pivovar helf

Veselý Silvester a Šťastný Nový rok 2021

LFC 2020

 

Opäť je tu posledný deň v roku, tentoraz roku 2020, alebo skrátene Silvester 2020.

V tento deň zvyknú niektorí ľudia bilancovať, niektorí „balancovať“, pričom obidva činnosti sa dajú spojiť ale rovnako tak aj vynechať. Začnime v krátkosti tou prvou.

Rok 2020 si bude každý fanúšik Liverpoolu pamätať ako rok, v ktorom jeho obľúbený futbalový klub získal titul po dlhých tridsiatich rokoch. Oslavy tohto titulu sme si Bohužiaľ nemohli užiť do sýtosti vplyvom ďalšej významnej udalosti, ktorá poznačila priebeh celého roka 2020 - nový vírus a následná pandémia.  Jej dôsledkom bolo prerušenie sezóny, v ktorej boli hráči s Liverbirdom na hrudi absolútne dominantní. Sezóna sa nakoniec dohrala s očakávaným výsledkom.

Letný ZRAZ fanúšikov LFC v Břeclavi sa konal tradične v posledný júlový víkend. Tento rok bol výnimočný pretože v čase jeho konania sa hralo posledné kolo Premier League .  Ale predovšetkým bol pamätný preto, že to bol prvý ZRAZ, na ktorom sme mohli oslavovať Titul. Tí čo si pamätali zisk posledného, boli v menšine. Navyše málokto v časoch, keď tu vládol "komanč", vedel sledovať zápasy svojho obľúbeného mužstva.  V tejto chvíli, chcem poďakovať menovite dvom zanieteným fanúšikom. Ten prvý je Rosťa „Divočák“, ktorý ako sme si už zvykli perfektne zorganizoval ZRAZ. Tým druhým je Ivo Sobotka, autor pútavej prezentácie zachytávajúcej zápasy majstrovského LFC  počas sezóny 2019/20. Tú sme vzhliadli v sobotu hneď po zotmení na veľkom plátne. Hneď po jej skončení bol odpálený ohňostroj a bujará zábava. 

Na záver mi dovoľte, aby som sa v mene redakcie www.liverpoolsky.net poďakoval všetkým, ktorí sa uplynulom roku podieľali na činnosti tohto webu. Ďakujeme za príspevky, preklady, grafiku a inú pomoc a podporu.

Na záver by som Vám chcel popriať v mene redakcie veselého Silvestra, Šťastný Nový rok. Do roku 2021 veľa šťastia, zdravia, úspechov a veľa futbalovej radosti !!!

 

PF21

 

Bleskové zprávy

Los FA Cup

Ve čtvrtém kole FA Cupu se LFC střetne s Manchesterem United. Zápas se odehraje během víkendu 23-24. ledna. Vítěz se v pátem kolem střetne s vítezem zápasu West Ham United - Doncaster Rovers.

Balíčky 2. půlka

Stále dostupné lístky a balíčky na 2. půlku sezóny viz zde. Dostupný je také balíček na 3. kolo FA Cupu proti Evertonu.

Chamberlain #15

Po odchodu Daniela Sturridge nezůstalo číslo 15 dlouho na ocet, v příští sezóně s ním na pažity v dresu LFC vyběhne Alex Oxlade-Chamberlain, který doposud nosil číslo 21.

Mané lednovým vítězem

Sadio Mané se stal nejlepším hráčem za měsíc leden v očích fanoušků LFC. Předstihl tak druhého Mo Salaha a třetího Roberta Firmina.

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

O malú chvíľu nastúpi po takmer roku Alex Oxlade-Chamberlain na zápas  : Derby U23 vs Liverpool U23

titi liverpoolsky

Facebook