pivovar helf

20 otázek pro…Boro

 

LiverbirdUponMyChest

 

Tentokrát nám na otázky odpověděl známy Henrybijec, žoviální vypravěč a vyznavač stručných odpovědí - Boris Karell.

1. Co pro Tebe v životě znamená YNWA?

Veľa. Je to pre mňa druhá rodina.

2. Mohl bys to trochu rozvést?

Kamaráti, životný štýl. A vďaka niekoľkým rokom stráveným v Anglicku, sa mi podarilo spoznať skutočnú vášeň.

3. Jaký byl tvůj čas strávený v Anglii?

Shoreham by sea, 450km od Liverpoolu. Bol som asi 12-13 krát na Anfield vrátane semifinále LM 2007,CARDIFF Charity shield 2006+Fa Cup v Cardiff 2006 league len v pube+Portsmouth away. Anglicko milujem. Najkrajšie obdobie môjho života.

4. I Tebe se zeptám, kdy a jak ses ke klubu dostal?

V 1984 som sa s tatkom  tešil, že si vo finále PEM pozriem jeho obľúbenca Falcaa v drese AS RÍM a namiesto toho som sa zamiloval do červených dresov.

5.Jak bys zhodnotil výkon proti lídrovi PL Manchesteru City? Je za tento zápas prostor pro nějakou kritiku?

Veľké Liverpoolske srdiečko sme ukázali.

6. Za to proti totálnímu betonu ze strany Swansea jsme nedokázali skórovat ani jednou. Dá se z tvé strany alespoň někdo za tento zápas vyzdvihnout?

Keďže som bol v robote, zápas som nevidel, ale viem si ho vďaka mnohým podobným predstaviť.

7. Proti těmto úporně bránícím týmům vzrůstá důležitost ofenzivních schopností našich krajních beků. Viděl bys radši v takových zápasech na pravém beku TAA místo Gomeze?

V prvom rade by sme tých chlapcov nemali zodrať. Hlavne Trent je príliš mladý nato, aby hral veľa. Talent im rozhodne nechýba obom. Ťažká voľba.

8. Co se týká net spend této sezóny, jsme aktuálně na nule, obdobně jako sezónu minulou. Myslíš, že toto je záměr FSG i do budoucích sezón nebo očekáváš, že ještě do konce ledna rozvíříme přestupové vody? Nijak se netajíš kritikou vůči FSG. Za co si kritiku zaslouží nejvíce? Jsou naopak kroky, za které bys současného majitele klubu za dobu působení v LFC pochválil?

Moores predával klub preto, že nestíhal konkurovať finančne silnejším. Náš net spend sa od jeho čias príliš nezmenil, napriek tomu, že ceny za hráčov vyleteli veľmi vysoko. Konkurencia s lepšími kádrami posilňuje pravidelne a my kupujeme hráčov a nechávame ich ešte rok v pôvodných kluboch. Vieš si predstaviť, že by to robili v City, alebo Chelsea? MUFC škoda spomínať.  Stačí sa pozrieť na naše konečné umiestnenie v lige a trofeje, ktoré sme pod nimi vyhrali a musí nám byť jasné, že nás majú len na zárobok a športové ambície im chýbajú. Chváliť? Hmm.

9. Opravdu nelze majitele pochválit alespoň za přístavbu Anfieldu (druhá etapa už je tuším na papíře) za snižování dluhu klubu nebo za angažování Kloppa?

Vôbec sa nebojím, žeby si Linda nekúpila nové šaty kvôli novej tribúne. To zaplatíme my fanúšikovia. Vieš o tom, že chceli Ancelottiho, ale keďže ten chcel novú kostru týmu, tak oslovili Jurgena? Druhá voľba.

10. Nějaký čas už klub podporuješ, který majitel vedl klub alespoň trochu podle tvých představ?

Pokiaľ Tvoj milovaný klub hrá pekný futbal, o špicu a získava trofeje majitelia Ťa príliš nezaujímajú. Každopádne by si LFC zaslúžil lepších.

11. Andy Robertson ještě neodehrál zlý zápas. Střídá slušné a dobré výkony s výbornými a Alberto Moreno bude mít plno práce vydobýt si nazpět místo v základní sestavě. Čekal jsi od Robertsona takové výkony?

Pravda. Myslím si, že aj vďaka jeho príchodu sa Moreno prebral.

12. Považuješ Roberta Firmina za nejdůležitějšího hráče, kterého v ofenzivě LFC má?

Veľmi dobrý hráč. Dúfam, že mu už zohnali šoféra.

13. Jon Flanagan byl shledán vinným za ublížení na zdraví své partnerky. Klub sice jeho chování veřejně odsoudil jako neslučitelné s hodnotami LFC, nicméně zatím nedošlo k žádnému internímu postihu. Jak bys tuto situaci jako jeho nadřízený řešil?

To je daň za to, že si stále na očiach. Asi vedia v klube viac ako my, keďže ho nevyhodili.

14. Mluví se i o zájmu Interu o hostování nebo přestupu Daniela Sturridge. Co do budoucna s tímto hráčem? Popravdě, v případě jeho odchodu v lednu vidím kapacitní problém, co se naší ofenzivy týká.

Kapacitne pokryvkávame aj v iných oblastiach. Daniel si pod Jurgenom asi príliš nekopne. Škoda to naťahovať.

15. Pojďme ke konkurenci. Uskutečnila se výměna Mkhitaryan – Sanchez.  Pomůže Manchesteru k tomu, aby začali hrát koukatelný fotbal?

Koukatelný fotbal pod mrnčošom? Neblázni.

16. Naopak Arsenal nově již s Arménem už ztrácí poměrně dost. Dokáže se ještě zapojit do boje o top 4?

Arsenal má podobný problém ako my. Prestali nakupovať vo Waitrose a začali v ASDA...

17. LFC má v lize nejméně brankářských zásahů – pouhých 39. Přitom samotný De Gea jich má už 80. Co k této absurditě říct?

Konkurencia má na brankárskych postoch reprezentačné jednotky, my belgickú dvojku a nemeckú...

18. Následující zápas náš čeká WBA v rámci FA cupu. Jaký je tvůj vztah k této nejstarší soutěži na světě? Považuješ jej stále za prestižní?

Víťaza FA CUPU. by som nechal hrať ligu majstrov na úkor štvrtého. Škoda ako najstaršia futbalová trofej na svete dopadla.

19. Můžeme s Tebou počítat v létě v Břeclavi?

Keď dožijeme...

20. Jaká je tvá ideální sestava stávajícího kádru při plném zdraví?

We all dream of the team of Carraghers.

 

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook