejme boli aj chyby ale po taktickej stránke Jürgen jasne zatienil španielskeho lodivoda. Opäť sme sa o niečo vzdialili úhlavnému nepriateľovi, ale mali by sme sa pozerať skôr dopredu ako dozadu. Zaváhania prídu, rovnako ako zranenia ale Klopp má oproti minulým rokom niečo navyše. Okrem srdca a emócii je to rozum. Učí sa zo svojich chýb, hráme viacej takticky, jeho striedania majú zrazu zmysel, nie je to vždy na 100% ale za všetko hovorí len dvojbodová strata. Žeby bol za tým aj vplyv Pepa Lijndersa? Možno si to tohto chlapa v porovnaní so Željkom Buvačom prelustrujeme v ďalších pokračovaniach. V každom prípade momentálne vidíme najlepší Liverpool za posledné desaťročia. Požičiam si slová Iva Sobotku, „Teď nebo nikdy!“. A na záver moje slová: priatelia, kupujme v máji letenky do Liverpoolu, kupujme lístky na St. James' Park, organizujme zrazy, bookujme bary, šetrime na oslavy pretože titul si už nenecháme ujsť!                

Jose is coming!

Nedá mi ešte sa nevyjadriť k horúcej novinky. Pochettino out, Mourinho in. Najskôr som sa nad tým pousmial a povedal si že ďalší Mourinhov prepadák a niekoľko rokov nestability pre Spurs. Ale! Ale Mourinho nie je idiot, aj keď sa tak vo väčšine prípadov správa. V štúdiu ako komentátor pôsobil seriózne a jeho výroky mali logiku. Má výsledky, úspechy, tituly. Posledné dva angažmány mu nevyšli, no popravde neviem kto by v tom čase uspel v United. Naopak Spurs má po rokoch sťahovania opaskov pripravený veľký balík peňazí, ktorý samozrejme José so všetkou „skromnosťou“ využije. A netreba zabúdať, že aj momentálny káder je viac než silný. Preto si myslím, že spojenie Spurs s Portugalčanom na lavičke môže klapať. Možno to bude talianske manželstvo, no podľa môjho názoru plodné. Vznikne konkurencie schopné mužstvo a s príchodom horkokrvného kouča prichádza na sever Londýna konečne aj tak dlho hľadaná víťazná mentalita. Nie tento ale nasledujúce roky treba s kohútmi jednoducho počítať v hre o titul. A čo Pochettino? Je to dobrý tréner, robotu si nájde o to sa báť nemusí. Viem si ho predstaviť napríklad v Arsenale. Samozrejme žartujem J

A aby som to zakončil Liverpoolom. Twitter mal zas bohatú ponuku. Vybral som tento neskutočný rozhovor (teraz by sa naozaj hodilo na miesto poslednej vety rozhovoru nadpis posledného odstavca týchto liverpoolskych kloppovín).

https://twitter.com/i/status/1196716932965253120

YNWA!

Feri

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook