pivovar helf

20 otázek pro…Arnošt

 

LiverbirdUponMyChest

V sedmém díle jsme vyzpovídali Petra Ouhrabku, alias Arnošta, který čas od času přispěje do diskuze. Jedná se o člověka, který má velmi blízko novinařině, tedy počtení je to tentokrát poměrně obsáhlé.

  1. Co Tě ke klubu, jakým je LFC, dovedlo?

Tak v mém případě je to jedno jméno. Patrik Berger. Vyrůstal jsem v době, kdy jsem měl tu možnost zažít českej fotbal na vrcholu. V 96 roce jsme si všichni venku za barákem hráli na Nedvěda, Poborskýho nebo Šmicera. Mně se vždycky líbil „Páťa“ a jeho nekompromisní levačka. Když přestoupil do Německa, fandil jsem Dortmundu, i proto, že měl netradiční fosforové dresy a hrál parádní fotbal v čele s Andreasem Möllerem. Pak přišlo podařené Euro v Anglii a po něm přestup Patrika do Liverpoolu. O týmu jsem toho moc nevěděl, ale moc se mi líbil stadion Anfield a atmosféra na něm. Z různých časopisů, hlavně z ProFootballu jsem se postupně dočítal různé historické milníky o tragédiích Heysel, Hillsborough, o titulech v 80.letech – no začal mi ten klub pomalu, ale jistě přirůstat k srdci. V roce 99 pak přišel do týmu další český fotbalista Vladimír „štístko“ Šmicer, a když pak o rok později vyhrál Liverpool treble, nebylo už úniku. Dlouhá léta jsem měl nad postelí plakát Bergera, Šmicera, Fowlera a Emila Heskeyho s pohárem UEFA. Když se pak ke mně dostala počítačová hra Fifa 99, bylo jasné, s kým tu sezónu rozehraju. Do dneška si pamatuji jména borců, se kterými jsem ty soupeře ničil. V bráně David James, před ním Carragher, Redknapp, Ince, McManaman, jidáš Owen, a samozřejmě Berger. Fifu hraji i po 20 letech a dres jsem stále nezměnil.

2. Zcela jednoduchá otázka – proč LFC čeká 28 let na titul v Premierleague?

Otázka je sice jednoduchá, ale odpověď už tak snadná není. Těžko říct. Nejblíže k němu jsme byli v sezónách 2001/2002, 2008/2009 a 2013/2014. Jeden z nejlepších týmů v novodobé éře měl k dispozici Gérard Houllier a je obrovská škoda, že to tenkrát nedopadlo. Poté přišel Rafa a s ním zápasy, které byly svázané přísnou taktikou, která ovšem přinesla ovoce v podobě výhry v lize mistrů a následně dalšího finále v roce 2007. Bohužel tento rok byl pro LFC přelomový a ne v tom dobrém slova smyslu. David Moores nás prodal dvojici Gillett / Hicks a tito kovbojové nás nechali téměř zbankrotovat. Už tenkrát jsem tušil, že vyškrábat se z těchto problémů nám může trvat další dekádu. To se bohužel potvrdilo. Takže důvody, proč tak dlouho čekáme na titul, jsou ty, že v 90 letech jsme neměli tak dobrý tým. Na přelomu tisíciletí chybělo v některých zápasech to pověstné štěstíčko, protože kvalita tam byla a třetím důvodem již zmíněné americké duo obchodníků, které nám byl čert dlužen. Naposled, když jsme v roce 2014 sahali po titulu, přišlo nešťastné selhání  s Chelsea a Crystal Palace. Tam jsme si to zkrátka nechali utéct mezi prsty, ale takový je sport.

3. Máme za sebou přestupové okno, jak jej hodnotíš?

V minulých letech jsem vždy s napětím sledoval Deadline Day a netrpělivě čekal, koho, že to ještě ulovíme na poslední chvíli. No, co si budeme povídat, poslední roky, zvláště pod Kloppem, jsou celkem čitelné z naší strany a téměř s určitostí víme, že se žádné drámo očekávat nedá. Stejně tak smířený jsem byl i toto lednové období. No a jak ho hodnotit? Patrně většina zdejších diskutujících ho hodnotí negativně a pravděpodobně mají v mnohém pravdu, ale já se přiznám, že ač sleduji fotbal celý život, nevím, jak přestupy fungují. A čemu nerozumím, do toho se nepletu a moc to nekomentuju. Nemám páru, jak moc těžké je nebo není získat konkrétního hráče. Přivedli jsme VVD, což je teprve mimochodem druhý hráč, kterého jsem si do týmu vážně moc přál. Tím prvním byl ještě Fernando Torres, můj velký oblíbenec v Atletiku. Byl jsem tenkrát nadšený, když přišel k nám. Stejně tak to mám s naším holandským obráncem. A tím třetím, koho už delší dobu sleduji a budu happy, až bude mít na sobě červenej dres, je Keita. Na toho si však musíme ještě do léta počkat. Takže můj oblíbený tým přivedl nebo si zajistil služby dvou hráčů, kteří vím, že nás posunou o level výš, stejně jako to kdysi udělal Torres. Takže v tomhle směru jsem velice spokojený. Jestli měl dorazit někdo další? Nevím. Asi to není úplně jednoduché. Pořád se tady koukáte, že konkurence utratila tolik a tolik, že přivedla toho a toho. Mě to upřímně nezajímá. Ano, jsou posty, kde jednoznačně potřebujeme posílit, no pokud to Klopp a jeho tým vyhodnotil tak, že v současné době není k dispozici hráč, který by pasoval do týmu a nebyl za přemrštěnou cenu, tak ok, nemám s tím problém. Zažil jsem už spoustu našich nákupů, které byly uskutečněny z paniky na poslední chvíli a nikdy to žádnou dobrotu nepřineslo. Co se týká odchodů. Před 5 lety přišli spolu Philippe a Daniel a stejně tak spolu i odchází. Udělali pro LFC hromadu práce, je potřeba jim za to poděkovat a přát jim to nejlepší do dalších let. Že za Countinha nepřišla náhrada? Ona asi taková ani neexistuje. Nemyslím si, že by jí měl být Lemar nebo koho dalšího jste tu chtěli. Je půlka sezóny, týmy mají rozehrané své domácí soutěže, evropské poháry, chápu, že to není snadné. Víc mě možná mrzí odchod Pepijna Lijnderse, který měl našemu týmu co dát, nicméně jeho nová životní etapa se musí respektovat. Ejaria, Grujic, Kent, Wilson mají nová hostování a bude zajímavé je sledovat, jak se jim bude dařit. Nebudu tedy psát, že to bylo bůhvíjak úspěšné přestupní okno, nebylo, vždycky to může být lepší, ale nijak tragicky, jako většina z vás, to také nevidím.

4. V nadcházejícím zápase se Spurs si Firmino při kung-fu oslavě gólu natáhne tříslo a Alli prošlápne Salahovi kotník. Oba dva na několik týdnů out. Jak poskládáš sestavu a lavičku (!) do dalších zápasů, co se ofenzivních hráčů týče?

Tak snad to bude alespoň vítězná branka, když už přijdeme o Roberta na tak dlouho. A je fakt, že u Alliho sleduji už delší dobu, že ač je to geniální hráč, umí to být taky pěkný grázl, kterému není zákeřnost úplně cizí, tak doufám, že se tento scénář pochopitelně nenaplní. Každopádně já bych se nebál dát šanci Woodburnovi se Solankem. Dokážu si velmi reálně představit, že vpředu na hrotu může Dominic být, na křídlech Sadio a Ben. Nezatracoval bych ani Ingse, minimálně jako žolík z lavičky mi přijde jako ideální typ. Je jasné, že když tito hráči nedostávají tolik prostoru, tak ta herní praxe chybí. Z pohárů jsme vyletěli, není moc kde je zkoušet. Musíme je hodit do vody. Pokud by přišel na řadu ten hrůzný scénář, který jsi uvedl, tak věřím, že hráči z druhého sledu by nezklamali. Nehledě na to, že dopředu by se pochopitelně mohl posunout Ox, který hru na křídle také zvládá.

5. Pár čísel – za posledních 7 let od nástupu FSG čisté saldo přestupů je 3x nižší než u MU a skoro 4x nižší než u MCity. Za poslední dvě sezóny jsme na nule. Minusové saldo, jako má provinční Everton tuto sezónu, LFC nemělo ještě nikdy. Co to vypovídá o ambicích našich majitelů?

Jsem a budu vždy vděčný FSG, které nám pomohlo se jako klubu finančně stabilizovat. Za to jim ten dík upřít nelze. Přesto si myslím, že toto nejsou majitelé, se kterými bychom se mohli rovnat těm nejmocnějším. A to my přece chceme, ne? Myslím, že i oni sami to ví, přesto mají momentálně v rukách projekt, na kterém nemůžou prodělat. Je dle mého pouze otázka času, kdy nás s obrovským ziskem prodají. Jako fanoušek jsem rád, že rozšiřují Anfield, vylepšují tréninkové zázemí a nastavili zdravou ekonomiku v klubu, která není založená na přemrštěných platech. Nicméně nemůžu přehlížet, že jsme byli v lize mistrů od roku 2010 pouze dvakrát a že vitrína s trofejemi je zaprášená, až to hezký není.

6. V tomto přestupovém okně opět padl zimní rekord, kluby v Evropě utratily přes miliardu eur, polovinu z toho má na svědomí Anglie. A to jsem mnohokrát slyšel, že v lednu nejsou hráči k mání. Očekáváš s narůstajícími příjmy klubů i nadále lineární trend růstu cen za hráče?

Že nejsou k mání, jsi určitě slyšel jen ve spojitosti s námi J Jasně, že pár jich je, jde ale o to, jestli ti budou sedět do týmu a částka je alespoň částečně úměrná k jejich kvalitě. Dost z těch přestupů, které se v lednu udály, mohou taky skončit pěkným nezdarem. Nevěřím, že by Arsenal měl teď nějak válet, i když přivedl 2 solidní posily. Zálohu a obranu mají hroznou, navíc #WengerOut je táhne už nějaký ten rok dolu, což mi ale samozřejmě nevadí. V čem si pomohla Chelski moc netuším a Sanchez u scums je zatím jalovej. Jasně, je potřeba jim dát čas, nicméně mě tohle „posilování“ konkurence nechává ledově chladným. Co se týká otázky růstu cen hráčů … ano, myslím si, že i trend růstu zůstane zachován. Tak nějak si neumím představit, co by se muselo stát, aby tomu tak nebylo. Peněz z TV práv bude pořád víc a kluby tak nejsou nuceni prodávat své hráče pod cenou. Bojím se, kam až se to může vyšroubovat, ale doba, kdy budou top hráči běžně chodit za víc jak 100 miliónů éček je reálná. Nevšiml jsem si nějak, že by Finanční Fair Play pravidla těmto věcem zabránila, kluby to buď nerespektují, nebo obcházejí. Nevím, nerozumím tomu, ale nelíbí se mi to.

7. Souhlasíš principiálně v evropském fotbale se zavedením platových stropů, jako je tomu například v basketbalové NBA?

Nebo jako v NHL. Jo, přijde mi to jako vhodné řešení k tomu, aby se ta cenová politika hráčů totálně nevymkla z rukou. I když to už se možná asi stalo.

8. Jedna spekulativní – má skutečně Jurgen Klopp při nákupu a prodeji hráčů poslední slovo?

To netuším. Jak jsem uvedl výše, nemám ponětí, jak ty přestupy fungují. Věřím však, že Klopp je jedním z těch posledních článků na konci řetězce, který nějaké slovo má. Jestli je poslední, to nedokážu posoudit. Můžeme si však všimnout, že Jurgen si vytipoval hráče a ty přivedl. Když ne hned, tak dorazí později. Žádný z posledních přestupů mi nepřijde jako totální fail, takže si myslím, že má daleko větší slovo, než měl jeho předchůdce Rodgers. Přijde mi, že přestupy mají konečně hlavu a patu a že v posledních letech skutečně posilujeme. Ale jde to pomalu nebo spíš pomaleji, než jak by si někteří zdejší diskutéři přáli.

9. Na hodnocení je sice dost brzy, ale jak se Ti zatím pozdává Virgil Van Dijk?

Nastoupil doposud ke třem utkáním a hned zaznamenal dvě porážky od relativně slabších týmů. Mohlo by to naznačovat, že to byl krok vedle, ale v tomhle případě si myslím, že se nám skutečně povedlo přivést jednoho z top obránců současnosti. Má veškeré fyzické a věřím, že i psychické předpoklady se stát základním pilířem naší sestavy. Po technické stránce je úplně jinde. Balóny rozehrává po zemi, s klidem a rozvahou. Není těžké si všimnout, jak každou chvíli organizuje a diriguje své spoluhráče. Až nabere 100% fyzickou kondici, bude to zvíře, jaké jsme v defenzivě dlouho postrádali. Je fér mu samozřejmě poskytnout dostatek času na seznámení a sehrání se s týmem a pochopení filozofie, kterou Jurgen svým svěřencům ordinuje. Stejně tak věřím, že se díky této konkurenci zlepší forma dalších stoperů a defenziva nebude tak palčivým tématem jako doposud. Ač nejsem příznivec Lovrena, musím uznat, že v posledních měsících šla jeho forma nahoru. Naopak kdo teď více chybuje je jeho kolega Matip. Bude tak zajímavé sledovat, jaká stoperská dvojice bude dostávat přednost.

10. Na jakém počtu gólů v PL se letos zastaví Mo Salah a jaké tipuješ jeho umístění v tabulce střelců?

Pokud bude Salahovi sloužit zdravíčko, věřím, že se letos stane králem střelců a bude atakovat hranici 30 vstřelených gólů, jako se to naposledy povedlo Suárezovi v sezóně 2013/2014. Mo dozrál ve fantastického hráče, nechybí mu sebevědomí, svým specifickým pohybem a neskutečnou akcelerací se bude do šancí dostávat i nadále. Měl jsem možnost ho vidět naživo v přípravě před sezónou, kdy jsme vyhráli v Mnichově 3:0 a už tam jsem byl z jeho hry uchvácen. V Itálii vyspěl. Vypadá na fajn chlapíka, který je pokorný a slušný, soudě i podle vašeho předposledního článku. Získali jsme v něm skutečně top posilu.

11. Emre Can se stal tuto sezónu zhruba 152. kapitánem týmu. Během jeho vlády činí bilance 2 zápasů, 2 proher. Náhoda nebo jeden z důsledků?

Tak tady si myslím, že je to zrovna náhoda. Shodou okolností měl na ruce pásku, když přišla na tým menší krize, ale netvrdil bych, že za to může právě on jako kapitán. A právě Emre by pro mě byl ideální kandidát na kapitánskou pásku natrvalo. Bohužel nikdo v tuhle chvíli netuší (kromě něho a agenta), jaká bude jeho další budoucnost na Anfieldu. Já osobně hrozně nemám rád nejistoty. Potřebuji vždy vědět, na čem jsem, buď je to tak, nebo tak. Tato situace, kdy se mlží, zda prodlouží smlouvu nebo odejde, se mi nelíbí, nicméně ji musím respektovat. Přál bych si, aby zůstal. I když má někdy svoje dny a ne vždy zahraje tak, jak bychom si přáli, může našemu týmu hodně dát a stejně tak i my jemu. Jako kapitán nové, té lepší éry by se mi líbil Can nebo VVD.

12. Na naše poměry jsme v úterý zažili poklidný večer s výhrou 3:0 na půdě Huddersfieldu. Viděl jsi tento zápas?

Ano viděl. Přemýšlím vůbec, kdy jsem nějaký zápas v poslední době neviděl a nevzpomínám si ani. Jsem pravidelným divákem a tentokrát jsem věřil, že tu malou krizi, která na nás přišla, rychle zažehnáme. Úvodní sestava, respektive složení zálohy ve mně vyvolalo mírné pochybnosti, nicméně soupeř nám velké problémy nenadělal a i Henderson, který byl totálně z formy, podal nakonec solidní výkon. Vzhledem ke ztrátám konkurentů to byly důležitější 3 body, než by se na první pohled zdálo.

13. Asi se shodneme, že nejlepším na hřišti byl právě Emre. A asi nebude náhoda, že hrál ofenzivnější roli, nežli v předchozích zápasech. Souhlasíš, že stejně jako Hendo na pozici DM jednou a provždy nepatří?

Tak vyhraněný názor, že by tam jednou provždy nepatřil, asi nemám. Ono dost záleží, s kým v té záloze hraje a jaké má úkoly. Byly zápasy, kdy byl jako DM famózní a zápasy, kdy to zkrátka nebylo ono. Je rozdíl mít za sebou bojovné hráče typu Henderson / Milner, nebo před sebou techničtější jako jsou Gini / Ox. Tohle musí do závěru sezóny Klopp vyladit a vychytat, aby se ten namazaný stroj rozjel na nejvyšší otáčky v tak moc důležitém závěru sezóny. V další ročníku bych si vysnil zálohu Can, Keita a k nim koupit nějaký klasický defenzivní štít. Ježiš, to by byla mňamka. Ale jsem realista, takže čekám, že Can odejde a zůstane nám náš kapitán.

14. Klíčový šlágr se Spurs je před námi, zkus si tipnout průběh a výsledek zápasu.

Vyhrajeme 3:2. Předpokládám, že to bude opět hra nahoru dolu a jelikož oba celky mají smrtící protiútoky, očekávám, že bude padat hodně gólů. Musíme využít Anfield v náš prospěch a oplatit slípkám vysokou porážku z minulého roku. Jedná se o tzv. šestibodový zápas a bude sakra znát, jestli nás předskočí nebo si před nimi vytvoříme mírný náskok. Náš soupeř navíc hraje v dalším kole s Arsenalem, nyní se zkrátka bude lámat chleba. Je důležité ten únor zvládnout a věřím, že hráči si to plně uvědomují a dají do toho všechno. Teď aby to pochopil i tichý Anfield.

15. Ve středu jsem viděl Spurs proti MU a na hřišti byl pouze jeden tým. Tottenham nakupuje poslední roky velmi chytře a levně, rukopis manažera je jasně patrný a na klubu je jasně vidět dlouhodobá koncepce. Je toto cesta třeba i pro LFC k metám nejvyšším?

Ano, kohouti se mi hodně líbí. Pochettino tam odvádí velmi dobrou práci. Daniel Levy jakbysmet. Myslím si, že právě my a Spurs vypadáme do závěru sezony v lepší formě, než United a Chelsea a mohli bychom si to s nimi rozdat o druhé místo. Záleží a hodně napoví to, jak dopadne ten zítřejší mač. LFC má svoji vizi a svoji cestu a já věřím, po té, po které kráčíme všichni spolu, je ta správná.

16. Kdysi jsem si naivně kreslil budoucí podhrotovou ofenzivní trojici LFC ve složení Sterling-Suso-Ibe. Všichni pravidelně ve větších nebo menších klubech hrají. Lituješ některého z těchto odchodů, a kdo z nich to nejdále dotáhne?

Nelituji ani jednoho z odchodů. Ibe se v rozvoji nějak zasekl, Bournemouth je pro něj asi ideálním místem. Ke vší úctě k němu je to průměrný hráč, který na LFC nemá. Do Susa jsem také vkládal naděje, ale za těch 14 zápasů, které za nás odkopal, to žádná sláva nebyla. Patrně se do PL nehodil, v Itálii nebo Španělsku mu bude rozhodně líp, ale že by se měl někdy zařadit mezi ty top hráče, to si taky nemyslím. A co se týká Sterlinga. Ano, z něho skutečně vyrostl kvalitní hráč a je škoda, že dal přednost penězům. Ale to se dá samozřejmě pochopit. Je nyní v prostředí, kde stále bude po fotbalové stránce růst a dle mého názoru to z těchto tří dotáhne nejdál, ba co víc, bude vyhrávat trofeje.

17. Z jiného soudku – Caroline Wozniacki konečně získala grandslamový titul. Které ze známých osobností sportu, kultury nebo politiky, které podporují LFC, si nejvíce vážíš?

Caroline je obrovská sympaťanda. Fandím jí a moc jsem jí přál úspěch na GS. Když konečně vyhrála, mohl by jí Liverpool následovat a získat taky nějakou tu trofej – třeba tu nejušatější. Tuším, že velkým fandou je basketbalista LeBron James, herec Samuel L Jackson nebo jihoafrický bojovník proti apartheidu Nelson Mandela, který už ale nežije. Nemám k nim žádný vztah, ale jsem rád, že mají stejně tak dobrý vkus, jako já. Z našich českých osobností mě vlastně ještě napadá moderátor a novinář Mikoláš Tuček, kterého jsem potkal na turnaji ve Fifě v Praze, kterou moderoval v liverpoolském dresu a chodil mi fandit a podporovat, tak toho si asi vážím nejvíc.

18. Na Anfieldu jsi už byl. Tvoje dojmy z výjezdu a města jako takového?

Na Anfieldu jsem byl a musím říct, že je to splněný sen, nicméně je potřeba dodat, že jsem na stadionu nebyl v konání zápasu. Takže ten sen je splněný tak napůl. Letěl jsem na víkend do Anglie s kamarádem (fanoušek týmu, jehož jméno se mi ani nechce psát) na utkání Scums – LFC, které se hrálo v září 2015 a bylo to jen měsíc předtím, než Rodgers dostal padáka. V té době jsme byli v krizi a židle pod BR se už hodně kývala. Zápas se hrál až v neděli a tak sobota patřila návštěvě místa, které je pro mě posvátné. Jak v Anglii pořád prší, tak my jsme tenkrát chytili opravdu slunečný víkend. Vystoupili jsme na vlakovém nádraží v Liverpoolu, venku bylo příjemně, azurové nebe, sluníčko, no nemělo to chybu. Najednou jsme stáli před Anfieldem, u sochy Billa Shanklyho a já si přál, aby ta chvíle nikdy neskončila. Byl to super zážitek. Následovala pak prohlídka stadionu a dalších útrob tohoto svatostánku. Poté jsme se vydali k modrým sousedům, přes silnici se podívali na ten jejich stadionek a přes Stanley Park se vydali zpět do města. Navštívili jsme Albert Dock a Mathew Street, kde sídlí slavný Cavern Club. Liverpool je hezké město a určitě stojí za to, se tam podívat na víc dní. My už večer museli odjet, druhý den se hrálo na ShitTraffordu a prohráli jsme 1:3, navíc jsem to celé musel přetrpět v kotli domácích (nikdy víc už!). Na druhou stranu jsem měl možnost vidět z blízka gól roku a to byly ty exkluzivní Bentekeho nůžky. Určitě se do Liverpoolu plánuji ještě podívat, možná už tento rok. Poté co nedávno vznikl letecký spoj Praha – Liverpool by to měla být pro každého fandu povinnost.

19. Jaký tým bys chtěl na Anfieldu příště vidět?

Z předchozí odpovědi vyplývá, že vlastně jakýkoliv, protože žádný jsem tam ještě neviděl. Nejvíc by mě však asi lákalo dát si naživo Merseyside derby. Samozřejmě by muselo být vítězné, abych si to mohl v ulicích Liverpoolu náležitě vychutnat.

20. Jaká je tvá ideální sestava stávajícího kádru při plném zdraví?

Heh, nevím, jestli bych byl zrovna dobrý trenér. Podle mě byla ideální sestava právě ta, se kterou jsme vyrukovali před dvěma týdny na Swansea a všichni jsme viděli, že k ideálu to mělo hodně daleko. Nicméně nastoupilo to nejlepší, co v týmu v současné době máme. Někteří hráči však nemají úplně formu, s čímž narážím třeba na Giniho, který někdy zahraje suprově a někdy je tak připosranej, že sotva dá přihrávku na pár metrů. Nevyznám se v něm. Dále si pak často hraji s myšlenkou, že bych zkusil na stoperovi Gomeze. Ideálně ve dvojici s VVD a na krajích Arnold a Moreno. Co by z toho vzniklo - můžeme jenom spekulovat, nicméně v létě musí přijít do obranných řad další pořádná konkurence. A nejen tam pochopitelně.

 

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook