pivovar helf

Nešťastné zimní pauzy

Blog3

V Kloppově éře jsme již poněkolikáté zažili, že si náš tým udělal během zimních měsíců čas na pobyt v teplých krajinách. V minulých letech si to „zajistil“ díky předčasnému vyřazení z FA cupu, přičemž delší pauza, která takto vznikla, byla využita k tréninku ve Španělsku.

Add a comment

Číst dál: Nešťastné zimní pauzy

Doba sklizně

Blog3

 

Z časových důvodů jsem až teď schopen zhodnotit uplynulé období od zápasu S Manchesterem United. A upřímně řečeno, ještě před měsícem bych nečekal, že tón mého článku bude tak optimistický a už vůbec ne, že hned po prvním únorovém víkendu ztratím všechny zábrany a budu s velkým předstihem kupovat na květen letenky do Liverpoolu na oslavy titulu. Vzhledem k těžkému vylosování a početné marodce jsem ještě na Nový rok fakt nevěřil, že z období do historické zimní přestávky vyjdeme bez ztráty kytičky, a že naopak Citiziens, coby jediný reálný konkurent v boji o ligový titul, ztratí nejprve dva body remízou doma proti Crystal Palace, a těsně před zimní přestávkou dokonce všechny tři na půdě trápícího se Tottenhamu. A co víc, nevypadli jsme ani z FA cupu, i když jsme k tomu ve značně obměněné sestavě potřebovali dva zápasy s třetiligovým Shrewsbury.

Add a comment

Číst dál: Doba sklizně

Neuvěřitelný vliv Takumi Minamina v Japonsku

Blog3

 

Příchod Takumi Minamina do Liverpoolu vytvořil historii a setkal se s jásotem v jeho rodném Japonsku.Když Minamino podepsal papír o dohodě z Anfieldu, nejen se zavázal svou budoucnost v klubu, ale také se stal prvním hráčem z Japonska, který podepsal v Liverpoolu.Ve své vlasti se jeho podpis setkal se stejnou radostí, rychle osvětlil obrovský vliv a význam, jaký by jeho příchod do klubu měl.Minamino je, samozřejmě, již hvězdou v Japonsku, jeho čas v Salcburku a sleduje obrovské publikum.Debutoval na vítězství Reds ve FA Cupu nad Evertonem a diky tomu se stál devátým hráčem z Japonska,který jsi zahrál v Premier league.A zatímco má mnoho diváků v úmyslu vidět, jak jeho kariéra jde náhoru, ti z japonského oficiálního klubu Liverpool Supporter Club vidí své „sny“, když sledují, jak Minamino hraje pro klub, který milují.Japonsko má základnu fanoušku Liverpoolu a klub v zemi hrál čtyřikrát, to vše na mistrovství světa v klubu, nyní běžně známém jako klubový světový pohár, v letech 1981, 1984 a 2005.

Add a comment

Číst dál: Neuvěřitelný vliv Takumi Minamina v Japonsku

Nebuďme zbytečně skromní

Blog3

Dnes začnu trochu netradičně, vzpomínkou na sezónu 2008-09, kterou si mnozí z nás stále ještě dobře pamatují. Tehdy náš tým kolem Gerrarda a Torrese, pod vedením Rafy Beniteze hrál výborný fotbal, a kdyby o mistrovském titulu rozhodovala minitabulka nejlepších týmů, tak by jej tato parta získala. Liverpool však skončil nakonec až druhý za tradičním rivalem, Manchesterem United, navzdory tomu, že jej v obou vzájemných utkáních porazil. Bylo to o to bolestnější, že náš nesmiřitelný soupeř zdaleka nehrál tak dobře, ale jeho hráči měli za sebou léta úspěchů a nastřádané sebevědomí na rozdávání, byli zvyklí vítězit. Pamatuji si, že velké množství střetnutí vyhrávali s odřenýma ušima 1:0, ale vycházelo jim to. Za sebe jsem přesvědčen, že jim k mistrovskému titulu pomohlo i to, že jejich soupeři k nim měli tehdy přehnaný respekt. Na nás si v oné sezóně přece jen víc věřili, a i díky tomu se občas povedlo některému papírově slabšímu týmu urputnou hrou obrat Liverpool o body, což v konečném efektu o titulu rozhodlo.

Add a comment

Číst dál: Nebuďme zbytečně skromní

Shanklyho poučka v praxi

Blog3

 

Billa Shanklyho jsem na naší lavičce už ani já nezažil, ale některé výroky této charismatické osobnosti jsou notoricky známé. Patří mezi ně i slova o tom, že v Liverpoolu existují dva výborné týmy, Liverpool FC a jeho rezerva. Jistě to tehdy myslel s nadsázkou, ale jestli se shora na nedělní pohárový zápas na Anfieldu díval, tak musel být mile překvapen, jak se jeho slova po zhruba 50 letech potvrdila v praxi. Ale ještě tři dny předtím jsme odehráli důležité ligové střetnutí proti ambicióznímu nováčkovi ze Sheffieldu, tak nejprve něco k tomuto měření sil. 

Add a comment

Číst dál: Shanklyho poučka v praxi

Pohádkový kalendářní rok

Blog3

 

Tak nejprve malá rekapitulace toho, co se odehrálo po našem postupu do další fáze Ligy mistrů, což jsem naposledy na těchto stránkách stačil zhodnotit. Po návratu ze Salzburgu jsme si nejdříve protrpěli utkání proti Watfordu, které jsem neviděl kvůli rodinné oslavě celé, odskočil jsem si až na poslední půlhodinu. Nenapíšu k tomu asi víc, než co zaznělo z více stran, tedy že za plný bodový zisk vděčíme z velké části střelecké neschopnosti soupeře. Jeho výkon nebyl jinak vůbec špatný, a že na poslední místo tabulky PL, kde se v tu dobu nacházel, nepatří, dokázal v dalších utkáních, ve kterých už začal dávat góly.

Add a comment

Číst dál: Pohádkový kalendářní rok

Úspěšné rotování

Blog3

Hned tři dny po gólově bohaté výhře v Merseyside derby jsme se představili na hřišti Bournemouthu. Před zápasem jsem byl optimističtější, než obvykle, protože jsem věděl o početné marodce v řadách soupeře, která zasáhla i některé jejich klíčové hráče. A navíc za ně nemohl nastoupit ani Harry Wilson, kterého jsme jim půjčili na hostování, a vede si tam velmi dobře. V sezóně 2016 - 2017 jsme sice proti tomuto soupeři oba zápasy pokazili, ale i tak si myslím, že způsob hry tohoto týmu z jihu Anglie nám vyhovuje. Důkazem toho je, že všechna vzájemná střetnutí v uplynulých dvou sezónách Liverpool jednoznačně vyhrál. Neznervóznila mě po utkání s Evertonem ani další rotace v naší sestavě, naopak, nebyl jsem určitě sám, kdo dlouhodobě cítil rozpaky z toho, že nastupujeme pořád v podobném složení. Že se naše hra během podzimních měsíců dostala do jakéhosi stereotypu, na který se soupeři dokázali připravit. Sice jsme díky kvalitnímu hráčskému kádru a silné mentalitě dokázali nakonec ve většině předchozích zápasů strhnout vítězství na svou stranu, ale v poslední době šlo už téměř pravidelně o jednogólová vítězství, na která jsme se hodně nadřeli. Obměna týmu pro zápas s Evertonem vnesla do naší hry značné osvěžení, městského rivala totálně zaskočila, takže proč v tom nepokračovat, když se tolik osvědčila. Dovedu si navíc představit, jak bylo pro dlouholetého manažera domácích složité se na nás připravit, když mohl jen složitě odhadovat, jaká jedenáctka Liverpoolu se proti jeho svěřencům postaví.

Add a comment

Číst dál: Úspěšné rotování

Bleskové zprávy

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

Johnson ukončil kariéru

Anglický internacinál Glen Johnson, který působil v Liverpoolu FC mezi léty 2009 až 2015 a s klubem  vyhrál v roce 2012 Ligový pohár, ukončil ve 34 letech profesionální kariéru.

gel 260x350

Facebook